Jump to content

słowa kluczowe kierują do strony głównej zamiast do podstron

Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem, że mam witrynę z podstronami o dużej liczbie słów kluczowych, ale google zawsze kieruje do strony głównej na te słowa kluczowe. Strona jest dość dobrze wypozycjonowana, ale podstrony miałyby lepsze pozycje. Jak to zmienić? Czy np. osłabienie strony głównej w mapie witryny tagiem priority dałoby pożądany efekt?

Strona jest dość dobrze wypozycjonowana,

Gdyby tak było, to nie było by :

ale google zawsze kieruje do strony głównej na te słowa kluczowe

Jak to zmienić?

Optymalizując wewnętrznie witrynę (treści i linkowanie wewnętrzne) i optymalizując linkowanie z zewnątrz.

Edited by Beerbant

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Witam,

To jest strona poświęcona żaluzjom i roletom. Na stronie głównej są tylko ogólne informacje, a na podstronach szersze opisy obfitujące w słowa kluczowe dla danego produktu (znacznie więcej niż na stronie głównej). Strona jest  na przerobionym szablonie typu bootstrap i podstrony zawierają naprawdę dużo informacji, a dodatkowo linkowane są artykułami z bloga i dużą ilością zewnętrznych linków. Na ważne frazy strona jest w pierwszej dziesiątce, a na niektóre (np. żaluzje aluminiowe kraków, żaluzje drewniane kraków, żaluzje kraków) nawet na pozycjach 1-5. Jest do dobry wynik, bo konkurencja jest dość duża. Ale wszystkie wyniki wyszukiwania na te słowa pokazują na stronę główną, zamiast na podstrony. Chciałbym to zmienić, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Mam też kilka ważnych fraz, które są poza pierwszą dziesiątką mimo wzmożonego linkowania i naprawdę bogatej treści podstron.

Jeżeli rzeczywiście treści są zróżnicowane i adekwatne dla podstron o prawidłowym nasyceniu frazami , słowami kluczowymi, ich odmianami to przyczyna tkwić może w linkowaniu zewnętrznym.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By grafu
      Witam

Jestem w trakcie konfiguracji sklepu internetowego. Dowiedziałem się, że teraz nie wpisuje się fraz kluczowych. Że sklep się pozycjonuje bez wpisanych fraz.. Czy to jest prawda ? 
      Czy jeżeli to prawda, to czy mam pousuwać frazy z całego sklepu ?
      Bardzo proszę o pomoc.
    • By Lukasz1990
      Witam,

Mam pewien problem ze strukturą dotyczącą rankingów. Nie podaje konkretnych linków, jest to mój pierwszy post, ale jak ktoś z góry pozwoli tutaj, to je przedstawię.

Ogólnie chodzi o to, że mimo fajnej jakości rankingi różnego sprzętu mają niskie pozycje i często są za wieloma śmieciowymi rankingami. Wygląda to tak, że jest wyszukiwarka ranking /ranking/, potem podstrony, np. /ranking/procesory/ i lista konkretnych rankingów. Na podstronie jest także opis semantyczny. Patrząc na wyniki google, różne rankingi mają zawirowania z pozycją, często po publikacji wskakują na top3, a po kilku dniach znikają, po czym zwykle /kategoria/ranking/ je wypiera, ale i tak jest niżej niż był konkretny ranking. Ma ktoś jakieś pomysły jak to udoskonalić, żeby kategoria nie rywalizowała z konkretnym rankingiem? Niektóre kategorie mają wiele rankingów. Sytuacja dotyczy kluczowych fraz typu ranking procesorów, ranking procesorów 2018.

Czasem są też rankingi specyficznych typów, np. ranking procesorów ośmiordzeniowych i na taką frazę konkretny ranking znika, a pojawia się podstrona kategorii, ale też jest niżej niż byłby ten konkretny materiał.
    • By Cinex
      Moi drodzy, ja do Was z ptyaniem początkującego. Czy opłaca się odpalać różne kampanie na różne słowa kluczowe dla tej samej strony? Załóżmy na jedno hasło jest kilkanaście tysięcy wyszukań ale wysokie stawki za klik, na inne hasła jest tylko kilkaset wyszukań, ale takich haseł jest więcej i ich stawki za klik są dużo niższe.

Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie to słowo kluczowe na kilkanaście tysięcy wyszukań zje mi cały budżet z danej kampanii i nie wystarczy na inne "mniejsze" hasła. Może lepiej będą działać long tail frazy, a jak wszystko puszcze na jednej kampani to nie będę tego widział. Z tego co patrzyłem dzienny budżet można ustalić tylko dla kampani nie dla grupy reklam. Dobrze myśle?
    • By localhost
      Cześć,

Czy jeżeli pozycjonuję słowa kluczowe (zupełnie wymyślone i przykładowe) poprzez program pozycjonujący sprawdzający pozycję słowa kluczowego w wyszukiwarce np: (slowa kluczowe wymyslonej firmy www.xxx.com ktore jest biurem nieruchomosci) np:

nieruchomosci warszawa
      dzialki na sprzedaz warszawa
      mieszkania na sprzedaz warszawa

to rozumiem że pierwsze słowo kluczowe powinno być sprawdzane pod kątem pozycji w wyszukiwarce dla strony głównej np www.xxx.com, a słowa poniższe (również słowa kluczowe) pod kątem podstron np www.xxx/dzialki i www.xxx/mieszkania czy również strony głównej?

np  nieruchomosci warszawa                  www.xxx.com poz . 1
      dzialki na sprzedaz warszawa                www.xxx.com/dzialki poz.6
      mieszkania na sprzedaz warszawa       www.xxx.com/mieszkania poz.6

czy wszystkie slowa kluczowe dla adresu strony glownej?

np  nieruchomosci  warszawa          www.xxx.com
      dzialki na sprzedaz warszawa           www.xxx.com
      mieszkania na sprzedaz warszawa    www.xxx.com

dzięki za info.

• By Hazel
      Witam wszystkich, 
      Biorę udział w rekrutacji na staż 
      Stanowisko specjalista do spraw marketingu
      Dostałam kilka zadań do zrobienia, ale z ostatnim zupełnie sobie nie radzę nie wiem od czego zacząć.

Potrzebuje porad/pomocy w zoptymalizowaniu tekstu na stronie internetowej kancelarii rozwodowej
      Czy ktoś z Was się na tym zna? 

Liczę na pomoc - pełna nadziei
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy