Skocz do zawartości

Google zaczęło sprzedawać w Polsce Adwords?


astr_o_nomy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostałem informacje od klienta, który korzystał u mnie z usługi linków sponsorowanych, że zjawił się u niego przedstawiciel Google i zaproponował mu usługę Adwords + osobę, która będzie się zajmować tylko i wyłącznie prowadzeniem ich kampanii reklamowej, a z którą będą mieli bezpośredni kontakt :)

Czy wiecie może coś o przedstawicielach handlowych google? Faktycznie google zaczyna samemu sprzedawać swoje usługi?

Pozdrawiam,

Robert

Pozdrawiam,

astr_o_nomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki z niego przedstawiciel google jak ze mnie pierwszy człowiek na marsie :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Google nie omieszkałoby głośno to powiedzieć. Wszak to też reklama. Nie słyszałem nic o tym zatem najprawdopodobniej jest to ściema firmy oferującej obsługę linków sponsorowanych. Być może mają cert. na doradce - nie jest tak trudno to zrobić, ale nie mam to nic wspolnego z przedstawicielem Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no,

w sumie jezeli ktos ma takowy certyfikat to mozna uznac iz jest przedstawicielem Google.

Sprzedajac i nabywajac certyfikat jakby google uznaje takiego osobnika za swojego reprezentanta a co za tym idzie przedstawiciela. Przedstawiciel nie musi oznaczac osoby zatrudnionej przez Google.

Wystarczy przeciez ze firma reprezentuje Google oferujac ich produkty a gdy maja do tego certyfikat google to znaczy ze google uznaje ich za reprezentantow.

Wiec tak czy tak - kazda osoba jakby sprzedajaca adwords jest swojego rodzaju przedstawicielem/handlowcem/reprezentantem interesow Google.

Wiec kurka na wacie :rolleyes: dzwonil do Ciebie swojego rodzaju przedstawiciel bez roznicy na fakt czy jest on osobą zatrudnioną bezpośrednio przez firmę Google.

Zresztą obecnie jest mase firm posiadających własnych handlowców, merchendiserow, przedstawicieli itp na ktorych to głowie spoczywa pilnowanie ich pracy - działają na rzecz dużych firm które wolą zlecić tego typu działania na zewnątrz i ewentualnie tyrać tą odpowiedzialną za ten zakres firmę niż szukać u siebie winnego słabych wyników.

Mysle ze google także posiada wiele firm które obsługują google zewnetrznie - adwords/adsense/sprawy informatyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sie myle.

W mojej glowie wydaje sie byc sensownym ze jezeli ktos sprzedaje czyjs produkt to dziala w jego interesie.

Posiadajac dodatkowo certyfikat takowego sprzedawcy jakby sie to potwierdza.

Oczywiscie przedstawiciel a przedstawiciel to jest rozna sprawa i rozny zakres mozliwosci wzgledem podejmowanych decyzji i zawieranych umow.

Ale to w kazdym wypadku reguluje sie takie normy ze przedstawiciel moze to i to a nie moze tego czy tego.

Dla mnie poniekad ktos taki jest przedstawicielem ale nie twierdze ze reprezentujacym wszystkie interesy google a jedynie pewien malutki zakres.

Tak czy tak przedstawicielem nie musi i coraz czesciej nie jest osoba prywatna a firma dzialajaca na rzecz danej firmy.

To Registrow Webmasterow uznac za kogo jak nie za swojego rodzaju partnerow przedstawicieli nasku.

Nask oddal to registra /registrzy maja jakby wielu swoich przedstawicieli w postaci webmasterow czy mniejszych firm internetowych - jednak w dalszym ciagu od registrow do webmasterow dzialaja na rzecz nasku mimo ze takowej umowy z naskiem miec nie musza - nie mowie o partnerach registrach ale o webmasterach firmach rejestrujacych domene.

A co to za roznica czy to domena czy to adwords - jedno i drugie jest produktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz sie mylisz. Certyfikat to potwierdzenie umiejetnosci, wiedzy w zakresie produktu AdWords, a nie upowaznianie do jak najmniejszego chocby reprezentowania Google. Co prawda jest taka agencja SEM z poludnia polski, ktora nawet sie nie zajaknela, jak mi sie przedstawiala jako reprezentanci Google na Polske, ale to klamstwo z ich strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal uwazam ze skoro google zezwala na sprzedaz swoich produktow poprzez firmy internetowe to zarazem uznaje ich za swoich reprezentantow.

Bo przeciez gdyby tak nie propagowaliby dodatkow dla osob chcacych sprzedawac adwords osobą 3.

Dla mnie kazda osoba sprzedajaca produkt innej firmy jest przedstawicielem.

Nie mowie o sklepie bo w sklepie adwordsow nikt nie kupuje

Dla mnie to przedstawiciele swojego rodzaju handlowcy ktorzy dzialaja na rzecz google.

Jak ich zwal tak ich zwal ? zakres maja jeden, sprzedaz produktow google.

Co innego gdyby mowili ze maja wiekszy zakres niz maja :placze: ale jezeli mowia ze reprezentuja google do sprzedazy adwords to wg. mnie nie klamia bo faktycznie reprezentyuja a google na to zezwala.

Wiec ok to są menadzerowie :) dla mnie nadal to swojego rodzaju przedstawiciele interesow google, ale ok to moje zdanie kazdy przeciez ma prawo miec inne i przedstawic swoje poglady na ten temat

Odp z faq google

Kim jest menedżer klienta?

Menedżerowie klienta zarządzają i optymalizują konta AdWords w imieniu swoich klientów - reklamodawców Google AdWords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menedżerowie klienta zarządzają i optymalizują konta AdWords w imieniu swoich klientów - reklamodawców Google AdWords.[/b]

Dokladnie - wiec reprezentuja klienta, ktory ich wynajal, a nie Google. Nie jets napisane, ze w imieniu Google zarzadzaja i optymalizuja konta AdWords

Wiec sie mylisz. Google nie jest firma, ktora pozwalalaby przypadkowym osobom sie reprezentowac. Test nie jest az tak wyrafinowany i wszechstronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajas mozliwosc sprzedaz swoich produktow na zewnatrz daja mozliwosc reprezentowania.

Bo jako co chcesz uznac mozliwosc sprzedazy produktow danej firmy ? jak nie mozliwosc reprezentowania.

Tyle ze jak mowilem w zakresie sprzedazy adwords.

No ale kazdy moze to inaczej oceniać.

Gdyby google nie życzyłoby sobie reprezentantów ich produktu nie zezwalałoby na sprzedaż swojego produktu osobą nie związanym z google.

No ale ok, kazdy ma prawo miec przeciez wlasne zdanie, dla mnie to przedstawiciele sprzedajacy produkt google, posiadajacy od google narzedzia do zarzadzania grupą kliena i dosc czesto vouchery w celu pozyskania nowych klientów i zwiększenia sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajas mozliwosc sprzedaz swoich produktow na zewnatrz daja mozliwosc reprezentowania.

No ale ok, kazdy ma prawo miec przeciez wlasne zdanie, dla mnie to przedstawiciele sprzedajacy produkt google, posiadajacy od google narzedzia do zarzadzania grupą kliena i dosc czesto vouchery w celu pozyskania nowych klientów i zwiększenia sprzedazy.

Szookpl - spójż na to nieco inaczej. Jeśli ktoś przedstawia się jako przedstawiciel Google - to jest to rozumiane jednoznacznie, że reprezentuje firmę Google. Zatem jest to niezbyt czysty chwyt marketingowy. Sam prowadzę ludzim AdWordsy ale nigdy nie przedstawiałem się jako przedstawiciel Google bo jest to kłamstwo. Poza tym zobacz: przedstawiciel otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę od pracodawcy a nie dolicza jakies koszty usługobiorcy.

Czy pani w kiosku jest przedstawicielem Agory bo sprzedaje Wyborczą?

Są to zatem firmy, tak jak i moja, które pomagają w ułożeniu tekstów reklamowych, prowadzeniu konta, optymalizacji reklam w narzędziu jakim jest AdWors a nie są przedstawicielem AdWords.

Cały post dotyczy tego, czy G. ma swoich przedstawicieli czy ich nie ma.

Moim zdaniem nie ma jeszcze w polsce przedstawicieli AdWords, a firmy stosujące ten zwrot uciekają się do brzydkich chwytów marketingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajas mozliwosc sprzedaz swoich produktow na zewnatrz daja mozliwosc reprezentowania.

Tak, i każdy partner eBay`a w TradeDoubler jest przedstawicielem eBay`a w Polsce.

Google działa na zasadach zwykłej afiliacji, po to aby ściągać klientów, którzy mają kłopoty z obsługą, lub nie mają czasu na zabawę.

Spróbuj na swojej stronie, gdzie emitujesz bannery eBay`a napisać że jesteś ich przedstawicielem. Ciekawe jak długo jeszcze (po tym jak zgłoszę to do TradeDoubler), będziesz ich Partnerem.

Nie bądźmy śmieszni. Google czy eBay nie pozwoli na krycie się pod ich marką. Ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności