Skocz do zawartości

Efekt Slashdota a adSense


Henryk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie, jak google reaguje na efekt slashdota? Tzn ktoś podsyała na duzym forum link do mojej strony. Nagle wchodzi sto osób, z których 10 klika w Adsa. Czy Google nie uzna tego za naduzycie? Moze to wyglądać np jak przesłanie linka znajomym z prośbą o klikanie. Ciekawe jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale google chyba patrzy przede wszystkim na IP z którego klikano - jeżeli będą różne to wszystko ok

107087[/snapback]

Ale tak sobie knuję, ze google na pewno musi miec automatyczne mechanizmy klasyfikujące pewne zachowania. Np agitację do klikania w link umieszczony na odwiedzalnej www. I z drugiej strony wydaje mi się, ze taki efekt slashdota moze byc podobny w statystykach. Czyli nagle zwala się masa ludków z czego powiedzmy 3% klika. Ale jesli to bylo 300 osób to nagle jest 9 klików - i to podejrzane.

Ciekawe.

Czy adSense monitoruje HTTP referer strony na której jest wyswietlany? Czy tylko monitoruje ktora strona pali reklamę a 2 razy wstecz to nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy adSense monitoruje HTTP referer strony na której jest wyswietlany? Czy tylko monitoruje ktora strona pali reklamę a 2 razy wstecz to nie?

napisz do G. i sie zapytaj. skad mamy wiedziec ? :hi: no chyba ze tu ktos jest pracujacy w G., to wtedy sorry :)

ja nie rozumiem Twojego problemu. jesli masz reklame na stronie, i ktos wrzuci linka do niej na jakims forum i przyjdzie masa ludzi i jakis % kliknie w reklamy, to co, Ty jestes winny? daj spokoj 8) aaa terms of G. jest tak skonstruowany, ze moga Cie wywalic kiedy chca i za co....

"Lubię samochody i znam się na koniach mechanicznych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, jak google reaguje na efekt slashdota? Tzn ktoś podsyała na duzym forum link do mojej strony.  Nagle wchodzi sto osób, z których 10 klika w Adsa. Czy Google nie uzna tego za naduzycie? Moze to wyglądać np jak przesłanie linka znajomym z prośbą o klikanie. Ciekawe jak to jest

107049[/snapback]

powiem tak, kiedyś o moim serwisie napisali w gazecie, ilość wejść z ok 1000 dziennie skoczyła z dnia na dzień na 20000 dziennie i bylo ok

ps. te 20000 dziennie niestety długo się nie utrzymało ale i tak miałem super reklamę

pozdr.

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemów ze strony Google mimo sporych czasami skoków odwiedzalności. Agitacja do klikania? Google monitoruje URLe referujące, więc mogą sobie sprawdzić skąd przyszli nowi użytkownicy.

Uczysz się języka angielskiego? Masz kłopoty z nauką słówek? Sprawdź nową stronę dzięki której nauka angielskiego przestanie sprawiać Ci problemy. Ucz się angielskiego słownictwa, wymowy i gramatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności