Dżyszla

Problem z szerokością preformatowanego kodu

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Hej,

Mam sobie tak zdefiniowany element:

code.src
{
	font: normal 20pt Consolas,"Lucida Console","Courier New",monospace;
	color: #EEE;
	white-space: pre;
	display: block;
	padding: 4px;
	overflow: auto;
	max-height: 300px;
}

Teoretycznie powinien on zająć całą szerokość. Niestety, jeśli w kodzie jest dłuższa linia, to szerokość dostosowuje się do niej (i nie ma poziomego paska przewijania).

Co ciekawe, jeśli użyje się 'width: 40%' to faktycznie zajmuje 40% szerokości, ale... całe okno i tak ma poziomy pasek przewijania, a sam element rozciąga elementy nadrzędne, choć jest od nich węższy. Użycie np. 'width: 200px' daje dobry rezultat, ale przestaje być to responsywne.

Jak się na sucho pisze, to jest ok. Ale są jakieś dziwne zależności... Nie potrafię przykładu konkretnego przedstawić, ale widać to tutaj: http://www.dzyszla.pl/porada-19.html - wystarczy usunąć obrazki i zmniejszyć szerokość okna przeglądarki.

Jak sobie z tym poradzić?

Bez-nazwy-1.png

Edytowano przez Dżyszla
dodanie grafiki i przykładu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Karolek_pl
      Cześć, mam w firmie obecnie jedną osobę z wolnymi mocami przerobowymi. Może przygotować szablon HTML lub co lepiej bezpośrednio do WP. Jeżeli ktoś z Was nie wyrabia z robotą to zapraszam na PW lub kamil[a]b4after.pl.   Stawki ustalimy tak aby wilk był cały i owca syta
    • Przez 666piter
      Cześć.
      Zapraszam Was do zapoznania się z moim nowym artykułem na temat CSS Grida - nowego sposobu tworzenia responsywnych stron opartych na tym szablonie. Przypuszcza się, że niedługo CSS Grid prawie całkowicie wyprze np. Bootstrapa  Porównanie Bootstrap czy CSS Grid w artykule + poradnik i źródła do dalszej nauki!
      http://selfmadeking.pl/tworzenie-stron/css-grid-poradnik-pl/  
    • Przez Mateusz M.
      Witam wszystkich, 

Prowadzisz startup i poszukujesz programisty?
      Chętnie dołączę do już funkcjonującego lub będącego na początkowym etapie funkcjonowania przedsięwzięcia.

Doświadczenie
      Posiadam 8 letnie doświadczenie komercyjne, 4 lata jako etatowy full stack.
      Budowałem wiele zróżnicowanych rozwiązań.
      Około 1000 (słownie tysiąc) klientów na liczniku (więcej info na priv).

Technologie bazowe (w skrócie)
      HTML5, CSS3, Bootstrap, JavaScript, jQuery, MySQL

Najlepiej zdalnie / Bielsko-Biała (niedawno relokowałem z Wrocławia ale w przyszłości możliwa zmiana miejsca)
      Oferuję pełne zaangażowanie.

Zainteresowany?
      Zapraszam na priv.

(publikuję na PiO ze względu na duży zasięg)
    • Przez MrAve
      Witam

Stworzyłem stronę internetową - zawarłem w niej wszystkie ważne keywords i dodałem title oraz description meta tags, dodałem wczoraj stronę do google za pośrednictwem /addurl poprzedzającym adres google.
      Strona pojawia się w wynikach wyszukiwania JEDYNIE gdy wpiszę jej pełną nazwę w wyszukiwarce i poprzedzę site: lub info:
      W Google Webmaster Tools nie są dostępne analizy dla mojej strony. Strona więc działa, ale w google wyświetla się tylko jak wlepię site: lub info: przed domeną. W żadnym innym wypadku - słowa kluczowe nie są powiązane. Czy zrobiłem coś nie tak? Czy pominąłem jakiś ważny aspekt przy dodawaniu strony do google?
      Proszę nie zrozumieć mnie źle, wiem ile trzeba się natrudzić by strona wyświetlała się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania, ale nawet wpisując słowa kluczowe jak miejscowość gdzie znajduje się sklep stacjonarny i nazwę domeny, nie ma strony w wynikach wyszukiwania. 

Muszę czekać aby strona została dodana poprawnie do google czy sam zrobiłem coś nie tak?
      Będę wdzięczny za wskazanie kierunku działań dla rozwiązania problemu.

Pozdrawiam
    • Przez DARIANO33
      WITAM WAS!

Może mi ktoś przybliżyć w jakiej technologii robione są aktualne strony www chodzi mi o nowy trend stron w których wszystko jest kwadratowe, są od razu represywne, niby nic wielkiego ale podczas przewijania na niektórych stronach są nawet fajne efekty. Chodzi mi o to jak wykonane są elementy strony w których po przewinięciu w dół strony przykładowo dzieje się jakaś akcja (licznik zaczyna liczyć, elementy się przesuwają, zdjęcie stoi w miejscu a reszta się przewija itp.. itd..) mam nadzieję że wiecie o jakie strony mi chodzi...

Co raz większa ilość stron wykonana jest już w takim trendzie.

Czy jest to połączenie po prostu zwykłego CSSa i HTMLa z elementami JS i JQ? czy może to się jakoś nazywa i jest na to jakiś generator etc..

Jak wykonać taki szablon czy są gdzieś gotowe moduły do wykonania tego?

Z góry proszę o wyrozumiałość. Jestem początkujący i chcę zrobić sobie stronę na swoje potrzeby w takiej technologii.
      Pozdrawiam,
      Dariusz