Skocz do zawartości

kolejność słow kluczowych w subdomenie


qgito

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie czy ma jakis wplyw kolejnosc slow kluczowych, oraz ich moc w domenie, oraz adresie strony.

Mianowicie powiedzmy fraza "projecty domowe", zastanawiam sie czy jak bedzie subdomena domowe.projecty.kom to czy bedzie ta sama moc, jakbym mial projecty.domowe.kom.

Zalozmy tez, ze chce stworzyc pozniej nowa strone do pierszej domeny projecty.kom, ktora juz jest powiedzmy ladnie wypozycjonowana i ma spory PR, azeby bylo mi latwiej, to nie tworze nowej subdomeny tylko daje taki adres serwisu: projecty.kom/samochodowe/autobusowe.php (w sumie to nie jest nowy serwis tylko jakby dzial glownego serwisu projecty.kom) i teraz pytanie czy to ma sense, czy slowo w adresie (dokladniej folder na serwerze;)) /samochodowe/ wzmocni cokolwiek pozycje pod fraze "samochodowe projecty", czy to nie ma sensu. To samo czy nazwa pliku "autobusowe.php" wzmocni cokolwiek pozycje pod fraze "projecty autobusowe" czy lepiej dac poprostu index.php?

To sa przyklady, dlatego niektore nazwy moze troche nie fortunne B)

Mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ma jakis wplyw kolejnosc slow kluczowych, oraz ich moc w domenie, oraz adresie strony....

A Mnie ciekawi twój tok rozumowania:

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=projekty+dom%C3%B3w&lr=

pierwsze 5 domen aż roi się od projekty i domów w nazwie domeny

Odpowiadam na pytanie (żeby nie było) :

kolejnosc slow kluczowych, oraz ich moc w domenie, oraz adresie strony ma jakis wplyw - ale jaki nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra trochę przesadziłem - to dział dzial początkujących.

Znaczenienie samej nazwy domeny nie zostało jednoznacznie udowodnione(prawdopodobnie nie ma go wogóle), ale zyskuje się czasami atut w postaci linków bez anchora tylko z nazwą typu <a href=?h||p:\\www.nazwa-domeny.pl>www.nazwa-domeny.pl</a>. i to wszystko zysk przy pozycjonowaniu niewielkie - pewnie 2-5% ogólnej mocy ... pytanie co tracimy w zamian?.

Argument, że google pogrubia słowo kluczowe w wynikach o niczym nie świadczy - albo świadczy i czymś w stylu: $wyniki=stri_replace($slowo_kluczowe,"<strong>".$slowo_kluczowe."<strong>",$wyniki) (to przyklad B).

Cieszy mnie, że chesz podejść do tematu porządnie od samego początku - dobór domeny itp. Ale musisz spojrzeć na całość jako projekt również z marketingowego czy poprostu ludzkiego punktu widzenia - może się znajdzie nazwa bez słów kluczowych, za to wpadająca w ucho i chraktrystyczna :-).

Dużo na tym forum jest napisane również o Pozycjonowaniu "przez duże P" pozwalające włożyć więcej niż 3 czy 8 fraz do top10. Generalnie dużo czytaj forum i zdobywaj linki .. linki ... linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez napisalem ze to taki przyklad z tymi nazwami, akurat tak niefortunie trafilem ze tutaj akurat nikt nie stosuje takich manewrow, moze dlatego ze konkurencja nie jest az tak duza, jak jest fraza w angielskich stronach na ktora jest zwrot kilkunastu milionow to juz tak nie jest ze nikt tego nie stosuje. Przyklad https://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=b...oan&btnG=Search i prosze zwrocic uwage na 7 czy 8 wynik o adresie: banking.about.com/od/loans/a/homeequityloans.htm i mi o cos takiego chodzilo wlasnie, tutaj konkurencja jest tak duzo ze kazdy w najdrobniejszych szczegulach dopieszcza swoje strony ;).

Mam nadzieje ze teraz troche rozjasnie to co chcialem przkazac i sie zapytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra trochę przesadziłem - to dział dzial początkujących.

Znaczenienie samej nazwy domeny nie zostało jednoznacznie udowodnione(prawdopodobnie nie ma go wogóle), ale zyskuje się czasami atut w postaci linków bez anchora tylko z nazwą typu <a href=?h||p:\\www.nazwa-domeny.pl>www.nazwa-domeny.pl</a>. i to wszystko zysk przy pozycjonowaniu niewielkie - pewnie 2-5% ogólnej mocy ... pytanie co tracimy w zamian?.

Argument, że google pogrubia słowo kluczowe w wynikach o niczym nie świadczy - albo świadczy i czymś w stylu: $wyniki=stri_replace($slowo_kluczowe,"<strong>".$slowo_kluczowe."<strong>",$wyniki) (to przyklad .

Cieszy mnie, że chesz podejść do tematu porządnie od samego początku - dobór domeny itp. Ale musisz spojrzeć na całość jako projekt również z marketingowego czy poprostu ludzkiego punktu widzenia - może się znajdzie nazwa bez słów kluczowych, za to wpadająca w ucho i chraktrystyczna :-).

Dużo na tym forum jest napisane również o Pozycjonowaniu "przez duże P" pozwalające włożyć więcej niż 3 czy 8 fraz do top10. Generalnie dużo czytaj forum i zdobywaj linki .. linki ... linki

Za taka odpowiedz dziekuje, poprzednia mnie lekko zmartwila, ze podszedles do mojego tematu olewajaco.

P.S a i jeszcze co do mojego poprzedniego postu, nie zamierzam oczywiscie sie rzucac na takie frazy zeby znowu nie bylo! Ale poprostu prubuje sie uczyc od lepszych.

Przy takim rozwiazaniu zyskujemy jeszcze fakt ze np. mam trzy frazy i kazda ma slowo np. mieszkaniowy w swojej zawartosci. to tworzy trzy stronki w folderze /mieszkaniowy/ i kazdy pliczek nazywam drugim wyrazem danej frazy :) do tego jezeli dodamy ze nasze trzy frazy moga rowniez byc wpisywane ze slowem ktore znajduje sie w domenie, to wydaje mi sie ze wtedy juz jakis power powinien byc, chociazby minimalny.

Tak wogole to spac dzisiaj nie moglem w nocy i tak kminilem o tym, wiec jezeli jednak to jest bez sensu to sorki ze zawracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności