Skocz do zawartości

słowa kluczowe w subdomenie - serwisy tematyczne w subdomenach

roman200B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

jak to zwykle - kiedyś trzeba zacząć pisać na forum poprzedziwszy to szukaniem i czytaniem tego forum :-)

otóż nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi ani w guuglach ani na tym forum

chodzi o strategię budowy serwisów nazwijmy to korporacyjnego i produktowych

otóż firma produkuje/ma w swojej ofercie diametralnie różne produkty, czyli słowa kluczowe po naszemu :-)

czy zasadnym jest (oczywiście ze względu na pozycjonowanie, dlatego też tutaj pytam) zbudowanie serwisu korporacyjnego gdzie mamy ogólny opis firmy i rzetelną unikalną treścią opisane wstępnie działy: keywords1, keywords2, keywords3... a z nich linki do serwisów produktowych opartych na subomenach:

keywords1.domena-firmy.pl

keywords2.domena-firmy.pl

keywords3.domena-firmy.pl

pozycjonujemy następnie ogólnie serwis korporacyjny domena-firmy.pl dodając go do katalogów w różnych branżach

i równolegle "jedziemy" z serwisami produktowymi kładąc nacisk na poszczególne słowa kluczowe

oczywiście poszczególne serwisy maxymalnie zrobione "pod google"

sytuacja jest podobna do:

onet.pl

film.onet.pl

biznes.onet.pl

muzyka.onet.pl itd.

jak widzicie takie pozycjonowanie? czy to ma sens?

jakie mogą być problemy? - katalog onetu np. nie przyjmuje subdomen jeśli domena jest już w katalogu

oczywiście poszczególne serwisy maxymalnie zrobione "pod google"

Po usera, a dopiero potem pod G inaczej szybciej skończysz niż zaczniesz.

Jeszcze jakis czas temu bym napisał, że z subdomenami to dobry pomysł, ale G zmieniło troche polityke w sprawie subdomen i... Trudno zgadnoć jak to wyjdzie w praniu. Na pewno jeżeli z głową sie to zrobi, to nie zaszkodzi. A jest masa katalogów, gdzie subdomeny sobie dodasz jako odrębną www i choćby to przemawia za tym, by iść w tym kierunku.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

A jakby nie było G. to też byś tak zrobił ?

Na drupalu można by było to zrobić - na jednym silniku. Jest coś takiego jak multisite.

Jeden silnik do serwisów na subdomenach.

Ja bym jednak zrobił wg sprawdzonego schematu opartego na kategoriach:

firma.pl/grupa-produktów-1/produkt-z-grupy-1

firma.pl/grupa-produktów-2/produkt-z-grupy-2

I też masz ładnie, logicznie, słowa kluczowe w linku etc

Forum biznesowe kasowy dla przedsiębiorców i investorów internetowych.

Można mnie także znaleźć na regionalnym: Poznań Forum.

A jakby nie było G. to też byś tak zrobił ?

No nie do końca tylko google jest wyznacznikiem takiego działania - tak jak pisałem, to są diametralnie różne branże i słowa kluczowe w obrębie jednej firmy i także z maketingowego punktu widzenia zasadne jest tworzenie dla nich oddzielnych serwisów. Wiem że to dodatkowe koszty itp. ale mam na uwadze również właśnie seo i dlatego pytam.

Kolejnym krokiem byłoby stworzenie marek produktów dla tych branż i dla tych już marek, a nie słów kluczowych tworzenie oddzielnych serwisów.

takie przykład to np. firma unilever i produkty: domestos i totalnie różna herbata lipton. Niestety w moim przypadku są to dość "ciężkie" produkty, przemysłowe - b2b i generowanie dla nich marek typu łaciate, czy wspomniany lipton nie ma szans powodzenia...

subdomeny google wytnie w niedalekiej przyszłośći więc pozostają kategorie bądź gł domeny

no właśnie - @zakręcony też o tym pisze

przy czym jakiś czas temu wyguglałem:

https://blog.shpyo.net/289/subdomeny-a-sprawa-google.html

https://blog.performancemedia.pl/seo/google...ch-linkow-w-gwt

i stąd wynika że jednak nie ma się czego obawiać w tym względzie...

Ale nie zawsze warto patrzec na G. Jak masz serwis na subdomenach to moim zdaniem lepiej wyglada adres z subdomeną jak komus go zapodajesz. A i do końca nie wiadomo jak to będzie kiedyś z tym G :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie