Skocz do zawartości

Newsletter dla dużej liczby subskrybentów - jaki i czy w ogóle możliwe?

Pierwsza3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam newslettera dla wordpressa, który skutecznie będzie wysyłał maile do dużej liczby użytkowników np. 5000 albo i więcej z czasem. Zastanawiam się, czy taki newsletter w postaci pluginu ma w ogóle prawo bytu tzn. że wiadomości z niego wysyłane będą dochodzić do użytkowników a nie trafiać do spamu? A może przy tej ilości należy skorzystać z jakichś płatnych usług firm świadczących usług mailingu jak np. FreshMail? Poza tym jaki newsletter możecie mi smiało plecić, który będzie działac na hostingu współdzielonym albo vps z dedykowanym ip? Raczej zależy mi na czymś prostym w konfiguracji i obsłudze, gdyż będę wysyłać maile o podobnej treści niewiele się różnicą tj. inny nowy wpis na blogu z innym adresem.

Nie prowadzę firmy SEO ale lubię być w TOP3

@Pierwsza3: Za jakość się płaci - możesz wysyłać taką ilość maili ze swojego VPSa, ale % dostarczalności jaki uzyskasz nie będzie raczej wysoki. Jeżeli chcesz wysyłać same zajawki postów, to tak jak pisze radoslaus wystarczy Ci FeedBurner.

Jeżeli przy ponad 5k subskrybentów nie jesteś w stanie zarobić 180 PLN miesięcznie, to jak rozumiem nie zarabiasz na swoim blogu i nie zamierzasz tego robić w przyszłości?

This is your life and it's ending one post at a time.

Nie każdy korzysta z FeedBurnera i czytników RSS, dlatego mailing to dodatkowa opcja dla tych drugiach. Zamierzam na blogu zarabiać ale nie na siłę. Czytając bloga Krzysztofa Lisa, który na użytkowniku z AdSense zarabia średnio 2 grosze, koszt wysłania maila do jednego użytkownika w takich narzędziach jest wyższy niż 2 grosze, to powoduje, że marny byłby z tego zysk dla mnie. Dlatego szukam bardziej ekonomicznego rozwiązania porównywalnie skutecznego. Może w przyszłości będę zarabiać tyle, że będzie mi się to opłacało, ale teraz nie i wiem, iż szybko to się nie zmieni.

Owszem jeśli się coś sprzedaje. Ja moge sprzedać tylko treść która jest na blogu i o programie partnerskim raczej nie piszę, bo nie będe na siłe wysyłał użytkownikom ofert innych firm, skoro zapisali się do mnie w innym wiadomym i jasno określonym celu.

Miałem na myśli

a nie rss... Przecież to jest normalna subskrypcja, klient decyduje czy się zapisać, potwierdza itp. itd. ;)

Jak chcesz na siłę dla wszystkich wciskać maile to wrzuć adresy np. do gmaila, podziel na grupy (nie wiem czy 5k na raz pójdzie) i działaj. :)

Edytowane przez radoslaus

Programy partnerskie to nie jedyne co możesz "sprzedać" w mailu.

Radoslaus już Ci napisał o FeedBurnerze, który powinien nadać się do tego, co chcesz zrobić (ale pomysł z Gmailem odradzam), więc po prostu użyj tego narzędzia, bo raczej nic lepszego nie wymyślisz z tak niskim budżetem i tak dużą listą.

This is your life and it's ending one post at a time.

Właśnie widzę, że to rozwiązanie z FeedBurnerem ma pewną wadę - ja wysyłam mailem info o tym, że opublikowałem pewien post w jednej kategorii, czyli wysyłam info o tym, o czym czytelnik dokładnie chce. Natomiast FeedBurner będzie wysyłałam info o każdym nowym wpisie na blogu, to nie to samo o co mi chodzi.

Z tego co wyszukałem i wyczytałem w internecie, jest takie narzędzie, które możliwe, że spełniłoby moje wymagania czyli autorespoder o nazwie FUMP ewentualnie ImpleBot. Fumb jest jednak ciężki w użytkowaniu.

Czy ktoś z Was wie może, czy jest inne narzędzie, porównywalne cenowo, które jest bardziej intuicyjne w obsłudze niż FUMP?

Czy samo tago typu narzędzie przełoży się na to, że skuteczność docierania maili do subskrybentów będzie bliska 100% czy może zależy to też od hostingu/vpsa i dedykowane ip?

Edytowane przez Pierwsza3