Skocz do zawartości

Ostrzegam przed katalogiem eelov.pl


bardyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dodałem się do tego katalogu jakiś czas temu, przyznam szczerze nie czytając regulaminu (ale gdybym miał czytać milion regulaminów to by mi brakło czasu) co poskutkowało tym, że wystawili mi dzisiaj fakturę na kwotę 780zł nett (959zł brutto).

Próbowałem zgłosić wypisanie firmy z tego katalogu, jednak usilnie twierdzą, że się nie da i mam to opłacić.

Proces dodawania: po założeniu konta, na którym nawet nie pojawia się mój wpis, przechodzimy do podstrony https://eelov.pl/catalog/add , gdzie obrazek dodawania wygląda i świadczy o katalogu nie najlepiej (w pierwszej chwili pomyślałem, że to zwykły katalog od tak sobie postawiony w 5 min - jak wiele innych - by tylko zdobyć link...), wybierając tutaj wpis "Promocja Twojej firmy" - > klikając w button poniżej "Twoja firma" dodajemy stronę za 0zł - nie ma tutaj żadnej wzmianki o tym, że po paru dniach wpis przechodzi na wpis płatny za 125zł netto, przy czym suma jest przemnażana jakoś i nagle na fakturze pojawia się kwota 780zł netto!

Co z tym fantem zrobić i jak nie opłacać tej faktury? Jak nie opłacę na tą kwotę to... "jeśli fV nie zostanie opłacona w terminie zostanie wystawiona korekta do FV FVS/010/2014 i zmieni się kwota na kwotę bez promocji "


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem po tylu latach, starałem się uniknąć właśnie takiego czegoś, a jednak ... :/ jak nie opłacę, to kwota niby wzrośnie do równych 3000 netto (bo wg. tej promocji jest pomniejszona o 74%) co daje nam 780zł netto właśnie...

Logując się na konto, bez którego wpisu firmy dodać nie można! Nie mogę nawet edytować wpisu, czy jakichkolwiek innych danych - bo wpis nie jest przypisane do konta!


W sumie teraz w necie znalazłem więcej o tym: https://di.com.pl/news/47466,0,Uwaga_na_Elovpl_-_katalog_firm_ktory_dziala_jak_Pobieraczek_-_aktualizacja.html sprawa nie nowa, bo sprzed roku ... i jak takie coś mimo przekrętów typu "Pobieraczek" i innych podobnych dalej działa w necie i nikt tego nie zamknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz założyłem nowe konto, w mailu widnieje zapis (wcześniejszego nie mam, bo kasowałem wszystkie potwierdzenia z innych katalogów automatem).

Po dodaniu wizytówki należy wysłać potwierdzenie , że to właśnie Państwo ją dodali i jesteście do tego upoważnieni przez swoją firmę. Prosimy o wysłanie E-maila potwierdzającego na adres: potwierdzenie@eelov.pl

O treści (przykład):

Ja Jan Kowalski, pracownik firmy XXX potwierdzam, iż dane wprowadzone do katalogu firm sa zgodne z danymi firmy, w której jestem zatrudniony (a) lub której jestem właścicielem, do wprowadzenia danych firmy zostałem upoważniony (a) przez Właściciela Firmy.

Czyli jeśli nie wysłałem żadnego potwierdzenia, nie mają prawa wystawiać faktury, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dodałem się do tego katalogu jakiś czas temu, przyznam szczerze nie czytając regulaminu (ale gdybym miał czytać milion regulaminów to by mi brakło czasu)
Hmmm przez takie właśnie podejście są później tego typu ŻALE, "bo ja nie wiedziałem" :olaboga:

gdzie obrazek dodawania wygląda i świadczy o katalogu nie najlepiej
Ale jak widać, to ci nie przeszkadzało by swój wpis dodać.

Oczywiście nie jestem obrońcą tego typu praktyk, ale też nie ludzi którzy mają w poważaniu czyjeś regulaminy i nawet nie raczą ich przejrzeć lub dopytać się u "źródła" czyli wydawcy danego serwisu.

Co powinieneś zrobić, to zasięgnąć porady prawnika, bo "porady prawne na forum" mogą czasami się źle kończyć dla podmiotu zainteresowanego.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion - wiem, przyznam szczerze że tutaj trochę ja zawaliłem, ale jak dodajesz firmę do 300 katalogów to trudno przejrzeć w każdym po 50 punktów regulaminu... zresztą na podstronie dodawania nie ma odnośnika przy opcji "Twoja firma" za 0zł do regulaminu promocji, jest dopiero dodany na samym dole w stopce (a przy buttonie lub w tej ramce powinna być gwiazdka) o ukrytych faktycznych kosztach...

@marecky - jak widać autor strony, już przypisał ją do zielonej ramki, a także do wpisów "powyżej" tych normalnych - niczego jeszcze nie opłaciłem.

Zresztą nie potwierdziłem im mailem na tamten adres, że mam jakiekolwiek prawa do zgłoszenia wpisu. Wysłałem im mail z tą informacją, na razie nic nie odpisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Mion - wiem, przyznam szczerze że tutaj trochę ja zawaliłem, ale jak dodajesz firmę do 300 katalogów to trudno przejrzeć w każdym po 50 punktów regulaminu.
Jeśli wpijam setny gwoźdź, to nadal parzę na gwoźdź i palce, a nie podziwiam widoki, więc twoja retoryka do mnie nie przemawia. Zwłaszcza, że jest to katalog niszowy raczej nie z tak zwanych "SEO list".

(a przy buttonie lub w tej ramce powinna być gwiazdka) o ukrytych faktycznych kosztach...
Jesli takowe są to owszem powinna być jednoznacznie widoczna informacja na ten temat. Tylko nie wiem jak Ty interpretujesz pojęcie "ukryty koszt".

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryty koszt interpretuje tak, w tym przypadku, że odnośnik jest na samym dole do regulaminu promocji (mogłem go przeoczyć ?), powinien być bardziej widoczny... przez co automatycznie niby zaakceptowałem ten regulamin i automatycznie wpis stał się płatnym, nie będąc tego świadom...

EDIT:

Odpisali mi tyle, że mimo iż nie potwierdzając czy w 100% jestem upoważniony do umieszczenia wpisu w mailu wskazanym podczas aktywacji (który na stronie mimo wszystko widniał parę dni - a potwierdzenia jak nie było tak nie było - czyli wg. mnie powinni ten wpis skasować), nie anulują faktury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Możesz zasięgnąć opinii
Zaraz dojdziemy do tego, ze ten cały topic to SZEPTANKA :ph34r:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysławili/wystawią fakturę muszą odprowadzić od niej VAT. Jak nie otrzymają płatności, to powinni wysłać do płatnika wezwanie do zapłaty... Po 90 dniach powinni wystąpić do US o wycofanie VAT'u, co przeważnie skutkuje kontrolą US u podatnika który faktury nie zapłacił.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności