Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem zlecenie 10 artykułów do precli o transporcie i bez synonimów, każdy po 2.000 znaków, łącznie za 5.50 i ktoś takie zlecenie przyjął.

55 groszy za 2.000 znaków.

55 groszy brutto ! Albo umiejętność czytania ze zrozumieniem u kogoś kuleje, albo jest desperatem. Zastanawiam się powoli, gdzie jest błąd w GT - jeśli zlecenia tej wartości będą pojawiać się częściej, to ci, którzy chcą zarabiać, po prostu odejdą.

Raz wrobiłem się też w nisko płatne synonimy z wieloma wymogami odnośnie liczby znaków. Siedziałem z godzinę, rozwiązując problem jak dodać 50 znaków, nie dodając nawet jednego wyrazu, w dodatku dodać 16 synonimów, jednocześnie skracając cały artykuł i w tym wszystkim uwzględnić słowa kluczowe, by wszystkie wymagania były spełnione. Jak widzicie zlecenia typu - synonimy wielkości 2500 znaków, po wygenerowaniu od 1100 do 1300 znaków, z określoną ilością wyrazów, od razu uciekajcie. Niezła zagadka do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem zlecenie 10 artykułów do precli o transporcie i bez synonimów, każdy po 2.000 znaków, łącznie za 5.50 i ktoś takie zlecenie przyjął.

55 groszy za 2.000 znaków.

Zgadza się, jeden z Autorów dodał to zlecenie. Głównym założeniem serwisu miał być wolny rynek - nikomu nie narzucamy cen - każdy pracuje za stawkę jaka go interesuje. Wprowadziliśmy cennik aby zleceniodawcy zobaczyli jakie są średnie ceny tekstów w zależności od jakości i wiedzieli jaką cenę ustawić w zleceniu.

Każdy Autor może w powiadomieniach wpisać minimalną kwotę za jaką chce pracować - jeśli nie będzie chętnych poniżej określonej stawki zleceniodawcy będą musieli zwiększyć budżet.

Po zakończeniu pracy nad aktualnymi zmianami dodany automatyczne sugestie dla zleceniodawców, które pojawią się podczas dodawania zleceń - będzie to np. sugestia o ustawieniu określonej stawki w zależności od parametrów obliczana na podstawie cen gotowych tekstów. Jeśli mimo to stawka zostanie zaniżona i przez 48h nikt się nie podejmie napisania tekstów system wygeneruje powiadomienie z informacją o sugerowanej cenie za teksty. To jednak nie zmieni faktu iż nadal to Autorzy będą decydować jakie zlecenia chcą wykonać. Uważacie że to źle ? Powinniśmy narzucić minimalną stawkę dla każdego typu tekstów ? Jeśli tak to na jakim poziomie ?

bok@gieldatekstow.pl | facebook.com/Gieldatekstow.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie ktoś nie przeczytał dokładnie treści zlecenia, ale od razu je zaklepał, o czym już wcześniej mówiłem w kontekście rezygnacji ze zleceń ;)

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego minimalne stawki powinny być określone. Będziecie postrzegani jako "lepsza marka", a to przełoży się na zysk (większa stawka-większa prowizja). ktoś tu już wspomniał - konieczne również wprowadźcie zlecenia, w których zleceniodawca wybiera copywritera. Osobiście, przy poważniejszym zleceniu, nie chciałbym liczyć na ślepy los - ktoś kliknie i może dobrze wykona zadanie. Wolałbym spojrzeć w opinie, w tekst zgłoszenia - jakiś obraz copywritera można sobie w tym momencie zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram pomysł ustalenia cen minimalnych. Nie muszą to być jakieś wygórowane progi, ale jakiś przyzwoity poziom trzeba jednak trzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenach minimalnych klienci płacący mało w ogóle znikną z Giełdy Tekstów, co dla serwisu będzie nieopłacalne, więc wprowadzenie takiego rozwiązania byłoby strzałem w stopę. Można co najwyżej sugerować stawkę, ale nie ją z góry narzucać.

  • Like 1

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję co jakiś czas powiadomienie o nowym zleceniu. Wchodzę 2-3 minuty od dodania go do serwisu, a zlecenia już nie ma.

Powiedzcie mi czy powodem jest tak szybka reakcja innych pisarzy czy fakt, że nie mam 50% wartości zlecenia na koncie.

Szukasz darmowego programu do PIT? Chcesz rozliczyć PITa w minut?

Zapraszam na moją stronę- PIT 2013 z PIT-po-Prostu.pl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś klikałem kilka sekund po powiadomieniu, a zlecenia już nie było :P

Wrzucane teksty też szybko schodzą, ale trzeba trafić w tematykę - przeanalizować wyszukiwane frazy, tytuły sprzedawanych tekstów i dopasować stawkę.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności