Skocz do zawartości

Download Monitor - kodowanie?

Ebro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z w.w. wtyczką. Wtyczka jak wiadomo jest pewnego rodzaju menagerem uploadowanych plików, za jej pomocą można w łatwy sposób dodać link do wpisu i strony.

Napotkałem pewien problem, otóż po dodaniu na serwer ftp pliku z rozszerzeniem .mp3 i próbą wrzucenia go na podstronę otrzymuję komunikat "invalid patch bla bla bla". Ścieżka jest dobra, ponieważ jest opcja ręcznego dodawania ścieżki, ale i również przeglądania zawartości ftp i wybierania plików z rozwijanej listy, wtedy ścieżka ustawia się automatycznie.

Plik zawiera polskie znaki, nosi nazwę "Bądź artystą". Próbowałem ręcznie wpisać ścieżkę /home/uploads/bądź artystą.mp3 (przykładowo), ponieważ po wybraniu pliku z rozwijanej listy mam coś na kształt /home/uploads/b@d% artyst%.mp3. Próbowałem na oba sposoby zresztą.

Wygląda to tak, jakby kodowanie było złe, jednak wtyczka ma domyślnie ustawiony UTF-8, podobnie jak Wordpress.

Nie mogę pobrać tego bliku, więc to stanowi problem.

Dodam, że w przypadku plików, w których nazwie nie występowałe polskie znaki, wszystko było w porządku.

Macie jakieś możliwe rozwiązanie mojego problemu?

na moje potrzebna jest mala przerobka skryptu zeby zmienial polskie litery

np. Bądź artystą.mp3 na badz_artysta.mp3

kodowanie nie ma tu nic do rzeczy, problem tkwi w nazwach plikow

A mógłbym dostać info o wtyczkach downloadu, z którymi domyślnie nie ma tego problemu? (tzn. z polskimi znakami)

Zależy mi również, żeby linki miały postać:

Nazwa_pliku Ilość pobrań

Rzecz jasna szukałem takowych, ale albo nie można było takiej postaci linku utworzyć, bo były one przedstawiane graficznie, albo nie można było zaimplementować ich do danej podstrony w postaci listy.