Skocz do zawartości

Katalogi hybridowe

el-robi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od prawie roku poszerzyłem mój katalog stron o presell. I co stwierdziłem: preselle nadal są nie wystarczająco doceniane przez ludzi zajmujących się pozycjonowaniem, promowaniem lub marketingiem stron internetowych. Przez że w sieci znaleźć można całe mnóstwo naprawdę głupich artykułów czy też opini na temat preselli, to ludzie przyjmują te nie prawdziwe opinie za pewnik. A tu przecież jest obojętne czy się diedziczy PageRank, czy też nie, ważne jest że artykuł w odpowiednio dobrym presellu (a tych jest więcej) otrzymuje swoją własną podstronę w internecie, i o to między innymi chodzi. Jak już wspomniałem, na moim serwisie www.websites-index.com (odpowiednie wersje językowe pod /pl/, /en/, /it/) działa obok katalogu stron również presell, w którym średnio dwa artykuły na tydzień są publikowane. I to nie są jakieś tam sobie tekściki, tylko widać że wielu autorów artykułów zadaje sobie niemało trudu przy publikacji.

Przez to połączenie katalogu stron z presellem powstała właściwie "inna" forma serwisu, którą ja nazwałem hybrid-katalogiem. Jest to połączenie które działa z pożytkiem dla obu stron: właściciela serwisu i jego użytkowników. Formę hybridalną można by dalej rozwijać, i podam tu tylko parę przykładów (z czego nie chcę robić tajemnicy), które to pomysły być może zainspirują kogoś do technicznej realizacji. Moim zdaniem taki serwis dla webmasterów i właścicieli stron www mógłby mniej więcej tak, w daleko rozwiniętej formie, wyglądać:

1. Katalog stron,
  2. Presell - katalog arykułów,
  3. Katalog reklam filmowych; marketing poprzez krótkie filmy, np.: youtube (zamiast stron www czy artykułów, katalogowane są filmy o firmach lub usługach),
  4. Katalog wywiadów - interviews; naprawdę rzetelne i obszerne wywiady na temat firmy, usług,
  5. Opiniodawstwo: użytkownicy całego serwisu biorą udział w ankietach, które ktoś zainteresowany odpłatnie zleca, dzięki czemu żytkownicy są za to w jakiś sposób wynagradzani
  6. inne pomysły?

Ale dwie rzeczy mnie niepokoją:

• Być może inna nazwa zamiast Katalog Hybridalny?
  • Gdzie/jak znaleźć w internecie polskojęzyczne katalogi hybridalne - bo na pewno takie są - ?

Z drugiej strony trzeba też poruszyć aspekty samokrytyczne: no bo jeżeli wszystkie Backlinks z jednego serwisu wyjdą, to jest to tylko jeden (bo ten sam) IP, co nie jest za bardzo korzystne.

Serwis dla marketingu stron: www.websites-index.com/pl/strona-glowna/