Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

całkiem nieźle - a nawet super - szybki

troche mi wskaźnika PR brakuje ale toć to mini

mini a jednak ma możliwość kontrolowania REWRITE ;)

import podkategorii z pliku txt też jest rewelcyjnym pomysłem :( i działa bez zarzutów

najbardziej chyba brakuje mi możliwości przeniesienia gdzieś zawartości gdy chcemy usunąć podkategorię czy kategorię...

może taka kategoria temp w której będą trzymane takie informacje ? wiem, przecież każdy może sobie ją sam założyc - ale przeniesienie by się przydało.

Zamiast usuwać kod html podczas dodawania wpisu powinieneś użyć htmlspecialchars :P

jakoś nie mogę tego skumać ??

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

MMP, po cichutku liczę, że pomożesz rozgryźć i zoptymalizować kilka elementów kodu, z góry dzięki ;)

Pisałem wcześniej o błędzie instalacji, który wyświetlił się Erbitowi... znaleźliśmy odpowiedź... Problem polegał na tym że pozmieniał sobie nazwy katalogów z otwarty_admin na admin itd... :( Aby instalator zadziałał, na serwerze mają znajdować się takie nazwy katalogów jakie zostały nadane

/otwarty_admin/

/otwarty_img/

/otwarty_inc/

już działa

no, super :P wolałbym żeby każdy sobie testował na własnym serwerze (bo wyjdzie procent błedu przy instalacji) ale mimo wszystko dzięki że udostępniłeś swoje menu na cele demonstracyjne

mam nadzieję, że z poziomu PA nie ma dostępu do danych dostępowych do bazy danych

nie, nie ma dostępu, skrypt jak kazdy inny korzysta z danych zapisanych config.php. Z poziomu menu nie ma wglądu w config ani możliwości jego edycji

coś nie mogę dostać się do konfiguracji z poziomu PA

myślę że to przez zwieszki serwera, teraz można tam zaglądnąć, być moze przez jakieś chwilowe zwieszki instalator nie mógł u Ciebie wykonać wszystkich operacji do końca, jesli to nie kłopot to spróbuj w innej subdomenie albo w np. katalogu /test/ zainstalować "otwarty.pl mini" ponownie

WAŻNE: proszę nie włączać REWRITE ON bo mój serwer tego nie obsługuje

nic się nie martw, ustawienia w konfiguracji nie mają żadnego wpływu na działanie menu administracyjnego, będą służyć wyłacznie do modyfikowania wyświetlania treści Internautom

a kumam to przecież ma być tylko test PA

dokładnie tak jest, pisałem o tym w pierwszym poście :P mam nadzieję, że pojawi się żywe zainteresowanie tym skryptem, dzięki temu będę mógł opracowywać kolejne moduły administracyjne oraz oczywiście sam system wyświetlania treści i interakcji z Internautami :)

c.d.

całkiem nieźle - a nawet super - szybki

i mam nadzieję że ta szybkość nie zmieni się przy kilku tysiącach wpisów :)

troche mi wskaźnika PR brakuje ale toć to mini

spokojnie, tabela wpisy jest już przygotowana do przechowywania informacji o PR :)

import podkategorii z pliku txt też jest rewelcyjnym pomysłem i działa bez zarzutów

no i ta możliwość hurtowego aktywowania kategorii i podkategorii :)

najbardziej chyba brakuje mi możliwości przeniesienia gdzieś zawartości gdy chcemy usunąć podkategorię czy kategorię... może taka kategoria temp w której będą trzymane takie informacje ? wiem, przecież każdy może sobie ją sam założyc

chyba nie do końca rozumiem, po to jest aktywacja i dezaktywacja, mozesz każdy element (kategorię, podkategorię, wpis) aktywować i dezaktywować w każdej chwili i Internautom cała gałąź kategorii, bądź zawartość podkategorii bądź konkretny wpis nie będzie się wyświetlać więc temp jest chyba zbędne.

co do samych wpisów, do tego słuzy osobna tabela relacji w podkategoriami, jeśli poodpinasz sobie wszystkie wpisy z danej podkategorii (a inaczej jej nie usuniesz) to wpisy nie znikają, zawsze można do nich dotrzeć klikająć w zakładce "Objętość katalogu" w link "aktywnych" lub "nieaktywnych"... wchodzimy wówczas do samego listingu wpisów i oprócz tych dwóch wspomnianych "Lista wpisów aktywnych" oraz "Lista wpisów nieaktywnych" dodatkowo mamy tam do wyboru "Lista wszystkich wpisów" oraz "Wpisy bez podkategorii" czyli te które są już w bazie a nie są przyklejone do żadnej podkategorii.

ale przeniesienie by się przydało.

już teraz nie ma problemu z przenoszeniem (przyklejaniem) pojedynczych wpisów do dowolnej pokategorii (można to zrobić na dwa sposoby, wklejając istniejący w bazie URL do formularza "Dodaj nowy adres www:" z poziomu podkategorii lub z poziomu szczegółów wpisu dodając ID podkategorii w okienku "stwórz nową relację - numer ID podkategorii"), zwróć uwagę jak prosto się to wykonuje. Natomiast, w kolejnej poprawce napewno znajdzie się możliwość przenoszenia podkategorii (wraz z całą zawartością) z jednej kategorii do drugiej :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że mogłaby być jeszcze możliwość odinstalowania z PA ale to taki bajer już... każdy może wejść do bazy danych i usunąć te 10 tabel :]

jednak np. ja teraz w pracy nie mam jak tego zrobić :(

/edit:

zwróć uwagę jak prosto się to wykonuje

wiem wiem, ale zawsze trzeba coś wymyśleć żeby czymś zmotywować autora do działania :P ot taka mała funkcjonalność do przodu ;)

/edit2:

widzę, że tylko podkatalogi mają swoje ID a kat. główne nie mają. to samo tyczy się linków - można je dodawać tylko do podkategorii - z tego co zauważyłem.

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no możnaby, ale to rzeczywiście byłby chyba tylko bajer, zresztą jak sie coś wysypie w trakcie instalacji to i tak trzeba ręcznie ingerować... nie ma rady ;)

jestem bardzo ciekaw czy uda Ci się ponownie zainstalować w katalogu /test/ - skoro nie możesz skasować istniejących tabel użyj innego prefixu, np. aaa_

edit:

ale zawsze trzeba coś wymyśleć żeby czymś zmotywować autora do działania

do naprawdę praktycznych elementów nie trzeba mnie specjalnie motywować :( jak napisałem wyżej przenoszenie podkategorii (wraz z wpisami) z jednej kategorii do drugiej napewno będzie, mam nadzieję że będziesz źródłem kolejnych sugestii co do funkcjonalności PA :P

edit 2:

widzę, że tylko podkatalogi

hmm... jedynie ID podkategorii jest potrzebne do zarządzania wpisami, dlatego je wyświetlam w menu administracyjnym. Przyglądnij się moim założeniom w "konfiguracji" - jak ją ustawisz tak wpisy będą się Internautom wyświetlać.

Strona główna:

Ile kolumn z kategoriami: 1 | 2 | 3 | 4

Czy wyświetlać podkategorie: tak | nie

Po ile podkategorii: 3 | 6 | 9

Czy wyświetlać ostatnio dodane wpisy: tak | nie

Ile ostatnio dodanych wpisów: 3 | 6 | 9

Kategorie:

Ilość kolumn z podkategoriami: 1 | 2 | 3 | 4

Czy wyświetlać ostatnio dodane wpisy z poszczególnych kategorii: tak | nie

Po ile ostatnio dodanych wpisów: 3 | 6 | 9

Podkategorie i szczegóły wpisu:

Po ile wpisów wyświetlać w podkategoriach: 10 | 15 | 20

Nie bardzo widzę potrzeby dodawania wpisu bezpośrednio w kategorii ale można zrobić dodatkową opcję bonusowania wybranych przez administratora wpisów. Takie premiowane wpisy mogłby by się wyświetlać przed ostatnio dodanymi wpisami w danej kategorii.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP, po cichutku liczę, że pomożesz rozgryźć i zoptymalizować kilka elementów kodu, z góry dzięki smile.gif

Kompletnie nie mój styl kodowania więc troche trudno mi sie zorientować.

Ale:

if (administrator())

Wygodniej jest pisać

if (!administrator()) { echo 'brak dostępu'; )

Nieżeli potem tworzyć else, i obierać duże kawałki kodu w pętle.

$_POST[kat] = str_replace("\"", """, $_POST[kat]);
$_POST[kat] = str_replace("\'", "'", $_POST[kat]);

To można by dobrze zastąpić addslashes, bądź jeśli musi być za pomocą &..; to htmlspecialchars.

if (strlen($_POST[kat])<2) {

Wystarczy że zmienie sobie kodowanie na UTF-8 i wpisze np. ś i kategoria zostanie dodana.

$kat = mysql_fetch_assoc(mysql_query("select * from ".$prefix."kategorie where nazwa='$_POST[kat]' "));

Po co wszystko `id` wystarczy.

if ($kat[id]!="") {
						header("location: index.php?err=3");
		  } else {

Po co else? Po header dać exit; i zakończyć pętle.

Reszta sie powtarza ;)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog bardzo mi się podoba, ale mam jedno pytanko - na jakiej licencji jest on udostępniany i czy można go rozpowszechniać, modyfikiwać, rozpowszechniać zmoidyfikowaną wersję itd.?

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie mój styl kodowania więc troche trudno mi sie zorientować.

kurcze, mogłem jednak rozbić menu administracyjne na wiele plików a nie gneść wszystkiego w jednym :( tym bardziej dzięki za pierwsze uwagi co do kodu ;)

fahofiec - ale powiedz mi po co miałby ktoś samodzielnie modyfikować skrypt i rozpowszechniać go dalej z modyfikacjami skoro konkretne poprawki i potrzeby co do funkcjonowania skryptu można zgłaszać mnie?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fahofiec - ale powiedz mi po co miałby ktoś samodzielnie modyfikować skrypt i rozpowszechniać go dalej z modyfikacjami skoro konkretne poprawki i potrzeby co do funkcjonowania skryptu można zgłaszać mnie?

Tak, ale interesuje mnie tylko, czy mogę go np. zintegrować ze stroną, bardziej dostosować do indywidualnych potrzeb, albo umiescić do pobrania w swoim serwisie ;)

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fahofiec, na razie bardzo się cieszę że wstępna wersja menu administracyjnego "otwarty.pl mini" Ci się podoba, instaluj, testuj i dziel się spostrzeżeniami aby skrypt stawał się coraz lepszy, za co z góry dziękuję ;)

Na Twoje pytanie związane z możliwościami integracji wyświetlania katalogu do istniejącego serwisu gwarantuję Ci że znajdziesz odpowiedź w kolejnej wersji skryptu. Jeśli mam zaspokoić Twoją ciekawość to chce aby "otwarty.pl mini" mógł tak wkomponowywać się w istniejące serwisy aby wyglądał praktycznie jak swój.

bardziej dostosować do indywidualnych potrzeb

i korzystać na własne potrzeby: tak, czemu nie

albo umiescić do pobrania w swoim serwisie

ale chyba nie ma sensu abyś umieszczał do pobrania oryginał skryptu na swoim serwerze, choćby z prawdopodobieństwa że na moim będzie wersja bardziej aktualna

Jeśli chodzi o dokonywanie modyfikacji w celu udostępniania takiego zmodyfikowanego kodu publicznie to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować przepisy prawa autorskiego, ale muszę to przeczytać i skonsultować z ludźmi którzy się na tym bardziej znają ode mnie, wówczas bedę mógł Ci cokolwiek odpowiedzieć

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do integracji katalogu z istniejącymi serwisami, to nasunęła mi się pewna myśl...

Jest wiele serwisów tematycznych i dobrym rozwiązaniem było by (to tylko moje zdanie) podzielenie katalogu (kategorii) na 2 części. Część główna, wyróżniona w jakiś sposób - większa czcionka, grafika itp, z kategoriami tematycznymi odpowiednimi do tematyki serwisu oraz 2 grupa z kategoriami nie związanymi z tematyką serwisu.

Jakaś część serwisów, w których są katalogi akceptuje jedynie strony tematyczne. Takie rozwiązanie pozwoliło by w niektórych przypadkach dodać swoje strony, które są o innej tematyce.

Grzesiek

h27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h27 ciekawy pomysł, nie wiem wprawdzie jak mogłaby od strony techniczej wyglądać jego realizacja, prawdopodobnie wymagałaby zdublowania tabel z kategoriami, podkategoriami i wpisami, mogłaby tez wprowadzić lekki haos w menu administracyjnym, a można do tematu podejść prościej mianowicie...

zainstalować dwa razy "otwarty.pl mini" jeden w katalogu /a/ drugi w katalogu /b/ i dać im te same loginy, można w nagłówku w funckji admin_site_header() w zmiennej $header_info dopisać sobie stosownie linki pomiędzy swoimi panelami administracyjnymi.

Moduły wyświetlania kategorii, które przygotuję będą docelowo pozwalały na wyświetlanie kategorii w Twoim serwisie jeden blok (z mniejszą czcionką) pod drugim (z większą). Natomiast linki z tych bloków będa prowadzić do właściwych części wyświetania treści katalogu odpowiednio do /a/ i /b/

Co powiesz na takie rozwiązanie ? :puknijsie:

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że chciałbym jak najszybciej dowiedzieć się od Was jak zachowuje się skrypt "otwarty.pl mini" przy sporych ilościach danych (a pewnie Wam się nie chce wypełniać go przykładowymi danymi) napisałem dla osób posiadających już własny katalog (np. cncat lub qlweb) proste exportery danych oraz moduł importu w "otwarty.pl mini".

Linki do pobrania nowej wersji skryptu oraz exporterów danych znajdują się w pierwszym poście tego wątku https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=14269

Opis exportera dla qlweb:

ściągamy plik a_xml_exporter_qlweb.zip, rozpakowujemy i umieszczamy go w katalogu /adm/ swojego qlweba, odpalamy plik bezpośrednio https:// twojadomena/adm/a_xml_exporter_qlweb.php, logujemy się na swoim loginie i haśle z qlweb, pojawia się informacja

xml-screen-01.gif

naciskamy "wykonaj kopię danych XML" i zapisujemy plik XML na dysku

Opis exportera dla cncat:

ściągamy plik a_xml_exporter_cncat.zip, rozpakowujemy i umieszczamy go w katalogu /admin/plugins/ swojego cncata, odpalamy menu administracyjne cncat https:// twojadomena/admin/index.php, logujemy się na swoim loginie i haśle z cncata, na dole panelu sterowania po lewej stronie jest "Miscelaneous" a w nim link do "Plugins", wchodzimy w "Plugins" następnie w "Export categories and links to XML" pojawia się informacja

xml-screen-02.gif

naciskamy "export now" i zapisujemy plik na dysku

Opis exportera dla easydirectory:

ściągamy plik a_xml_exporter_easy.zip, rozpakowujemy i umieszczamy go w katalogu /ustawienia/ swojego easydirectory, odpalamy plik bezpośrednio https:// twojadomena/ustawienia/a_xml_exporter_easy.php, logujemy się na swoim loginie i haśle z easydirectory, pojawia się informacja

xml-screen-04.gif

naciskamy "wykonaj kopię danych XML" i zapisujemy plik XML na dysku

Opis exportera dla phplinkdirectory:

ściągamy plik a_xml_exporter_phpld.zip, rozpakowujemy i umieszczamy go w katalogu /admin/ swojego phplinkdirectory, odpalamy plik bezpośrednio https:// twojadomena/admin/a_xml_exporter_phpld.php, logujemy się na swoim loginie i haśle z phplinkdirectory, pojawia się informacja

xml-screen-05.gif

naciskamy "wykonaj kopię danych XML" i zapisujemy plik XML na dysku

opis importu XML w "otwarty.pl mini"

Zakładam że macie ściągniętą najnowszą wersję skryptu. Można albo zainstalować sobie na nowo przez instalator albo wgrać przez FTP do katalogu /otwarty_admin/ nowe pliki.

- index.php - do podmiany

- admin_functions.php - nowy plik

- xml_import.php - nowy plik

Po wraniu nowych plików logujemy się, w górnym menu widzimy teraz nowy link "XML import"

xml-screen-03.gif

wystarczy wybrać zapisany wcześniej plik z qlweb lub cncat i nacisnąć "importuj dane"

teraz zostaje tylko sprawdzić czy dane wgrały się poprawnie :puknijsie:

w zależności od wielkości cncata czy qlweba export może trochę trwać, w problemów będziemy kombinować z eksportem do wielu plików...

sugestie i uwagi co do działania modułów exportu i importu mile widziane :angry:

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek: ciesze sie, ze akurat zrobiles taki mily skrypcik, ktory bardzo mi sie przyda i chodz wiele czasu nie mam bo jestem w srodku sesji to postaram sie potestowac. Jesli moge zasugerowac cos to mozna by dodac automatycznie wyykonanie miniaturki strony przy dokladnym opisie strony taki gadzet, ale mily do tego bym sugerowal jeszcze jakies narzedzie do zmian w wygladzie strony w panelu razem z jakims preview.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalować dwa razy "otwarty.pl mini"...

Co powiesz na takie rozwiązanie ? ;)

Wydaje się to być dobrym i prostym rozwiązaniem i w moim przypadku powinno zdać to egzamin.

h27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności