Skocz do zawartości

Funkcja z onClick nie działa bez klikania


J@sió

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed ścianą, której nie mogę ani obejść ani przebić :-(

Na stronie wstawiam mapę Google'a i inicjuję jej wyświetlanie za pomocą

<body onload='init()' onunload='GUnload()'>

Niestety trzeba to zrobić właśnie w ten sposób, bo uruchomienie funkcji init() w innym miejscu strony powoduje późniejsze błędy.

Na tej mapie chcę umieścić kilka punktów wpisanych przez użytkownika za pomocą mojej funkcji. Jeśli robię to tak:

<form name="listaLokalizacji" onSubmit="mojaFunkcja(); return false;">
<textarea name="inputList" rows="10" cols="70" value=""></textarea><br>
<input type="button" value=" Dodaj lokalizacje " onClick="mojaFunkcja()">
</form>

i użytkownik kliknie w przycisk "Dodaj lokalizacje", wszystko działa bez zarzutu, ponieważ zachowana jest kolejność działania: najpierw ładuje się cała strona, później startuje funkcja init(), a na końcu wywoływana jest mojaFunkcja().

Teraz chciałbym jednak zrobić tak, żeby przekazać funkcji mojaFunkcja() listę lokalizacji, które powinny się pojawić na mapie od razu po załadowaniu strony. I tu jest problem, bo wszystko się sypie z powodu nie zachowanej kolejności: najpierw uruchamia się mojaFunkcja() (bo jest w kodzie strony), później ładuje się cała strona, a na końcu nie startuje funkcja init() i mapa w ogóle się nie wyświetla.

Co zrobić, żeby zadziałał drugi sposób?

zamki polskie, pałace i dwory obronne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nic się nie przeładowuje.

slawek22, to co napisałeś, było moją pierwszą próbą obejścia problemu. Niestety nie działa, ponieważ mapa Google'a nie ładuje się od razu, tylko po jakimś czasie, bo ściągają się obrazki mapy, ustalana jest lokalizacja startowa itp. Należałoby w jakiś sposób przechwycić to co ładuje Google i dopiero, jak pokaże się całe, wtedy uruchomić moją funkcję. Niestety nie wiem, jak to zrobić.

zamki polskie, pałace i dwory obronne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności