Skocz do zawartości

H1 w tytule czy H3 ?


miwa

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziłem sobie po różnych portalach i analizowałem szczegóły newsów, w różnych przypadkach różne znaczniki H są stosowane!

w wiekszości przypadków h1 wypadało na tytuł i to chyba jest poprawne ale w kilku portalach zauważyłem inny trend wstawie zdjęcie . Analize wykonalem na podstawie sport.pl i wp.pl

link do zdjęcia

i tu wielkie zdziwko bo w sport.pl adres przechodzil przez subdomene (i to raczej nie jest dziwne) ale... h1 to logo linkujące do głownej strony, h3 to tytuł a h2 zajawka do artykułu...

w Wp.pl h1 tytuł, zajawka na strong

co Wy myślicie o tego rodzaju rozwiązaniu (sport.pl) jakies przemyślenia, doświadczenia ?

Szukasz wyjątkowych lamp wiszących, których bedą zazdrościć Ci znajomi ?
--------------------------------------------------------------
Prawdziwa architektura jest designem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zgodnie z teorią <h1> powinno być nagłówkiem najwyższego rzędu... Ale rzeczywiście jest taki trend, że tytułu strony (z linkiem do strony głównej) nie umieszcza się w <h...>, ale po prostu w <header> (html5) a w <h1>, <h2>, <h3> lecą nagłowki ze skrótów artykułów - tak robią domyślne szablony wordpress i... ten podlinkowany sport.pl też tak ma (może miałeś na myśli jakiś inny serwis? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj nagłówki mają znaczenie dla outline, h1 powinno być logo, czy najważniejszy element strony.

Następnie h2,h3... możesz wykorzystać w celu przedstawienia firmy czy czegokolwiek. Przykład jest prosty.

Prowadzisz firmę transportową i na stronie umieszczasz takie napisy: Szybki transport, Łatwy kontakt, 100% zadowolonych klientów itp. Biorąc to w nagłówki dajesz robotom indeksującym do myślenia, dzięki temu ma to wpływ na twoją pozycję i na styl za indeksowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h1 powinno być logo, czy najważniejszy element strony.

Nie pisz bzdur .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagłówek H1 jako stojący najwyżej powinien zawsze odzwierciedlać tytuł strony adekwatny do jej treści , jak zrobisz logo strony w nagłówku to na wszystkich podstronach będziesz kierował jedną i te samą sugestię dla robotów (dla każdej podstrony serwisu).

Równie dobrze na tej samej zasadzie możesz nadać taki sam numer wszystkim pokojom hotelowym.

PS

co do pisania "nie" liczyłem na inteligencje z drugiej strony , przepraszam, że się przeliczyłem ... :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagłówek H1 jako stojący najwyżej powinien zawsze odzwierciedlać tytuł strony adekwatny do jej treści , jak zrobisz logo strony w nagłówku to na wszystkich podstronach będziesz kierował jedną i te samą sugestię dla robotów (dla każdej podstrony serwisu).

Równie dobrze na tej samej zasadzie możesz nadać taki sam numer wszystkim pokojom hotelowym.

PS

co do pisania "nie" liczyłem na inteligencje z drugiej strony , przepraszam, że się przeliczyłem ... :D

Przeliczyłeś ? Gdy ktoś powie, że zabiłeś kogoś to powiesz tylko NIE ? W nadziei, że koleś domyśli się, że byłeś w domu ? ...

Na logikę biorąc logo jest nagłówkiem strony, jest najważniejsze więc h1 pasuje do niego idealnie, porównanie tego do numerów pokoi było co najmniej bezsensowne. Bo pokoje są robione kolejno a nie od najlepszego do najgorszego.

header, w którym najczęściej zawarte jest logo mu posiadać jedno Hx (x - liczba).

h1 może mieć nadany np. logo.png wpisany w sobie tekst, który będzie odzwierciedlał to co chcesz przekazać i w .css nadany text-align, który ukryje nam tekst, a dla robotów nadal będzie widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam, błędem jest wstawianie w H1 logo i nie wiedzieć czemu i skąd wziął się taki trend, a już w ogóle kilka nagłówków h1 już widywałem a może być tylko jeden.

Na bieżąco moderowany od 2009 roku katalog stron internetowych - Dodaj-strone.com.pl. Nasze atuty: szybka moderacja, jakość oraz stabilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę biorąc logo jest nagłówkiem strony, jest najważniejsze

Na logikę biorąc logo to tylko logo i jeżeli jest najważniejszy to tylko w warstwie wizualnej, marki czy brandu. Najważniejsza jest treść danej podstrony i związane z tym adekwatnie tytuły , nagłówki i warstwa tekstowa i te trzy rzeczy muszą być ze sobą ściśle powiązane.

Tyle w temacie "na logikę" :)

css nadany text-align, który ukryje nam tekst, a dla robotów nadal będzie widoczny.

Co zostać może odebrane jako ukrywanie tekstu .

Polecam lepsze przewertowanie forum od podstaw

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzając brak sensu waszych wypowiedzi zaczerpnąłem informacji od kogoś kto zna się na tym bardzo dobrze.

Comandeer na pytanie: dlaczego powinno się logo wstawiać jako znacznik <h1> odpowiedział:

"h1 służy głównie do oznaczania głównego nagłówka na stronie. dla każdej strony takim nagłówkiem jest logo"

To że ukryjesz sobie jeden tekst, to nic. Jeśli robisz to nagminnie to dopiero możesz ponieść tego konsekwencje.

Polecam poczytać o normach i podstawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec stwierdzenia "komandera google" który w swoim poradniku zatytułowanym "Search Engine Optimization Starter Guide" stwierdza co następuje :

Use heading tags to emphasize important text

stwierdzam, że ten ktoś kto niby zna się na tym bardzo dobrze w doopie był i gó**o widział.

Amen

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem koleś co Ty oglądałeś, ale dalej racji nie masz :D

1 .H1 nie określa co jest najważniejsze na stronie, tylko co jest nagłówkiem pierwszego poziomu - najczęściej właśnie nazwa (często zapisana w postaci graficznej) nim jest.

2. Skoro tak trzymamy się wymogów to (nie wiem czy znasz taką stronę, bo po twojej tego nie widać) https://validator.w3.org/ Ta strona sama posiada logo jako nagłówek h1,

czyli jest to dozwolone i z pewnością bardziej akceptowalne niż logo jako div czy cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na ten debilny argument o walidacji :D . Zgłoś się do google i napisz do nich o błędach na ich stronie. Jak chcesz więcej argumentów sprawdź sobie rozwiązania H1 w Wordpressach.

Co jest dozwolone a co nie jest to zupełnie inna bajka . Mowa jest o stronie "przyjaznej" wyszukiwarce w kontekście elementów mających wpływ na pozycje. No i o logice w dokumentach html.

Pakowanie jednego i tego samego nagłówka H1 dla całej witryny w logo jest głupotą, brakiem logiki i dodatkowo wprowadzaniem w błąd co do zawartości dokumentów (różnych treściowo w obrębie jednej witryny).

Biorąc pod uwagę powyższe daruje sobie dalszą "rozmowę z niewidomym o kolorach" .

Miłego dnia :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant zgadzam sie z kolegą, natomiast nadal nurtuje mnie pytanie dlaczego tak duzy serwis jakim jest sport.pl pozwolil sobie na takie działanie, byc moze jest to spowodowane tym ze logo maja w H1 ale większość artykułów ma subdomene, więc jeśli patrząc z pozycji hierarchi mając adres www.ekstraklasa.sport.pl/smuda-bedzie-trenerem-wisły.html <h1> linkuje przez logo do sport.pl czyli w tym momencie do najwyzszej w hierarchi strony. a reszta czyli tytul i zajawka <h2> i <h3>

Szukasz wyjątkowych lamp wiszących, których bedą zazdrościć Ci znajomi ?
--------------------------------------------------------------
Prawdziwa architektura jest designem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie pytanie dlaczego tak duzy serwis jakim jest sport.pl

A co ma wielkość serwisu do znajomości podstaw SEO ? Sprawdzaj serwisy które są w topach a nie te które niby w/g Ciebie są "wielkie".

Masz przykład poniżej

https://www.seoptimer.com/report/ceneo.pl/513a6f711f43e

Wzoruj się na praktykach a nie na teoretykach to lepiej wyjdziesz na tym (sprawdzona metoda) ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności