Skocz do zawartości

Kod GA na mojej stronie nie zlicza klinięć w baner flash na innej stronie

semo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam rozwiązania tego problemu już dłuższy czas, nie tylko na tym forum.

Mam swoją stronę pod adresem www.mojadomena.pl. W kodzie tej strony mam umieszczony kod statystyk GA, działający.

Na stronie www.reklama.pl mam umieszczony na stronie głównej banner flashowy (z zaszytą wewnątrz funkcją on(release) {getURL... czyli najprostsze przekierowanie do mojej strony).

Na tej samej stronie www.reklama.pl ale na podstronie nr 1 mam kolejny link do mojej strony ale w postaci tekstowej.

Po zalogowaniu się do GA widzę że:

- po kliknieciu w link tekstowy na jakiejś podstronie (nie jest ona dostępna po 1-krotnym kliknięciu czegoś na stronie głównej, jest głębiej zagnieżdżona w strukturze strony) na moją stronę weszło w ciągu miesiąca 500 osób

- po kliknięciu w duży banner znajdujący się na stronie głównej na moją stronę weszło w ciągu miesiąca 10 osób.

Wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Problem opisany tutaj: https://www.google.com/support/analytics/bi...mp;answer=55520 chyba nie dotyczy mojego przypadku. Jak to czytam to wydaje mi się że to miałoby zastosowanie gdybym chciał zliczać kliknięcia w banner flashowy umieszczony na mojej stronie a nie na stronie użyczającej mi swojej powierzchni reklamowej. Dobrze myślę?

Czy ktoś może mi pomóc / podpowiedzieć co zrobić albo gdzie szukać informacji jak poprawić zliczanie kliknięć w baner flash?

Pozdrawiam

Sebastian

Najprościej będzie jak użyjesz narzędzia URL builder do analytics .

Tym narzędziem do adresu docelowego dopisujesz parametry które analytics odczytuje jako np. źródło odwiedzin (zależy od tego co ustawisz.

Nie jest to może eleganckie ale bardzo proste i działające rozwiązane!

Do adresu docelowego do którego kieruje ten baner musisz dodać to co wyjdzie Ci z tego narzędzia i powinno wszystko być ok. Pisz czy się udało.

• 2 tygodnie później...
Dam znać, niezależnie od wyniku.

Skorzystałem z tego proponowanego "URL builder do analytics".

Minęły 2 tygodnie działania banera z wygenerowanym kodem i niestety bez żadnego efektu. GA nie zliczył ani jednego kliknięcia w banner, choć ja sam kilka razy w niego kliknąłem.

Opcje są dwie - albo ustawiłem tam jakieś złe parametry albo ten builder nie działa tak jak powinien... ;)