Skocz do zawartości

Dzielenie rekordów sql na paczki po 100

Niko841
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy i zaczynam przygodę z programowaniem php.

Mam problem z pewnym skrypcikiem (nie mam go) !!! .

Mam w bazie sql zapisane 1000 rekordów i wyświetlam je wszystkie na stronie - OK

Problem leży tutaj:

Chcę aby użytkownik mógł pobrać wszystkie rekordy w formie plików txt ale podzielonych po 100 wpisów na plik.

Nie wiem jak podzielić wszystkie rekordy sql i zapisać w pliki po 100.

Ilość wpisów w bazie będzie rosła ale paczki nadal mają być po 100 wpisów, zmienia się tylko ilość plików txt.

Nie chodzi mi o paginację (podział wyników na strony)

Jeśli jest rozwiązanie gdzieś na forum to przepraszam, na prawdę szukałem od 3 godzin w 4 językach !!! (ang, niemieckim, rus, pol) :):)

Nic nie znalazłem.

Dzięki za fatygę i odpowiedzi.

Witajcie, jestem nowy i zaczynam przygodę z programowaniem php[...]Jeśli jest rozwiązanie gdzieś na forum to przepraszam, na prawdę szukałem od 3 godzin w 4 językach !!! (ang, niemieckim, rus, pol) !!!:)

Nic nie znalazłem.

No to zacznij od książek lub kursów online, bo przy takiej "kreatywności" jaką się cechujesz zajmie ci to 100 lat.

Wystarczy nawet poszukać na tym forum:

Wprowadź w google:

SQL limit pobierania danych z bazy site:https://www.forum.optymalizacja.com

LUB

limit pobierania danych z bazy

LUB

SQL limit pobierania danych z bazy -> 1wszy wynik https://home.pl/dokumentacja/kursy/sql/pobieranie

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel

Komora normobaryczna montaż -> Normobaria budowa i instalacja komory normobarczynej i jej hydrauliki.

Nie rozumiesz też jak ma funkcjonować skrypt to robiący - stąd wątpliwości. Możliwości jest kilka, np.:

• generowanie rzeczywistych plików txt co jakiś czas,
  • generowanie dynamiczne treści z odpowiednim nagłówkiem;

w drugim przypadku należy zastosować LIMIT, w pierwszym rozsądniej wykonać to w pętli z jednym zapytaniem SQL ale rozwiązanie z LIMIT też jest możliwe. Zależnie od koncepcji powinieneś zainteresować się: cron, pętlą for, funkcją file_put_contents (opcja #1) lub LIMIT w mysql oraz funkcją header (opcja #2).

Edytowane przez Veal

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.