Skocz do zawartości

Kopia strony a indeksacja


gistlee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat wydaje mi się banalny dla starych wyjadaczy forum dlatego wrzucam go tutaj. Otóż opiekuję się stroną internetową mojej znajomej, która zażyczyła sobie, abym przeniósł stronę na nowy hosting, jednak nie posiada ona dostępu do domeny (hasła posiada jej znajomy który zajmował się tym wcześniej, ale urwał się z nim kontakt). Mam nadzieję na przejęcie domeny po wygaśnięciu, jednak w między czasie muszę postawić kopię strony na innej domenie (strona stanowi w tym przypadku bardzo dobre źródło reklamy).

Zastanawiam się, jak bardzo muszą się różnić od siebie dwie strony, aby z powodzeniem można było pozycjonować tą tymczasową kopię. Oczywiście rozumiem, że najlepiej aby treść na stronie różniła się jak najbardziej, jednak na witrynie znajduje się też duża ilość galerii - czy te same zdjęcia będą miały wpływ na indeksację strony? Może wystarczy tylko zmienić nazwy zakładek? Czy te same informacje np. w zakładce kontakt nie będą oznaczać duplicate content i czy przez to cała strona nie zostanie zindeksowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję na przejęcie domeny po wygaśnięciu

Zapomnij, chyba że to jakiś zlepek znaków :)

nie posiada ona dostępu do domeny

Sprawdź, kto jest rejestratorem, napisz do nich, że chcesz zapłacić za przedłużenie domeny. Ja tak zrobiłem, trochę tłumaczenia i dało się załatwić.

A międzyczasie dogadajcie się z tym, na kogo jest domena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do rejestratora domeny (najlepiej z meila w tej domenie jeżeli posiadasz) o numer konta do wpłaty za przedłużenie bo oni nie patrzą od kogo jest wpłata - kasa jest to odnawiają. Ja tak robiłem z jedna domena przez 7 lat bo wtedy to jeszcze nie wiedziałem jak zarejestrować domenę i rejestrował ją admin serwera na którym miałem stronę, później kontakt się z nim urwał. No i pewnego pięknego dnia rejestrator zapomniał wysłać przypomnienia o wygasającej domenie... Przepadła stronka która generowała ponad 100k punktów w jednym swlu.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jest założyć opcję na domenę przed wygaśnięciem. Wtedy z większym prawdopodobieństwem ją przechwycisz. Na wygaśnięcie raczej bym nie liczył, chyba że domena jest bezwartościowa z punktu SEO.

Nazwy zakładek nie wystarczą. Odnośnie tekstów to dałbym jakieś teksty o analogicznym znaczeniu (mogą być synonimy). Same dane do kontaktu to nie problem.

BlackPress.pl - Automatyczna dodawarka do precli [Najtańsza na rynku - wystawiamy FV]

BlackPress.pl na forum PiO

Darmowa mieszarka synonimów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackpress dzięki wielkie za konkretną radę :)

interesuje mnie też jak ma się tych zdjęć ( czy może dodać jakiś tekst do galerii?).

@ear, blake Również bardzo dziękuję :) Napisałem maila z prośbą o numer konta do przedłużenia, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Mam również pytanie, dlaczego uważacie, że będzie tak ciężko przejąć domenę? Rozumiem, że jeśli domena ma jakąś wartość to właściciel raczej zachowa ją dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności