Skocz do zawartości

Posty na dalszych podstronach a moc linkow


parasitus

Rekomendowane odpowiedzi

wiec prawie zawsze traca.

teoretycznie, według starych teorii rozkładu PR tak by było, ale w praktyce podstrony z dużych serwisów nie mogłyby utrzymać pozycji w wynikach, a utrzymują...

Wiele czynników na to wpływa, np. podstrona, która jest linkowana z głównej strony, a nawet z każdej podstrony serwisu może wisieć w SI, nie pojawiać się w ogóle w serpach lub w odległych wynikach, a podstrona linkowana, z z 15 podstrony podkategorii, podkategorii, kategorii może mieć wysoką pozycję w serpach. Różnie to bywa :).

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zakręcony to nie są żadne cuda, bardzo często się zdarzają w przypadku dużych witryn, gdzie dodatkowo jest wiele linków wewnętrznych na głównej stronie, aczkolwiek cuda też się zdarzają :)

Klasyczne teorie rozkładu PR po linkach z głównej strony mogą się sprawdzać w przypadku małych stron, w przypadku dużych na zakopane podstrony musiałaby przypadać bardzo, bardzo znikoma "moc", wręcz prawie żadna, a jednak często tak nie jest - oczywiście kolejną kwestią jest jak mocno i jak głęboko ogólnie jest podlinkowany serwis.

Znaczenie może mieć też fakt, czy i jak długo był link na głównej stronie.

Edit: duże znaczenie ma też ilość i rodzaj treści na podstronie, ale trudno doszukać się jednoznacznej reguły.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT no nie chce mi się teraz specjalnie szukać :), a swoich nie będę podawać... Trzeba by wziąć jakiś duży serwis wyciągnąć wpis sprzed pół roku, czy roku, który generuje jakiś zauważalny traffic. Sprawdzić, jakie aktualnie linki do niego prowadzą z cat/page-125/ :), jakie ma pozycje w serpach i ewentualnie czasem PR.

Przypuszczam, że wszyscy spotykają bardzo często takie przypadki, tylko w danej chwili się nie zwraca na to uwagi.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ok masz prawo do swojego zdania...

weź pierwszy lepszy wpis z onetu lub jakiegokolwiek dużego i mocnego serwisu ze starą datą publikacji, pojawiający się w serpach na jakąś łatwą/średnią frazę i masz swój cud...

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamAGP# Chyba się nie rozumiemy. Tu nie chodzi co jest wyżej w serpie czy sie tam pojawia, a z jakiej strony miec lepiej linka, ptzynajmniej tak rozumiem pierwszy post.

Jeżeli uważasz, że z jakiejs podstrony z newsem onetu lepiejć mieć linka niż z głównej onetu, to sorry, ale ja wolę mieć z głównej onetu.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT serio miałem przypadki, że link lepiej było trzymac na podstronie.

Jak jeszcze PR działał jakoś normalnie (oj dawno to było) sam miałem stronę głowną z PR1, a podstronę PR3.

Treaz Ci nie rzuce przykładem, ale jak mi wpadnie w oko takie zjawisko to Ci to podeslę :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mówiliśmy trochę o różnych rzeczach... ja odniosłem się tylko do tego, że podstrony schodząc z głównej tak mocno tracą na "mocy"..., co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku dużych witryn. Przecież nigdzie nie twierdziłem, że link z podstrony jest mocniejszy niż z głównej :P (Chociaż czasem może być)

Mysle ze przypadki ze podstrona serwisu ma wiekszy ruch niz serwis glowny sa prawie ze niemożliwe.

No chyba, że podstrona jest wypozycjonowana na lepszą frazę niż frazy z głównej :).

Znam taki przypadek - stara podstrona na w sumie przypadkiem wypozycjonowaną frazę generuje 60% całego ruchu przy serwisie z 2000 podstron, przy czym strona główna była pozycjonowana na liche frazy, więc to nie jest klasyczny przykład dobrze pozycjonowanej witryny.

Edit: Tylko nie każcie mi podawać :)

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności