Skocz do zawartości

Prośba o ocenę strony i wskazówki

tarnawiecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chodzi o stronę <a href="https://www.szablonykokos.pl">www.szablonykokoks.pl</a> .

Jest to b.prosta strona firmowa. Domena zarejestrowana w ovh.pl i była tam na serwerze darmowym 1mb. Stronę przeniosłem na serwer do laohost.pl (średniej wielkości serwer wirtualny). Czy może mieć to wpływ na pozycję w wynikach w wyszukiwarce?

Strona na słowa kluczowe:

szablony krawieckie

kroje krawieckie

szablony odziezowe

wyświetlała się na pierwszej stronie w wynikach, jeszcze w lutym tego roku.

Później przestałem ją w ogóle linkować, choć linków do niej generalnie było niewiele od samego początku. Teraz widzę, że mimo bardzo niewielkiej konkurencji strona jest bardzo nisko i do tego na frazę szablony krawieckie pokazują się linki z katalogów, do których dodawałem zamiast mojej strony. Czy mozliwe, że strona dostała jakiś filtr? Czy spadła przez to, że przez rok była na serwerze tym malutkim w ovh?

Co mógłbym zrobić, żeby podbić stronę w wynikach? I czy generalnie strona jest zoptymalizowana?

pozdrawiam

/michał

Prosta strona, jednak trochę smutna, poprawiłym typografię i smutne kolory, włożyłbym trochę gradientu. Grafiki bardzo fajne !

forum.png

Strony internetowe, sklepy internetowe, pozycjonowanie, aplikacje mobilne, projektowanie graficzne - xfect.pl

Ano właśnie, ponieważ strona jest kolegi to zapomniał on przedłużyć konto. Po kilku dniach chyba strona powróciła z powrotem na serwer. Ale czy po takim czasie, strona nie powinna mimo wszystko powrócić w wynikach?

Strona zniknęła prawdopodobnie na tydzień z serwera.

Nie wiem, czy nie wykupywać nowej domeny i nie robić jeszcze raz strony z pozycjonowaniem.

A w ogóle to wczoraj sprawdzałem pozycje strony na:

https://cmonitor.pl/

i na frazę szablony krawieckie: była 44, zaś na kroje krawieckie 12

dzisiaj rano, te pozycje to już odpowiednio 57 i 16.

tak duże wahania, w tak krótkim czasie są możliwe?

Edytowane przez tarnawiecki

1. zrób przekierowanie z /index.html na /

2. utwórz mapę strony

3. popraw meta tagi

A co do wyglądu, to kolory, jakie zaproponowałeś bardziej kojarzą mi się z zakładem pogrzebowym.

To nie są duże wahania pozycji. Podlinkuj dobrze stronę główną / podstrony i będzie śmigać.

Na dniach zmienie layout, kolor szary zniknie, i postaram się zrobić bardziej przejrzyste teksty.

Mapę strony, też stworzę i dorzucę. Nie wiem czy nie dorzucić prostego formularza w zakładce KONTAKT a aktualną mapkę z kontaktu przenieść na jeszcze jedną podstronę: MAPKA.

Z meta tagami wygląda, że wszystko jest okej, możesz ewentualnie wskazać mi błędy?

Przekierowanie z /index.html na / to na tej samej zasadzie jak przekierowanie z bez www na www.

Martwi mnie trochę to, że na początku byłem na samym szczycie w top3, a teraz po przesunięciu mnie dalej, ten powrót nie nastąpi. Wyprzedzają mnie wpisy z katalogów, które dodawałem.

Co do strategii linkowania to jedyne co do tej pory robiłem to były głównie katalogi. Coś możecie polecić?

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

1. podlinkuj katalogi (swoje wpisy)

2. dość często jest tak, że katalogi wyprzedzają stronę katalogowaną - to się zmieni z czasem

3. w meta chodzi mi keyword, albo je usuń, albo dostosuj

4. zasada przekierowania się nie zmienia https://seo-z.pl/przekierowanie-301/

Aktualne kolory nie powalają, strzałki przy wypunktowaniu też wyglądają przeciętnie.

Jeśli chodzi o Seo, to przekierowanie o którym pisali poprzednicy i linkowanie (z katalogów, precli, for, itd.).

BlackPress.pl - Automatyczna dodawarka do precli [Najtańsza na rynku - wystawiamy FV]

BlackPress.pl na forum PiO

Darmowa mieszarka synonimów