Skocz do zawartości

Przekierowywanie do koszyka

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie internetowym klient dodaje produkt do koszyka. Czy lepiej jest:

1. Przekierować go po akcji na stronę koszyka (jeśli będzie chciał coś więcej kupić, musi z koszyka wyjść).

2. Zostawić go na stronie produktu i wyświetlić tylko monit o dodaniu produktu do koszyka (aby dokończyć zamówienie klient musi wejść w koszyk).

Tak i tak wymaga to jakiejś akcji od użytkownika.Wydaje mi się, że jeśli sklep sprzedaje produkty pojedynczo (nie wiem... samoloty? :)) to lepiej opcja 1. Jeśli jednak są dodatkowe akcesoria do kupienia i nastawia się na większą ilość produktów w koszyku (prawie każdy?) to lepsza opcja nr 2.

Ale mogę się mylić- stąd pytam. Jak uważacie? Może znacie jakieś badania na ten temat?

Wspaniałe psy rasy Golden Retriever, lubisz? A jeśli nie,

to może chociaż Zespół muzyczny umili czas?

Ja myślę, że powinieneś pokazać mu zawartość koszyka, ale z umieszczeniem linka w stylu "Powrót do zakupów", który przekieruje klienta do poprzednio odwiedzanej strony.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

a ja - jako kupujący - najbardziej lubię sklepy, gdzie w widocznym miejscu mam podgląd koszyka z prostym "zapłać", a na stronie - po wybraniu produktu - wyświetla się: "Klienci, którzy zakupili (...nazwa produktu...) przeglądali również", a od siebie bym dodał mały dodatek rodem z LNP "ale jeszcze nikt nie kupił, więc pewnie Cię to nie zainteresuje:" i po trzy produkty w obu "kategoriach". Zastosowanie niektórych zasad LNP na stronach www działa (moje własne badania) nawet czasami mocniej i efektywniej niż przy bezpośrednim kontakcie z Klientem :). Zatem nawet tego nie testujcie :)

dymna.jpg