Skocz do zawartości

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości


FEVLOG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak z ciekawości zapytam, to czy taka firma współpracująca z tymi inkubatorami może płacić podatek liniowy?

Nie, bo to nie jest firma w świetle polskiego prawa ;)

To nic innego tylko praca na umowę zlecenie u kogoś, tyle że w przypadku aip zakres obowiązków ustalasz sobie sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znając polskie realia się nie zdziwię jak się za kilka lat okaże że dzięki AIP ktoś wykonywał czynności od których nie odprowadzał składek np. zus,

a powinien bo ... zmieniła się interpretacja jakiejś ustawy czy dupawy i będą znów jaja jak z chałupnikami ... już nie chcę pisać bardziej drastycznie,

że się okaże że jakieś FV będą wystawione niezgodne z prawem. I tłumacz jakiemuś urzędniczynie że nie jesteś wielbłądem ani nawet dromaderem.

Za "moich czasów" tego nie było, a teraz biorąc pod uwagę te marne korzyści i tani zus na wstęp, to całkiem bez sensu.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Być może powinienem założyć nowy wątek, jednak chciałem zapytać dokładnie o to o co pytano kiedyś tutaj - tylko jak wygląda to dziś? Ktoś działał tam w ostatnim roku?

Trochę zmieniło się przez te parę lat więc jeśli ktoś ma w miarę aktualne info - proszę o odpowiedz czy warto zaczynać z nimi współpracę - ja dziś byłem na spotkaniu z osobą z oddziału Rzeszowskiego i w zasadzie wszystko wygląda ok.

 

Wystawiam 5-10 FV, opłaty tam są o wiele wiele niższe niż własna DG dlatego właśnie zastanawiam się na zmianę DG na AIP.

Zaletą jest utrzymanie opieki zdrowotnej dzięki podpisaniu z nimi oZUSowanej umowy.

Druga zaleta -główna - to taka że odpada składka emerytalna ponad 700zł na dziś dzień.

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności