Skocz do zawartości

Ban precli i nie tylko - na masową skalę

websign
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie monitoruję na bieżąco wszystkich moich domen, bo zazwyczaj nic się z nimi nie dzieje o ile nie są podpięte pod swle. Dzisiaj patrzę i około 100 domen mam zbanowanych (wszystkie mają zachowany PR) - na wszystkich była lista artykułów (zazwyczaj po kilkanaście) zsynonimizowanych - w każdym artykule max po 4 linki wychodzące. W pierwszym momencie uznałem że to to.

Spojrzałem jednak na moje 2 inne domeny (pr 5 i pr 6) - na każdej z domen było po około 10 artykułów, wszystkie w jednej tematyce, w menu miały kilka linków stałych, obie zbanowane.

Wysłałem właśnie do Google prośbę o rozpatrzenie jednej z tych domen.

Tak się zastanawiam - czy to jakiś błąd i po prostu efekt masowego algorytmu, czy może coś innego, o ile można nawet uznać że większości domen się należało (chociaż też nie było na nich swli i linków wychodzących było po kilka) o tyle te 2 domeny to dla mnie wielka zagadka.

Dodam, że wszystkie domeny pochodzą z przechwytywania, treść jest na nich umieszczona od 5 do 8 miesięcy. Część z domen była linkowana ewebem (również podstrony).

Czy ktoś z Was ostatnio zaobserwował podobne przypadki?

Pozdrawiam

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Może na niewielu i są, ale za takie linki w moderowanych katalogach stron ogolnotematycznych miałem przyjemnośc wyłapać bany. Ilość linków nietematycznych (nie wiem czy w przypadku katalogu ogólnotematycznego może być mowa o tym wogóle, ale była :] ) była w moim przypadku 3 sztuki.

Moim zdaniem powinna być dobra strona by moc sobie powiesić linki nietematyczne i spokojnie czekać na pozytywną ręczna moderację pracownika G. Gdzie "dobra" nie oznacza: unikalne teksty na jeden termat ;)

Edytowane przez zakręcony

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Poleciała mi domenka z wartościowym dla użytkownika unikalnym tekstem, delikatnie linkowana. BAN poszedł, PR został, ruch w pi*d*. Nie emitowała linków. Była linkowana systemem z jednej strefy Syropa, miała w subdoemnach (tym samym IP) podłączonych kilka hostów Syropa z innej sterfy. Hosting Hoseo (2 tyg. temu szybko część IP na serwerach zmieniali)...

;) A syf stoi...

idzie update PR i google czyści indeks, nic nowego

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

U mnie większośc stron na WP mimo, że są linkowane, mają treść to zyskały PR 0 z 2

Co ciekawe domeny główne z PR 3 padły na 0, wczoraj tego jeszcze nie było

Edytowane przez Ludi

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

ja z kolei stracilem 3 precle linkowane tylko i wylacznie z seokow... (teksy z synonimami ale recznie i sensownie zrobione)

za to zauwazylem ze kilkanascie domen na ktorych staly ediry (zamkniete na haslo wiec nikt automatem nie wjezdzal) zostalo zredukowanych do site=1

szkoda tylko ze domeny niedawno przedluzalem...

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odpowiedzi w centrum webmastera nie ma, ale domena jest z powrotem zaindeksowana z Google, pozostałe domeny nie są, więc wszystko wskazuje na przypadkowy ban i na to, że ktoś z pracowników odbanował domenę. Pozostaje próbować z innymi domenami - ehh, trochę tego jest.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe