bobeks

RODO - a dzierżawa innej firmie domeny

Polecane posty

Dzień dobry All

Jeżeli możecie - wspomóżcie wiedzą :)

Mam w portfolio kilkanaście domen  (jako firma).

Na części z nich, mam strony klientów - czyli, a dres  xxx.pl użytkuje inne firma, niż ja - właściciel domeny. Wystawiam faktury - w treści "użyczenie domeny internetowej za okres xx.xx.xx. Domeny leżą na wykupionym przeze mnie hostingu (umowa z hostingiem na przetwarzanie danych jest).

W każdym z wymienionych przypadków, na stronie widnieją pełne dane użytkownika domeny - firmy + numer telefonu kontaktowego, ale BEZ formularzy kontaktowych czy maili (nigdzie na stronie nie ma maila).

Innymi słowy - z firmą można się skontaktować telefonicznie.

No i co w takim razie z RODO?

Jestem właścicielem domeny - ale nie użytkownikiem. Na stronach nie ma maili, nie ma formularzy, żadnych sklepów internetowych - jedynie nr telefonu (użytkownika). Strona z "przymusu" zbiera cookies + oczywiście IP.

Jaki komunikat - zgody umieścić na stronie?  Dane Administratora - moje czy użytkownika? 

Może ktoś ma wzór na taką polityke prywatności i chce się podzielić ( ew. odpłatnie :):)

Pozdrawiam

Wybaczcie - jestem seo-amatorem - Domki Ustronie Morskie - zapraszają!

bym wyłączył cookies, bo to chyba nie potrzebne, IP rozumiem że chodzi o logi serwera.

Jak dla mnie to Ty nie jesteś stroną, tylko przetwarzasz dane osobowe, tak jak hosting.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Administratorem jest ten kto zbiera dane, decyduje o celach i środkach przetwarzania czyli po prostu właściciel=użytkownik strony.
Jeśli podnajmujesz hosting to powinieneś mieć umowę powierzenia z administratorem (bo on powierza Tobie dane którymi administruje), a z hostingiem dodatkowo umowę podpowierzenia (bo powierzasz im dane, których nie jesteś administratorem)...

Czyli - ja dobrze rozumiem.

Moja Firma - dzierżawi domenę innej Firmie (dane na moim hostingu).

Etap 1

Na stronie w polityce prywatności wskazuję jako administratora danych - inną firmę, czyli tą, której oferta / dane kontaktowe widnieją na stronie.

Etap 2

Sporządzam umowę pomiędzy ową inną firmą, a moją firmą na przetwarzanie danych. Inna firma występuję jako Administrator - ja jako przetwarzający dane.

Etap trzeci

Sporządzam umowę pomiędzy swoją firmą a hostingiem - na przetwarzanie danych, występując tutaj jako administrator..

Wiem, że jest to zagmatwane, ale użyczenie domeny jest dla mnie niejako gwarancją, że po te parę groszy ktoś będzie płacił :)

Jak oddam domenę - no to już pozostaje liczyć, że ktoś się będzie wywiązywał z umowy..

Pozdrawiam

lepiej od drugiej strony

ETAP 1

bierzesz od hostingu umowę na przetwarzanie danych.

ETAP 2

zmieniasz umowę tak że Ty występujesz jako osoba/firma przetwarzająca dane

ETAP 3

na stronie wrzucasz info o nowej polityce i wskazujesz firmę dzierżawiącą jako administratora danych

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Domena nie ma nic do rzeczy - dane są zbierane przez stronę.
W uproszczeniu:
1. tak
2. tak skoro zapewniasz hosting
3. nie jako administrator (bo nim nie jesteś dla tych danych) tylko jako przetwarzający w imieniu administratora (po to piałem o umowie w 2) - moim zdaniem to powinna być osobna i zarazem inna umowa niż ta którą administrator danych (klient końcowy firmy hostingowej) zawiera z hostingiem (zapewne właśnie taką umowę powierzenia masz ze swoim hostingiem, ale ona obowiązuje tam gdzie jesteś administratorem - tu potrzebujesz osobnej umowy).

To tylko moje zdanie, nie jestem prawnikiem.

Przed chwilą, piotr.k napisał:

Domena nie ma nic do rzeczy - dane są zbierane przez stronę.
W uproszczeniu:
1. tak
2. tak skoro zapewniasz hosting
3. nie jako administrator (bo nim nie jesteś dla tych danych) tylko jako przetwarzający w imieniu administratora (po to piałem o umowie w 2) - moim zdaniem to powinna być osobna i zarazem inna umowa niż ta którą administrator danych (klient końcowy firmy hostingowej) zawiera z hostingiem (zapewne właśnie taką umowę powierzenia masz ze swoim hostingiem, ale ona obowiązuje tam gdzie jesteś administratorem - tu potrzebujesz osobnej umowy).

To tylko moje zdanie, nie jestem prawnikiem.

Hosting stwierdził, że lepiej prawnie podpisać ze mną umowę jako Administratorem danych, które zostały mi powierzone przez klienta.  Nie zalecali umowy podpowierzenia, bo może to rodzic komplikacje prawne.. 

Prawnicy rozkładają ręce...  Albo każdy mówi co innego..

Wydaje się, że trzeba "zmusić" klientów, żeby sobie kupili miejsce na serwerach, przekierować im domenę i przynajmniej jedna sprawa będzie załatwiona...

Idziesz do prawnika i prosisz o opinię na piśmie. Po zapłaceniu za poradę masz podkładkę jak postępować. "Podpowierzanie" przetwarzania jest dla mnie czymś zupełnie normalnym i nie wiem jakie komplikacje miała na myśli firma hostingowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez kyniu
      RODO czyli ogólne rozporządzenie o ochronie danych od maja 2018 każda strona internetowa która przetwarza dane osobowe (czyli 99 % stron) musi mieć wdrożone RODO (brak takiego wdrożenia może skutkować nawet 20 000 000 euro kary !)

Wdrożenie samego RODO jest dość komplikowane i większość przedsiębiorców zleci to firmie zewnętrznej aby oszczędzić czas i mieć zwyczajnie spokój.

Domena RODO.SOS.PL idealnie nadaje się pod serwis oferujący właśnie takie wdrożenia – jeśli chcesz zarabiać oferując takie usługi (a rynek jest ogromny) ta nazwa domeny będzie idealnie pasować a klienci łatwo ją zapamiętają. Każdy wdrożenie to kilkaset złotych – już kilkanaście klientów w miesiącu to zysk rzędu kilku tysięcy złotych.

Zapraszam do licytacji:

https://allegro.pl/rodo-sos-pl-zarabiaj-na-wdrozeniach-i7435062035.html

kontakt: skrzynkanamaile(małpa)gmail.com

• Przez Mion
      Wykonam "wdrożenie RODO" w serwie www.

Wdrożenie polega na :
      Dodanie do formularzy odpowiednich pól wyboru zgód przetwarzania danach osobowych. Dodanie plików PDF z polityką cookie, polityką prywatności itd....  
      Usługa NIE obejmuje audytu i przygotowania dokumentów, a jedynie implementacje w zastałym (Twoim) serwisie www. Dokumenty przygotowuje zleceniodawca.

Audyt RODO i niezbędne do wdrożenia dokumenty na stronę www można zamawiać w serwie: https://przepisy-rodo.pl/

====================================

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki
      Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań

NIP: 7831514314
      REGON: 301740913
      Kontakt:
      Telefon: 723 227 124
      E-mail: biuro@http200.pl
    • Przez PanTomek
      Cześć wszystkim! Potrzebuję porady, może pomożecie ;)
      Dwa pytania:
      1. Jak to jest z tą legalnością bazy w kontekście RODO - mam bazę maili, zgłoszona do GIODO, zdobyta na zasadzie double opt-in, gdzie użytkownik zostawia swój adres, aby dostać 'freebie' i dostaje mail, w którym proszony jest o potwierdzenie rejestracji do newslettera. Tutaj chyba nie można się do niczego przyczepić? Teraz plan jest taki, aby napisać ładną politykę prywatności i w tym mailu z zapisem do newslettera linkować do niej, podając też informację, że przy zapisie uzytkownik zgadza sie na udostępnienie danych zgodnie z tym, co napisane w PP. Czy to jest odpowiednie podejscie do RODO, czy trzeba inaczej?(nie zbieram danych osobowych, same maile) Jesteście w stanie podać jakieś źródła, na bazie których można taka politykę prywatności pod RODO napisać?

2. SEO - czy dobrą praktyką jest przy prowadzeniu PhotoStocka otagowanie zdjęć najważniejszymi słowami kluczowymi, jak np 'free pics', 'free photos', no wiecie. Przy bazie kilku tys zdjęć, z których każde ma swoja podstronę, to wydaje sie być dobrym ruchem pod SEO, ale czy algo-roboty wujka google nie patrzą na takie praktyki spode lba? Czy to jest w ogole dopuszczalne?
      A jeśli nie, czy dodanie na podstrony krótkiego tekstu SEO-marketingowego ze słowami kluczowymi typu 'najlepsze darmowe zdjęcia, jak je zobaczysz, to padniesz z przejęcia' jest okay? Thank you from the mountain.
      O kurcze. nie spodziewałem się, że kolor zostanie ;o