Skocz do zawartości

Jak rozliczać się z zarobków w internecie?

hum3ll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zaznaczyć, że przed napisaniem tego postu przejrzałem sporo artykułów na ten temat ale ciągle mam wątpliwości i nie wiem czy wszystko dobrze interpretuje. Czytałem też różne posty na ten temat ale były to same informacje sprzed wielu lat, a jak wiadomo te wszystkie zagadnienia prawne ulegają zmianom.

Jestem osobą fizyczną i zarabiając na programie partnerskim wystawiam pisemne rachunki w kwocie brutto. Przy generowaniu rachunku dostaje informacje, że jest to dla mnie sygnał iż sam muszę opodatkować rachunek.

Czy w związku z tym muszę płacić VAT jako osoba fizyczyna czy może mogę skorzystać z podmiotowego zwolnienia podatkowego jeśli nie przekraczam kwoty 100 tys zł? Jak to wszystko wygląda w praktyce? Czy żeby zostać zwolnionym z podatku muszę składać jakiś wniosek?

Szczerzę to czytając te wszystkie ustawy boje się, że coś źle zinterpretuję więc zwracam się do Was z prośbą o udzielenie porady w bardziej ludzkim języku.

Edytowane przez hum3ll

Jeśli jest to twój jedyny dochód i nie przekroczył jeszcze pewnej granicy (nie wiem dokładnie jakiej) to nie musisz się rozliczać z urzędem skarbowym. Tak przynajmniej księgowy mi mówił jakiś rok temu ale czy faktycznie tak jest to nie wiem a nie chciałbym wprowadzać w błąd.

O tym jak ważne jest skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Usługi remontowo budowlane i instalacje sanitarne Tarnów i okolice. O tym dlaczego ludzie wybierają chwilówki zamiast pożyczek w banku.

Witam,

Udaj się do jakiejkolwiek kancelarii podatkowej. Za nieduże pieniądze uzyskasz pewną, wiarygodną i aktualną informację.

Przy podatkach nie polegałbym na informacjach z forum.

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Musisz odprowadzić podatek dochodowy.

Przecież nie wystawiasz faktury VAT. Każdy konsument musi płacić VAT i to robimy wszędzie :)

Ale jak kolega wyżej napisał - udaj się do kancelarii podatkowej i wszystko Ci wyjaśnią.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Wszystko zależy od umowy, która reguluje zasady współpracy i zarobku.

Są takie sytuacje opisane w ustawie o podatku dochodowym, że płatnikiem podatku jesteś ty (nie mając działalności) i to na tobie spoczywa obowiązek odprowadzania zaliczek. A od tego jest już cienka granica do udowodnienia ci, że prowadziłeś działalność... a nie daj boże wykonywałeś rzeczy, które nie podlegają pod zwolnienie podmiotowe i wtedy masz do zapłacenia vat. A na sam koniec ZUS ustali ci okresy podlegania pod ubezpieczenia... i naliczy wstecz składki :)

Tak więc bez konkretów, to wróżenie z fusów. Wydaj stówkę czy dwie i skorzystaj z pomocy jakiegoś doradcy podatkowego.

.

Najprędzej wpiszesz to w inne źródła w pit-37, a najlepiej idź do lokalnego US, by wiedzieć jaki on ma pogląd na tę sprawę (darmowa porada) albo zadzwoń na infolinię podatkową.

W Twoim przypadku obowiązek zapłacenia podatku powstanie w nowym roku, płatny do kwietnia 2012r. Na zasadach ogólnych będzie to 18% i 32%, chyba, że wolisz ryczałtowo, ale w tym wypadku to chyba niemożliwe.

Z kolei jeśli chodzi o to co napisał horcyk, to w picie i tak musisz uwzględnić tę kwotę, ale nie musisz płacić po prostu podatku.

@Pro-Concept - dokładnie do Dyrektora Izby Skarbowej właściwego miejscowo.

Edytowane przez Anpremio