Skocz do zawartości

AdmitAd - Zostałem oszukany i okradziony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Poszukuje osoby które zostały oszukane i okradzione przez AdmitAd.

Chciałbym odzyskać pieniądze które zostały zarobione w legalny i uczciwy sposób co mogę zagwaranować przed sądem.

Jestem w kontakcie z jedną osobą która została oszukana przez AdmitAd w identyczny sposób.

Poproszę o informacje jak można odzyskać pieniądze od firmy z siedzibą w Niemczech.

admitad GmbH
Bajuwarenring 12
82041 Oberhaching
Deutschland

Schemat ich działania:

Na początku wszystko jest w porządku, następnie odzywa się reprezentantka AdmitAd na Polskie,

prosząc o statystki strony która jest zapisana do programów.

Oczywiście współpraca idzie bezproblemowo, podaje wszelkie dostępne informacje i kontakt sie urywa.

Dziś otrzymuję informacje, że moje konto zostało zablokowane z powodu:

"§ 3 Regulamin AdmitAd zabrania: § 3.1. Sztucznego napędzania i generowania wszystkich rodzajów ruchu."

Po pytaniu co to jest sztuczne napędzanie ruchu, nie otrzymuję odpowiedzi ani żadnych dowodów. Jedynie takie coś:

Witam,

niestety nie robimy printscreenów z systemu. 

Ale jako przykład mogę podać statystyki z PP Dark Orbit (do których Pan również miał wgląd), gdzie na 256 rejestracji jest 1 aktywny gracz.

Nie robią printscreenów z systemu bo nie mają żadnych dowodów na jakiekolwiek sztuczne generowanie ruchu, chyba że sobie spreparują.

A ten przykład również nie ma potwierdzenia bo PP DarkOrbit posiada 2 segmenty wynagrodzenia, 1-rejestracja - 0.15?, 2-aktywny użytownik - ~1?.

Warto dodać, ze dziś przypada dzień wypłaty idącej w paru tysiącach złotych.

Wypłata powinna być tydzień temu jednak zwklelali i przy następnym terminie wypłaty dostaje blokade konta.

Posiadałem wystawiony rachunek za zatwierdzone leady.

Admitad posiada fukcje weryfikacje leadów i wszelkie leady za które otrzymałem rachunek zostały zweryfikowane pozytywnie.

AdmitAd posiadało spółkę w Polsce jednak juz nie prowadzą tu działalności, utrudnia mi to sprawe.

Chciałbym prosić o pomoc lub namiary na prawnika specjalizującego się w prawie UE.

Posiadam korespondencję która potwierdza sytuacje opisaną powyżej dlatego chętnie podejme walkę.

Jeżeli ktoś nie chce odpisywać w tym wątku poprosze o prywatną wiadomość, cokolwiek co pomoże rozwiązać tą sprawę.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witamy ponownie

Po pierwsze, chcielibyśmy zaznaczyć, że fakt "kradzieży" jest w tej sytuacji absolutnie wykluczony, gdyż AdmitAd nic nie zyskuje na blokowaniu Wydawców, a odwrotnie - nie dostajemy prowizji za leady odrzucone.

§ 4.2. W przypadku wykrycia sztucznego napędzania lub generowania ruchu wszystkie przekierowania na inne serwisy zostaną zablokowane, a zarobione środki będą zwrócone Reklamodawcom.

Po drugie, nigdy nie odrzucamy leadów bez powodu lub wyłącznie na podstawie "własnego uznania". Na decyzję zbanowania konta składa się kilka czynników plus dane z raportu Reklamodawcy. Nie udostępniamy Wydawcom printscreenów z panelu i chyba żadna z poważnych sieci afiliacyjnycj tego nie robi. Co więcej, proszę jeszcze raz zapoznać się z Regulaminem:

§ 4.1. AdmitAd GmbH zastrzega sobie prawo do zablokowania umieszczania reklam na stronie bez podania przyczyny

Ale zapewniamy, że w sytuacji, gdy skieruję Pan sprawę na drogę prawną, fraud ze strony Pana będzie udowodniony za pomocą statystyk sieci oraz Reklamodawcy.

Po trzecie, nie mógl Pan podać statystyk odwiedzalności własnego serwisu operując frazami "z tego co pamiętam", co jest wręcz absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, chcielibyśmy zaznaczyć, że fakt "kradzieży" jest w tej sytuacji absolutnie wykluczony, gdyż AdmitAd nic nie zyskuje na blokowaniu Wydawców, a odwrotnie - nie dostajemy prowizji za leady odrzucone.

Posiadałem wystawiony rachunek z kwotą kilknastu tysięcy złotych za ZWERYFIKOWANE LEADY.

Dostaliście płatność od reklamodawcy i wystawiliście mi rachunek !

Płatność za te leady była przeciągana i nie otrzymałem jej w terminie.

Gdzie są te pinieniądze ?

Po drugie, nigdy nie odrzucamy leadów bez powodu lub wyłącznie na podstawie "własnego uznania". Na decyzję zbanowania konta składa się kilka czynników plus dane z raportu Reklamodawcy. Nie udostępniamy Wydawcom printscreenów z panelu i chyba żadna z poważnych sieci afiliacyjnycj tego nie robi. Co więcej, proszę jeszcze raz zapoznać się z Regulaminem:

Ale moje leady nie zostały odrzucone, posiadałem w systemie 0 odrzuconych leadów.

Mowa jest o rachunku za który dostaliście pieniądze od reklamodawcy.

Nie wiadomo co z tymi pieniędzmi, sądżąc po rozmowie przywłaszczyliście je sobie.

Ale zapewniamy, że w sytuacji, gdy skieruję Pan sprawę na drogę prawną, fraud ze strony Pana będzie udowodniony za pomocą statystyk sieci oraz Reklamodawcy.

Moge wam to zagwarantować.

Po trzecie, nie mógl Pan podać statystyk odwiedzalności własnego serwisu operując frazami "z tego co pamiętam", co jest wręcz absurdalne.

Grzecznie napisałem, że nie posiadam statystyk aktyalnych a "z tego co pamiętam" są takie i takie ...

Nie rozumiem co w tym dziwnego

Przecież to było ponad miesiąc przed tą sprawą i nikt mi więćej nic nie odpowiedział więc sprawę uznałem za zamkniętą, co to ma do absurdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem wystawiony rachunek z kwotą kilknastu tysięcy złotych za ZWERYFIKOWANE LEADY.

Dostaliście płatność od reklamodawcy i wystawiliście mi rachunek !

Płatność za te leady była przeciągana i nie otrzymałem jej w terminie.

Gdzie są te pinieniądze ?

Nie dostajemy żadnych zaliczek i przedpłat od Reklamodawców. Rachunki za zgenerowany ruch są wystawiane po upływie miesiąca. Kwota (prowizja wydawcy + % sieci) za zablokowane i odrzucone leady zostaje odjęta od kwoty rachunku miesięcznego. To wszystko w bardzo transparentny sposób jest przedstawione w statystykach systemu.

Weryfikacja leadów automatycznie następuje po upływie wskazanego w opisie PP czasu. To, że charakter Pana ruchu umknąl naszej uwadze i zablokowaliśmy leady po upływie tego terminu, jest niedopracowaniem z naszej strony, ale pozostaje zgodne z opinią Reklamodawcy i naszym Regulaminem.

Grzecznie napisałem, że nie posiadam statystyk aktyalnych a "z tego co pamiętam" są takie i takie ...

Nie rozumiem co w tym dziwnego

Przecież to było ponad miesiąc przed tą sprawą i nikt mi więćej nic nie odpowiedział więc sprawę uznałem za zamkniętą, co to ma do absurdu ?

Z reguły Wydawcy generujący ruch w naturalny i uczciwy sposób śledzą statystyki wlasnych serwisów i podają dokładne liczby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że Cię tak załatwili, należy wybierać tylko dobre i sprawdzone firmy, a Admitad powiedzmy sobie szczerze do takich nie należy i sama ich oferta przyprawiła mnie o kupę śmiechu. Polecam Ci jeśli chodzi o gry BigPoint ich własny program partnerski, dobry kontakt i regularne wypłaty. Nie robią sztucznych problemów i oczywiście nie ma "polskich wymówek" jak w tym przypadku.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje osoby które zostały oszukane i okradzione przez AdmitAd.

Chciałbym odzyskać pieniądze które zostały zarobione w legalny i uczciwy sposób co mogę zagwaranować przed sądem.

Jestem w kontakcie z jedną osobą która została oszukana przez AdmitAd w identyczny sposób.

Możesz mnie dodać do grona, to chyba standardowa praktyka z ich strony. Opiszę mój przypadek z zeszłego roku:

Wygenerowałem leadów na kilka tysięcy złotych (bodajże 1600 Euro z hakiem), wedle regulaminu reklamodawca ma 30 dni na odrzucenie leada bez podawania przyczyny. Żadna z kilku tysięcy rejestracji nie została odrzucona przez reklamodawców. Zleciłem wypłatę - pojawiło się zlecenie wypłaty z terminem realizacji na kolejny czwartek. I przez tydzień cisza - potem pytanie od Pani Ksenii odnośnie źródła rejestracji - wyjaśniłem wszystko dokładnie, po czym stwierdziła, że to "napędzanie użytkowników na stronę" i z ponad 2000 rejestracji skonwertowały się UWAGA - cztery. Pomijam już fakt, że zostały policzone po wyższej stawce (0,80 EUR za aktywnego użytkownika), a nie po .10 eur za rejestracje. Ale skoro rzekomo się w ogóle nie skonwertowały to dlaczego ani jeden lead nie został odrzucony? Dlaczego reklamodawca nie zawiesił współpracy tylko była kampania aktywna aż do blokady konta przez AdmitAd?

Sam kontakt z Panią Ksenią jest TRAGICZNY, urywa się w dowolnym momencie, nie sposób dowiedzieć się niczego konkretnego, odniosłem wrażenie, że ta kobieta nie ma pojęcia o marketingu internetowym. Gdy zadałem jej pytanie, dlaczego reklamodawca nie zawiesił kampanii ani nie odrzucił żadnego (tak tragicznej jakości!) leada podała mi kontakt do niemieckiego Reklamodawcy i powiedziała, że tam mam sobie wyjaśniać sprawę. W takim razie po co ona jest zatrudniona w tej firmie? :yahoo: Pomijam już fakt, że gdy poprosiłem o adres firmy w Polsce (chętnie bym się tam wybrał w celu odzyskania moich pieniędzy, albo chociaż pogadania osobiście z tymi "profesjonalistami) kobieta (Ksenia) pracująca na terenie UKRAINY podaje mi kontakt do NIEMIECKIEGO biura, gdzie nie mogę załatwić niczego po polsku, z docinką, że mogę sobie tam jechać i sobie wyjaśnić wszystko. Paranoja.

Po pierwsze, chcielibyśmy zaznaczyć, że fakt "kradzieży" jest w tej sytuacji absolutnie wykluczony, gdyż AdmitAd nic nie zyskuje na blokowaniu Wydawców, a odwrotnie - nie dostajemy prowizji za leady odrzucone.
Wykładacie swoje pieniądze na wypłaty? Bo moje konto zostało zablokowane w dzień wypłaty - co znaczy, że albo fizycznie posiadaliście pieniądze reklamodawcy, albo wykładacie na wypłaty ze swojej "kieszeni".
Po drugie, nigdy nie odrzucamy leadów bez powodu lub wyłącznie na podstawie "własnego uznania". Na decyzję zbanowania konta składa się kilka czynników plus dane z raportu Reklamodawcy. Nie udostępniamy Wydawcom printscreenów z panelu i chyba żadna z poważnych sieci afiliacyjnycj tego nie robi. Co więcej, proszę jeszcze raz zapoznać się z Regulaminem:
Leadów nie odrzucacie, tylko blokujecie konto w dniu wypłaty. Ja, podejrzewam, że podobnie jak kolega powyżej nie prosiłem o zrzuty ekranu z panelu (co mnie obchodzi Wasz panel?), lecz jakiekolwiek dowody na to, że tylko 0,25% rejestracji zostało wykonanych poprawnie. Jeżeli było inaczej, lub użytkownicy byli nieaktywni to dlaczego została policzona stawka 80 eurocentów zamiast 10?
Weryfikacja leadów automatycznie następuje po upływie wskazanego w opisie PP czasu. To, że charakter Pana ruchu umknąl naszej uwadze i zablokowaliśmy leady po upływie tego terminu, jest niedopracowaniem z naszej strony, ale pozostaje zgodne z opinią Reklamodawcy i naszym Regulaminem.
W takim wypadku albo wszyscy umykamy Państwa uwadze albo po prostu nic nie robicie aż do czasu wypłat. Swoją drogą tłumaczenie, że odrzucacie leady PO upływie wskazanego czasu w programie partnerskim nieźle o Was świadczy - my możemy wszystko, Ty, wydawco nie możesz nic. W każdym normalnym systemie, po 30 dniach sprawa jest zamknięta - a lead zweryfikowany. Idąc podobnym tokiem myślenia możecie odrzucić wszystko parę lat wstecz.
Z reguły Wydawcy generujący ruch w naturalny i uczciwy sposób śledzą statystyki wlasnych serwisów i podają dokładne liczby.

A jeżeli on nie śledził statystyk swojego serwisu to jest powodem do blokady konta? Wy chcecie DOKŁADNE LICZBY, jeżeli się ich nie otrzyma - ban, a sami nie potraficie podać ANI JEDNEGO NAJMNIEJSZEGO dowodu na swoje absurdalne twierdzenia, że z naturalnego ruchu konwertuje się 0.25% leadów. Każdy kto ma pojęcie o marketingu internetowym wie że to jest niemożliwe.

Wyruchali mnie i widzę, że ruchają też innych, ja odpuściłem gdy otrzymałem wiadomość, że biuro jest w Niemczech, jednak teraz gdy widze, że nie byłem jedyny to mkawa - masz mój miecz, jestem skłonny walczyć o swoje w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać panowie.

Wiele sieci ma wydawców za "murzyna" szczególnie naszych krajowych.

Nic nie można udowodnić, nic nie można wygrać itp itd. Jeżeli zawsze będziemy odpuszczać to można liczyć tylko na "ochłoapy".

Ja wprawdzie z admitad nie mamnic wsólnego ale z inną "firma" wziołem się za łby, sprawa ju ż jest bliżej końca na moją korzyść.

Sieci nie podam bo mi nie wolno ale zachęcam do walki o swoje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za słowa otuchy.

Mam nadzieję, że zbierzemy wiekszą ilośc osób i wtedy coś zdziałamy, stiller1234 wysłałem wiadomość.

Obecnie mam zamiar niedługo wysłać pismo do biura w Niemczech żądając wyjaśnienia

Z tego co widzę wszyscy zostaliśy wystawieni przez Panią Ksenie Y. która odpisuje z Bałorusi i z Polską ma mało wspólnego poza językiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie miałem z nimi zacząć współpracę , już się rejestrowałem ale wszedłem na pio i trafiłem na ten wątek :)

Wam życzę powodzenia. A jeśli mówicie już o kwotach kilku-kilkunastu tysięcy to może warto uderzyć w wizerunek .Trochę marketingu na stronach i forach typu "zarabianie w internecie " bo o sądach zapomnijcie już lepiej w ludzi od marketingu szeptanego wsadźcie te pieniądze.

Albo nawet wycieczka do Niemiec i trochę szumu przed firmą, lub mieszkaniem w którym jest ta firma +kamera + you tube .

Albo dobry black pozycjoner lub depozsycjoner który na tą nazwę firmy wrzuci w topy strony z waszymi opiniami .

I nie straszcie firm sądami bo z tego zawsze się śmieją.

W mojej opinii na wszystkich tego typu stronach lepiej wypłacać już minimalne kwoty niż zbierać duże bo to jest kuszące aby zablokować i zgarnąć kase dla siebie .Czytałem nawet blogi gdzie ludziom Paypal blokował ogromne środki z bzdurnych powodów.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zadałem jej pytanie, dlaczego reklamodawca nie zawiesił kampanii ani nie odrzucił żadnego (tak tragicznej jakości!) leada podała mi kontakt do niemieckiego Reklamodawcy i powiedziała, że tam mam sobie wyjaśniać sprawę

Został podany kontakt do menedżera tej konkretnej kampanii reklamowej.

Wykładacie swoje pieniądze na wypłaty?

Właśnie tak jest. Jak już było wspomniane, z reguły nie dostajemy od Reklamodawców żadnych przedpłat.

Jeżeli było inaczej, lub użytkownicy byli nieaktywni to dlaczego została policzona stawka 80 eurocentów zamiast 10

Bezsensowne pytanie - to jest stawka dla 0.25% "aktywnych" rejestracji.

Wy chcecie DOKŁADNE LICZBY, jeżeli się ich nie otrzyma - ban

Oczywiście, to nie był powód zablokowania konta.

Dzięki panowie miałem z nimi zacząć współpracę , już się rejestrowałem ale wszedłem na pio i trafiłem na ten wątek

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z innymi, bardziej obiektywnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Admitad tak samo mnie oszukał. Schemat działania:

- Kampanie dla kilku gier przeglądarkowcyh działają, leady i akceptacje, wypłaty wszystko ok przez kilka miesięcy

- po tym okresie kampanie zostały zatrzymane ze względu na "ruch niskiej jakości" - ok rozumiem że nie każda strona konwertuje tak samo, tak więc nie wnikałem w szczegóły

- uznałem że jeśli Admitad uważa że ruch z moich portali jest kiepskiej jakości, to poszukałem sobie sieci która to doceni - usuwam wsazystkie linki Admitad.

- z czasem wszystkie leady są zatwierdzone i kwota gotowa do wypłaty

- zlecam wypłatę

- pod dwóch tygodniach blokada konta z informacją że sztucznie napędzam ruch

Teraz pytanie do Pani Kseni:

- wiem że BIgpoint wysyła raporty miesięczne, dlaczego w wziązku z tym moje konto nie zostało zablokowane po pierwszym raporcie, tylko po 4 miesiącach kiedy przestałem dostarczać ruch? może Admitad po prostu uznał że jesli już nie generuję dochodu dla sieci to po prostu można zablokować konto i nie zapłacić ostatniego rachunku?

Powyższy schemat działa wygląda na standardową praktykę Admitad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności