Jump to content
piotrek

Mapy XML dla phpBB

Recommended Posts

Z ciekawości przygotowałem wersję GSMastera jako moduł do zastosowania w forum phpBB - w zasadzie sam dzieli sobie forum i tworzy mapy prawie automatycznie... osobiście wolę takie skrypty jak wersja postawowa ale nic, zobaczymy czy ten moduł komukolwiek przypadnie do gustu i czy w ogóle zadziała :)

Moduł "phpBB plug in" jest do pobrania ze strony http://mapy.stron.pl/gsmaster_index.php

Start

Ściągnąć, rozpakować, zetydować plik gsmaster_config.php i wrzucić na własny serwer np. do katalogu /gsmasterphpbb.

Zchmodować katalog główny inaczej skrypt nie będzie miał prawa tworzyć plików.

Edycja pliku konfiguracyjnego gsmaster_config.php:

dosłownie kilka zmiennych wypełnienia

mysql_connect("serwer", "user", "pass"); // wiadomo

mysql_select_db("baza"); // wiadomo

$sciezka = "/sciezka/bezwzgledna/"; // ścieżka bezwzględna do miejsca, w którym będą zapisywane mapy, przeważnie jest to katalog główny serwera. Mapy można zapisać w dowolnym katalogu serwera np. /phpbb/ ale w tych mapach będą mogły znajdować się wyłacznie linki o konstrukcji http://adres_serwisu/phpbb/dalsza-czesc-linku Te warunki sa dokładnie opisane na stronach pomocy Google - Location of Sitemap Files

$login = "test"; // login do logowania się do modułu

$pass = "test"; // hasło do logowania się do modułu

$phpbb_prefix = "phpbb_"; // prefix nazw tabel stosowany w forum phpBB

$adres = "http://twoj.serwis.pl/"; // adres serwisu (wraz z ewentualnym katalogiem /phpbb/ jesli mieści się w nim forum) na końcu musi być /

$_priority = "0.8"; // można zostawić bez zmian albo zmniejszyć do 0.5

$_changefreq = "daily"; // można zostawić bez zmian

$po_ile_urli = 5000; // po ile maksymalnie linków w jednej mapie (powiedzmy że w przybliżeniu)

Działanie

- Po podaniu prawidłowych zmiennych, i zalogowaniu się do skryptu moduł przedstawi listę kategorii / for i ilości wątków oraz swoją propozycję podziału map z poszczególnych fragmentów forum.

- Aby wykonać 1 mapę wystarczy raz kliknąć.

- Skrypt proponuje wiele map, do kazdego z for przynajmniej jedną, więc aby wykonać komplet map w zalezności od wielkości forum trzeba sobie kilka razy kliknąć "make map"

- Na koniec wystarczy kliknąć "generate sitemap index" i ten plik podać googlowi

dodatkowe info

- skrypt bierze pod uwagę i scala do mapy wielostronicowe fora i wielostronicowe wątki

- pozwala zrobić mapy tylko z tych for które są dostępne dla wszytkich Użytkowników

mam nadzieję ze nic nie będzie szwankwać, zapraszam do testów i komentarzy :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

dzięki za testy Michał :pytajnik: masz rację z tym pingiem, napewno pojawi się w kolejnych edycjach skryptów z rodziny GSMaster

Coś widzę że wątek nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem :blink: nie wiem czy tak mało osób z Was ma fora phpBB, nie chcecie w nich w ogóle map XML czy do phpBB macie już od dawna inne lepsze a przynajmniej przetestowane narzędzia?

Chciałbym dodać w skrypcie opcję generowania mapy "jednym klikiem" dla for powiedzmy do 10 tys postów ale bez Waszej pomocy i dużej ilości testów niczego nie ruszę dalej... bo nie mam jak

ale jak ja mam to zrobic, jak na forum mam przeciez index.php, przeciez go nie zamienie.

1. stwórz w katalogu głównym katalog np. GSMaster_phpBB i tam wgraj pliki rozpakowane pliki

2. skonfiguruj gsmaster_config.php

3. ustaw prawa zapisu na katalog główny

i odpalaj http://www.twoja_domena.pl/GSMaster_phpBB

wszystko powinno działać

szczegółowe informacje są w tym wątku

Mam taki błąd jak tworze mapy

Warning: fopen(/gsmaster_sitemap_7-51-0.xml): failed to open stream: Permission denied in /home/betfor/public_html/betforum/gsmasterphpbb/index.php on line 241

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/betfor/public_html/betforum/gsmasterphpbb/index.php on line 242

.
itp.
.
.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/betfor/public_html/betforum/gsmasterphpbb/index.php:241) in /home/betfor/public_html/betforum/gsmasterphpbb/index.php on line 299

3 dniowy ban - °K°

Założyłem konto w google, podałem stronę, zweryfikowałem, to wszystko ?, Narazie żadnych statystyk

3 dniowy ban - °K°

Jak robię generate sitemap to się wyświetla taki błąd:

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/betfor/public_html/betforum/gsmasterphpbb/index.php on line 353

Edited by Conrado

3 dniowy ban - °K°

Conrado, na moje oko błędy wynikają z tego że nie uprawniłeś skryptu do zapisu plików na serwerze a Lubomir wyraźnie o tym wspomniał w pkt 3

Testy na Google Sitemaps Master! for phpBB przyniosły również pozytywne wyniki

super :(

Ma prawa 775, ja mam tak: Typowania.pl i na glownym serwerze mam od razu forum bez katalogu, wiec zrobilem na glownym katalog gsmphpbb i tam wrzucilem pliki, moze to ma zwiazek z ta sciezka w configu bo ustawilem tak: " " bo nie wiedzialem jaka podac, prosze o pomoc ! :)

Edited by Conrado

3 dniowy ban - °K°

Nie zaakceptowali w google mojej mapy ;) oto błąd :

Parsing error (Line 2) We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize. Please validate your Sitemap before resubmitting.

Edited by Conrado

3 dniowy ban - °K°