Jump to content
Sign in to follow this  
olddeath

Jaki system płatności bez nipu?

Recommended Posts

Witam,

W najbliższym czasie zamierzam zainwestować we własnego precla/katalog. I tutaj mam pytanie dla was z nadzieją, że ktoś pomoże. Czy jest jakiś system płatności online (który obsługuje kody jednorazowe) który nie wymaga podawania nipu?

Ale w którym momencie jest wymagany NIP ?

CZy ty masz na myśli rejestrację w systemie? Jeśli tak to jaki masz problem z nipem? Każdy człowiek ma swój NIP tak samo jak pesel.

Numer identyfikacji podatkowej (NIP) – dziesięciocyfrowy kod, służący do identyfikacji podatników w Polsce. Nadawany jest przez naczelnika urzędu skarbowego. Od 1 września 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej używają numeru PESEL jako identyfikatora podatkowego[1].

http://www.dotpay.pl/faq/

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Właśnie chodzi o to że nie prowadzę działalności gospodarczej. Czyli jeśli na Dotpay wpiszę po prostu pesel to wszystko będzie grać? :)

Czy aby korzystać z usług Dotpay muszę mieć zarejestrowaną własną działalność gospodarczą?

Nie. Z usług serwisu Dotpay mogą korzystać zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne nie prowadzące działalności gospodarczej.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Hej,

masz taką samą sytuację jak ja. Możesz chyba zrobić dowód tymczasowy i wtedy będziesz miał NIP. Jeśli chodzi o systemy bez NIPU gdzie wypłacają niepełnoletnim:

ProfitSMS.pl

platnosci-online.pl

Każdy człowiek ma swój NIP

Tylko osoby pełnoletnie :)

Kocham Polskę

Tylko osoby pełnoletnie :)

Nieprawda. Ja miałem nadany numer NIP w wieku 14 czy 15 lat. Na dzień dzisiejszych, NIP nie jest do szczęścia potrzebny dla osób fizycznych.

Guest

Od niedawna osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej nie posługują się NIPem tylko PESELem.

Kiedyś NIP można było wyrobić w dowolnym wieku (bo formularz podpisywał rodzic - posiadał pełną zdolność do czynności prawnych).

Co do systemów płatności - większość pozwala na udział jedynie osobom pełnoletnim. Jako osoba niepełnoletnia nie możesz zawrzeć umowy wbrew regulaminowi danego systemu, gdyż w przypadku nieprzestrzegania regulaminu - umowa będzie nieważna i z kasy nici. Poza tym posiadasz ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

Do czasu ukończenia 18 roku życia pozostaje Ci raczej jedno wyjście - rozliczanie umów na dane rodzica albo inną osobę pełnoletnią. Oczywiście najpierw skonsultuj to z tą osobą. Umowy można zawierać również przez rodzica na własne dane i rodzic rozlicza dochody małoletniego w swoim PIT, ale rzadko kto chce z małoletnim współpracować... ;)

Bo miałeś pewnie dowód tymczasowy.

Bzdura. NIP nie miał nigdy związku z dowodem tymczasowym, o jego nadanie można było wystąpić od wieku, kiedy ustawa przewidywała możliwość podjęcia pracy (ode mnie chcieli pieczątki od osoby zainteresowanej zatrudnieniem).

Łukasz Borchmann

Google+ / LinkedIn / GoldenLine

Bzdura. NIP nie miał nigdy związku z dowodem tymczasowym

Jesteś w błędzie. Ja musiałem wyrobić sobie takowy, by uzyskać NIP przed 18-stką.

...o jego nadanie można było wystąpić od wieku, kiedy ustawa przewidywała możliwość podjęcia pracy...

Raczej nie. Bo ja swój NIP wyrobiłem w wieku 12-13 lat (w takim wieku chyba jeszcze nie mogłem pracować?), gdy rejestrowałem Komara :)

I żadnych dowodów tymczasowych nie miałem. Jedynie karta rowerowa, ale ją to się chyba robiło w pierwszych klasach podstawówki.

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%