Skocz do zawartości

Scanariusz postepowania dl zbanowanej domeny


Powiadam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej G: Bot odwiedza zbanowane domeny.

Śledziłem poczynania owego pajęczaka przez 6-7 miesięcy na 2-ch domenach, które były odwiedzane przez GBota. W końcowej fazie [wyjście z bana] jego częstość wystąpień zwiększyła się o 400%. Można było zauważyć świeże kopie stron na domenie która wróciła do indexu jak i strony [kopie] które nie istniały od początku nadania bana.

Site się oczywiście zmienił - najpierw spadek [czystki starych stron] po czym powolny wzrost do momentu sprzed bana.

Domeny oczywiście przez cały ten czas były pozycjonowane.

Efekt po wyjściu z bana był widoczny już po kilku dniach [wysokie pozycje na pozycjonowane frazy]

Długość bana - zależy od rodzaju nałożonej kary przez G:.

Czyli inaczej są traktowane strony za Spam inaczej za Duplicate Content Itp.

Obecnie obserwuje poczynania G: dla domeny która otrzymała Bana za 100% Duplicate content.

Może nie którym wyda się dziwne ale celowo sklonowałem inny serwis i badałem okres po jakim zostanie nałożona kara na domene.

Po co takie manewry ? No właśnie.......

Może by zrozumieć Google.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po co takie manewry ? No właśnie.......

Może by zrozumieć Google.

Ludzie robiący takie "manewry" są niestety na wyginięciu, przez co spada poziom forum :D

Po jakim czasie kopia serwisu dostała bana? O ile oczywiście dostała go w sposób naturalny, a nie przez "formularz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test dotyczył Jak pisałem Duplicate Content.

Badałem procent po jakim G: zbanuje domene.

Stopniowo podnosiłem poprzeczke do uzyskania 100% kopi strony macierzystej.

Okazało się że kopia 85% - nieźle się indexowała i utrzymywała przez kilka miesięcy.

Podniosłem poprzeczkę o kolejne 5% co miesiąc do uzyskania pełnej kopi.

Domena została zbanowana dopiero po uzyskaniu 100% [utrzymywała się tak jeszcze kilka tygodni].

Została oczywiście zbanowana naturalnie.

Po co ten test? Odpowiedz sobie sam.

Zrozumiałem wiele cennych rzeczy z tego testu przy budowaniu własnego zaplecza.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. javascript a nie java!

2. Napewno da się znaleźć na forum, ale mi się nie chce szukać.

3. Googlebot zaczyna czytać javascript, więc skrypt powinien być na tyle skomplikowany aby się nie domyślił o co chodzi.

4. Lepiej już zastosować IP cloaking (więcej w archiwum).

5. Szczerze to nie rozumiem po co przekierowywać ze starej na nową. Miej 2 domeny i tyle. Jedni będą wchodzili na starą drudzy na nową i nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Może niektórym wyda się to pytanie trochę laicki, ale jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :) czy jak strona zostanie zbanowana, to jedynym sposobem usunięcia jej z czarnej listy np. w Google są błagalne i wiernopoddańcze listy do administratorów Google? Bo z tego co się zdążyłem zorientować można zostać wpisanym na "czarną listę" na pewien czas, po czym bot odwiedza stronę i jak wszystko jest już ok wraca ona do indeksów, albo dostać bana. Tylko czy po dostaniu bana strona jest na wygnaniu "na wieki wieków" (i ratują tylko te błagalne maile?) czy po jakimś czasie jest ona przywracana do indeksów?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności