Skocz do zawartości

.htaccess 301 przekierowanie na konkretny url

PYJTER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie męczę się z takim przekierowaniem mianowicie utworzyłem sobie subdomenę nowa1:

nowa1.domena.pl

i teraz chciałbym ją przekierować na konkretny adres:

domenainna.pl/costam.html

Czy jest jakiś sposób aby to zrobić?? bo niestety przekierowania wszędzie są na katologi opisane a mi chodzi o przekierowanie na konkretny plik html.

Chciałbym to wykonać w pliku .htaccess bo w php to już sobie zrobiłem redirect poprzez nagłówek:

<? header("Location: domenainna.pl/costam.html"); ?>

Ale chciałbym to zrobić w pliku .htaccess

Dziękuje za odpowiedź z góry i pozdrawiam

PYJTER

Edytowane przez PYJTER

Pozycjonuję dla zabawy tylko swoją stronę o ile to można nazwać pozycjonowaniem raczej jest to błądzenie ślepego we mgle ;)

1. Tam samo jak w pliku PHP, po prostu podajesz nazwę pliku, choćby poprzez mod_rewrite

RewriteRule (.*) https://domenainna.pl/costam.html [R=301,L,NC]

bądź

RedirectMatch 301 (.*) https://domenainna.pl/costam.html

2. Kod PHP który pokazałeś nie jest przekierowaniem 301. Poprawnie na przykładzie HTTP 1.1 to

header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');
header("Location: domenainna.pl/costam.html");

Webmastering, kodowanie & programowanie

Więcej informacji na moim profilu

Zapraszam na PW

Dzięki za odpowiedź podziękowanie poszło właśnie o to mi chodziło... mam jeszcze pytanie które przekierowanie jest najlepsze jeśli chodzi o pozycjonowanie czy wszystkie są równoważne???

I czy przy przekierowaniu można zamaskować url by wskazywał moją subdomenę dalej nowa1.domena.pl po przekierowaniu.

Pozycjonuję dla zabawy tylko swoją stronę o ile to można nazwać pozycjonowaniem raczej jest to błądzenie ślepego we mgle ;)

mam jeszcze pytanie które przekierowanie jest najlepsze jeśli chodzi o pozycjonowanie czy wszystkie są równoważne???
Nie ma gorszego lub lepszego przekierowania 301 więc przekierowanie z poziomu PHP jest równoważne z tym na poziomie np .htaccess dla apacha.

@I czy przy przekierowaniu można zamaskować url by wskazywał moją subdomenę dalej nowa1.domena.pl po przekierowaniu.

Nie ma pojęcia o co w powyższym zdaniu chodzi :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel

Komora normobaryczna montaż -> Normobaria budowa i instalacja komory normobarczynej i jej hydrauliki.

Sam siebie nie zrozumiałem :D

Awięc tak mam subdomenę:

test.domena.pl

i poprzez wpis w .htaccess przekierowałem ją na url

nowadomena.pl/jakis.html

I teraz wpisując nazwę subdomeny przekierowuje mnie na powyższy url jednocześnie w pasku przeglądarki pokazany jest url https://nowadomena.pl/jakis.html

A chciałbym aby po przekierowaniu dalej w pasku adresu widniał adres subdomeny https://test.domena.pl/

Edytowane przez wedrowiec
nie cytuj bez potrzeby

Strony są na tym samym serwerze ?

Można po iframe, ale to nie będzie sensowne rozwiązanie. Poza tym to co chcesz osiągnąć to duplicate content.

Edytowane przez megauser

Webmastering, kodowanie & programowanie

Więcej informacji na moim profilu

Zapraszam na PW