Jump to content

Nawigacja po # i .htaccess zmieniający /strona/ na #strona

Recommended Posts

Witam,

jestem dosyć ciekawy Waszych opinii na temat skutków takiej decyzji, jaką podjęłem na jednej ze stron:

- Linki są w formacie "#link" - ponieważ łatwo się nim operuje i oczywiście cała treść wczytywana jest dynamicznie.

- Przechodzenie po linkach jest zrobione JavaScriptem, pod SEO zrobiłem, że ich href to "/p-link/".

- W .htaccess mam zamianę, aby było to równoznaczne: tzn. ktoś wchodzi przez http://example.com/p-jakas-podstrona/ , automatycznie zmienia mu się to na http://example.com/#jakas-podstrona i wczytywana jest dynamicznie AJAXem znowu treść odpowiednia. Kod: 301.

Czy takie podejście może mieć jakieś złe skutki dla SEO? Wiem, że podobno Google nie indeksuje nic po #, właśnie dlatego zrobiłem możliwość wchodzenia na /p-strona/ , ale nie wiem czy to odpowiednio dużo, by Google indeksował tak dynamicznie wczytywaną treść?

Pozdrawiam.

twitter.com/JakubKrol - informacje o tym co robimy | TheFirstPath.com - aplikacje natywne, mobile, strony WWW, CMS

Jak Google ma indeksować treść podstrony skoro dajesz mu na niej przekierowanie 301? Pod "statycznym" adresem (bez #) powinna być wyświetlana normalna treść dla osób bez wsparcia dla JS (i Googlebota) - przekierowanie zrób w JS (na zasadzie na jakiej działa to w SWFAddress).

Jeszcze lepiej jest to zrobione na plus.google.com (bez przekierowania, history.js z failbackiem do wariantu #).

Łukasz Borchmann

Google+ / LinkedIn / GoldenLine

• 8 months later...

Za tego co wiem takich linków nie zaindeksuje Google.

Proszę o podpowiedź jak to zgrabnie rozwiązać.

Mi się coś kojarzy, że było kiedyś jakieś info, że Google bierze to pod uwagę - linki do etykiety. Może i nie zaindeksuje, ale ciekawi mnie też jak to odczytuje, czy może ignoruje? Ciekawe też co się dzieje jak ktoś skopiuje taki adres i wrzuci gdzieś linka.

Edited by Sylw
  • 5 weeks later...