Skocz do zawartości

Jakość precli pod lupą klienta

elliot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją, więc uznałem że warto takim rodzynkiem się podzielić :D klient każe sobie wysyłać linki do precli/lub treści artykułów, aby sprawdzić ich jakość. ponadto chce także indeks bl, z czego linkowane i bla-bla.

dodam, że strona ładnie siedzi w topie :) precelki są unikalne, ale jak wiadomo ich jakość nie jest wysoka (opowiadania, historie z życie etc)

co o tym myślicie? mieliście już podobne przypadki? jak z nich wybrnęliście?

Powiedz, że to Twoja tajemnica przedsiębiorstwa i to wszystko, tym bardziej, że strona ładnie siedzi w topie, jak sam mówisz, więc nie ma do czego się przyczepić.

Nie będziesz przecież ujawniał swojego zaplecza. Klientowi taka wiedza jest na g*** potrzebna. Ten Twój najwyraźniej "ma misję" :D

a) poczytał o wysokiej jakości linków do strony i o tym jak to "linki ze słabych stron szkodzą", nie wie jeszcze zbyt wiele bo sam podesłałby Ci kilka przykładów tego co zamieszczasz.

:D ktoś podesłał mu kontr-ofertę i chce Cię podgryźć twierdząc, że linkujesz z shitu, ale klientowi mówi że nie poda mu przykładów bo nie chce atakować konkurencji.

W obu przypadkach chyba dobrze jest podesłać kilka zaplecz + kilka dobrych precli z informacją, że przygotowywanie tego typu raportów trwa i nie jest to dokładnie coś, za co bierzesz pieniądze, a skoro są pozycje to lepiej żebyś robił właściwą robotę niż ślęczał nad raportami :) Warto też napisać, że konkurencją seo jest tak jak z glazurnikami - każdy kolejny fachowiec stwierdzi, że zrobiłby wszystko lepiej, taniej i szybciej, więc jeśli dostaje jakieś dziwne informacje od kogoś, to spróbuj wybadać kto Cię podgryza.

Wal też w niewątpliwy atut, czyli stabilne utrzymywanie dobrych pozycji - tego nie zapewni nic poza dobrze wykonaną robotą.

Ja miałem sytuację, że kilentka mi dzwoniła, bo na 100+ miejscu znalazła wpisy z OmniAdd'a. Oczywiście wpisy niskiej jakości i była bardzo oburzona, ostatecznie ją pogoniłem.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania

Sporządzenie raportu ze swoich prac to Twój z...y obowiązek. A w raporcie piszesz jakie linki i skąd zdobyłeś.

To już kwestia poziomu obsługi Klienta w Twojej firmie, najwidoczniej nie miałeś do czynienia z dużym Klientem skoro tak piszesz. I podejrzewam, że z takim podejściem mieć takiego nie będziesz.

Bez zgryźliwości, ale Klienci są coraz bardziej świadomi usługi.

Pozdrawiam

Nawet jeżeli płaci tyle że wystarczy, ale tego nie zlecał, to też nie ma się czego czepiać. To ile płaci nie ma żadnego znaczenia - znaczenie ma to, co zlecał.

@boby daruj sobie. Nie Ty decydujesz, co jest moim obowiązkiem tylko ja i klient.

Edytowane przez gibki

...To już kwestia poziomu obsługi Klienta w Twojej firmie,...

To nie jest kwestia poziomu obsługi Klienta, a kwestia konkretnej umowy. Jeżeli Klient zamowił pozycjonowanie i link building, wtedy jest to "z...y" obowiązek słać mu raport z pozyskanych linków, jak piszesz, ale jeżeli zamówił samo pozycjonowanie i płaci tylko za efekty (nie ważne czy ryczałt, czy za konkretne pozycje w m-cu), to juz nie jest taki "z...y" obowiązek, a ewentualnie jak juz dobra wola :o

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie