Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie zdobywania ptk w SWLach


Koobe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak do tej pory nie korzystałem z żadnych SWLi ale mam już sporo podlinkowanych domen z PR i mi się marnują. Część poszła na prywatne precle a na części chciałem zbierać punkty w SWLach, pewnie na handel.

Tutaj pytanie początkującego swl-owicza :D

Czy ilość zdobywanych punktów zależy od branży/tematyki w jakiej jest strona emitująca linki? Sądzę że tak, podejrzewam że panuje zasada linkowania z serwisów podobnych tematycznie.

Idąc w tym kierunku zastanawia mnie jaka branża jest najbardziej oblegana? A co za tym idzie mogę zebrać fajną ilość punktów w krótkim czasie?

Pozycjonowanie? Nieruchomości? Kredyty? Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już sporo podlinkowanych domen z PR i mi się marnują.

No to szkoda ich na rotację. Lepiej na coś stałego - pewnie Statlink.

Czy ilość zdobywanych punktów zależy od branży/tematyki w jakiej jest strona emitująca linki?

Nie spotkałem się z czymś takim a już na pewno nie w Statlinku. W niektórych SWLach czasem tylko erotyka daje bonus.

Idąc w tym kierunku zastanawia mnie jaka branża jest najbardziej oblegana?

Po zarejestrowaniu się, we wszystkich SWLach znajdziesz szczegółowe statystyki "branż".

A co za tym idzie mogę zebrać fajną ilość punktów w krótkim czasie?

No właśnie musisz znaleźć najmniej obleganą branżę. Jeśli popyt jest duży a podaż mała, to strona szybko zapełni Ci się linkami i zacznie generować punkty. Jeśli popyt jest mały a podaż duża, to strony zapełniają się linkami wolno a co za tym idzie, musisz długo czekać na moment, kiedy strona zacznie generować maksymalny zysk.

Poza tym pamiętaj, że punktów się nie zbiera. Nie możesz sobie ich sumować, kumulować itp. Zawsze masz dokładnie tyle punktów, ile w danym momencie generują Twoje strony. Jeśli od jutra Twoje strony zaczną generować 50% mniej punktów, to Ty również od jutra będziesz miał do dyspozycji o 50% punktów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie tematyki generują tyle samo punktów, ale w tych bardziej deficytowych szybciej przydzieli Ci punkty (każdy system ma swoje procentowe informacje, które tematyki są najbardziej potrzebne). są też SWLe, w których punkty dostajesz od razu po dodaniu strony, a nie za faktyczne linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spamy raczej w rotacji, moze jakis gotlink.

Jesli chodzi i parametry strony wplywajace na ilosc punktow to miedzy innymi wspolczynnik tresci na stronie (obliczany wedlug swl'owego skryptu), domena serwisu (glowna, subdomena). Poza tym np w statlink masz wymagania co do ilosci BL do strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@albertc, a w którym systemie nie jest wymagany BL?

Odnośnie punktacji tak jak było wspomniane wyżej, najlepiej korzystać z podpowiedzi zawartych w regulaminach systemów.

W przypadku Gotlink.pl:

PageRank 1.000 - 10.000

Unikalne IP - sprawdź IP domen 5.000

Domena główna 1.000

Długoterminowy staż 3.000

Wyświetlanie dodatkowego tekstu 2.000

Ilość wyświetlanych linków systemowych 2.000

Gdzie koszt 1 pobrania wynosi tylko 13pkt

Niestety jeśli posiadasz więcej niż 5 subdomen to korzystniej będziesz miał w konkurencji gdyż kryteria GotLink w tej kwestii są najwyższe pośród systemów rotacyjnych.

SeoMatik.pl

PageRank 3.000 - 15.000

Unikalne IP - sprawdź IP domen 1.000

Domena główna 1.000

Długoterminowy staż 3.000

Bunus site 1.000

W tym przypadku za 20pkt (przeliczając na złotówki wychodzi to dokładnie 1 grosz) możesz uzyskać aż ponad 200 zaindeksowanych stałych linków.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności