Skocz do zawartości

[AFERA ;)] Pan "Tomasz Jankowski"


Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Chiałem się z Wami podzielić ciekawostką, dostaliśmy zapytanie ofertowe, bardzo poważnie wyglądające, pan z maila dodatkowo powołał się na znajomego kolegę z firmy X którą znamy. Trochę zawaliłem czasowo ofertę i wysłałem z opóźnieniem i tu zonk, wróciła do mnie zwrotka, mail nie działa. Sprawdzam telefon, nie działa. Zadzowniłem dziś do firmy, z której to dostałem i Pani mi wyjasniła, że już kilka firm dzowniło, z całej Polski, tylko z naszej branży. Ktoś założył podobną domenę, podszył się pod ich pracownika i chciał oferty ;)

Pan Tomasz Jankowski - bo taki pseudonim przyjął sobie mój mailowy rozmówca, nie jest pracownikiem tejże firmy. Podsywał się pod VSPoland, podająć maila: tomasz@vspoland.net.pl.Firma VSPoland zgłosiła to na policję w obawie, że ktoś chce zamówić coś w ich impieniu itp ale policja nie przyjęła zgłoszenia bo nie ma znamion przestępstwa.

Całość zaparkowana obecnie w Home, wykupiona na os. prywatną. Szło z netii (dyn. IP) przez jakis masternet.pl.

Czego to ludzie nie wymyślą.

Jak ktoś dostał to niech nie traci czasu na oferty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności