Skocz do zawartości

Dramatyczny spadek dla określonej tematyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest taki. Prowadzę blog o szeroko pojętym IT i generalnie rzec biorąc skupiam się na kilku kluczowych dla mnie kategoriach.

Gdzieś w 3 tygodniu kwietnia stał się jednak pewien dramat dla większości tematów, które miałem powiązane z Androidem.

Wiem, że pojawił się w tym momencie Pingwin, ale w gruncie rzeczy szkopuł jest taki, że te posty nie były raczej jakoś pozycjonowane, a pozycja utrzymywała się jakoś naturalnie.

Najbardziej widać dla cyklu artykułów "Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida".

Gdzieś do połowy kwietnia, jeden z tych wpisów potrafił generować 1/5 odsłon na blogu (w sumie ma już ponad 90 tys.), teraz nagle liczba odsłon spadła do minimum.

W czym tkwi problem?

Załączam screen z narzędzi dla webmasterów. Nie dostałem żadnego ostrzeżenia, czy czegokolwiek.

Adres strony: https://www.altcontroldelete.pl

screensdp.jpg

Widziałem ten wątek częściowo i trochę ogółem na ten temat, myślałem jednak, że skoro jakoś tego nie pozycjonowałem w żaden sposób, to nie powinno mnie to dotknąć, tym bardziej, że reszta strony jest ok, no ale cóż dzięki :)

Bywa że pingwin dziobie na ślepo. Nie pierwsza i nie ostatnia strona, która oberwała za nic.

Najwyższa pora aby zacząć linkować. Liczyć na szczęście w przypadku pingwina :) troche mało

Oferujemy usługi z zakresu pozycjonowania stron internetowycha a także tworzenia stron. Pozycjonowanie płatne tylko za wyniki, wystawiamy F. VAT. Zparaszamy do kontaktu w godzinach od 9:00 nawet do późnych godzin wieczornych, chętnie doradzimy, pomożemy.

gg:3124038, email: info@goneett.pl, tel. 792-899-097, NIP: 716-265-12-92, REGON: 060360832

Dzięki.

Poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak się sytuacja rozwinie.

Linki były co najwyżej w społecznościówkach, a tak to później naturalnie się tworzyły od użytkowników. Dużo z nich pochodziło z for, ale były też np. strony autorów aplikacji na Androida, które linkowały do tekstów.