Jump to content

MCT3000

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

18 profile views
 1. @s_matysik @Pysio @Mion - dzięki wszystkim za komentarze - doceniam! @Mion @MaxPan Wciąż nie sądzę, żebym nadużywał swoich "praw" jako pytający w dziale "Dla początkujących". No hard feelings panowie, wszystkiego dobrego.
 2. Najs, przyjemniaczek z Ciebie. Twój pierwszy post z użyteczną radą nie zapowiadał takiego striggerowanego gburka. Nie sądzę, żebym nadużywał Waszej wiedzy i żebrał o gotowe rozwiązania (uświadom mnie jeśli się mylę) - nie bez powodu wrzucam to na dział "Dla początkujących". Co byś zrobił na moim miejscu?
 3. @s_matysik Co masz na myśli konkretnie? Nie oczekuje, że mi zrobisz listę, ale może rzucisz parę nieco konkretniejszych haseł?
 4. Ok, "Przedszkole na Wiejskiej" to po prostu nazwa, a jak wspomniałem klient ma swoją ścisłą wizję dopieszczoną co do słowa. Ale jasne - świadomość konsekwencji takich zabiegów powinna zostać jasno przedstawiona. @Mion powinienem optymalizować na dosłownie "przedszkole Milanówek"? Jak dużą różnicę robi dla robota Google odmiana pożądanej frazy, np. "przedszkole w Milanówku"?
 5. Wspaniale, dzięki za potwierdzenie. Opis: temat to witryna prywatnego przedszkola w Milanówku - https://wiejska4.pl/ (projekt wykonywany ściśle wg wytycznych klienta, zarówno jeśli chodzi o treść, jak i formę). Strona w obecnej postaci hula już z miesiąc. Wcześniej była tam w zasadzie strona-zaślepka (kontakt, jakaś mini galeria i tyle) pamiętająca czasy Flasha. Obecnie na stronie ruch generowany jest przez potencjalnych klientów, których namierza Google Ads oraz rodziców dzieci już uczęszczających, którzy serwują swoim podopiecznym regularne nagrywki zajęć (skutek uboczny COVID, takie materiały są dodawane codziennie, natomiast nie ma w nich żadnej pisanej treści, jedynie tytuł i wideo). Cel: obecnie pozycja strony na frazę "przedszkole milanówek" to gdzieś 9-10 miejsce. Naturalnie dążymy do topu. Konkurencja: adresy, które aktualnie są wyżej to http://www.fiderkiewicza.pl/, http://przedszkolespoleczne.pl/, http://przedszkolekasperek.pl/. Nie sądzę, żeby ze strony konkurencji były wykonywane jakieś agresywne działania SEO, a wyższa pozycja to wynikowa stażu witryny i dużo większej zawartości treści. Oczywiście poprawcie mnie jeśli się mylę. Strategia: jest jeszcze kilka checkboxów do odhaczenia jeśli chodzi o działania on site (dokończenie danych strukturalnych czy opisów meta), natomiast chętnie posłuchałbym kogoś mądrzejszego jeśli chodzi o działania off site. Mam już listę lokalnych witryn, od których planuję najbliższym czasie chcemy pozyskać linkowanie. Dodatkowo dodałem też stronę do kilku tematycznych katalogów. Planuję również przekonać klienta do zwiększenia ilości treści na stronie. Czy to co piszę ma sens? Wg was, co najlepiej sprawdziłoby się w długim terminie?
 6. Disclaimer: pierwszy post tutaj, stąd trochę może nietypowo i nieśmiało. Szybki kontekst: kodujący grafik, namierzam mniejsze firmy, żeby im pomóc sprawnie (i przyjemnie dla oka) wystartować w sieci. Do analizy i ew. późniejszego marketingu używam narzędzi Googla, w których poruszam się całkiem sprawnie (moim zdaniem). Korzystam też z Screaming Frog, bo przy skali, w której działam to wystarczy. I teraz tak - ten post to w zasadzie przedpost/pytanie, żeby nikt mnie nie zjadł i nie krzyczał (wstępny research regulaminowy zrobiony, natomiast tak już mam, że wole dwa razy się upewnić) - mam konkretną witrynę, nad której pozycją chciałbym popracować. Chodzi o pozycjonowanie lokalne, powiedzmy promień 30-40 km. Przedstawiłbym swoją diagnozę i plan działania. Trzy pytania: Jest totalnie w porządku, żebym taki post popełnił? Czy ten dział to dobre miejsce? Będzie ok, jeśli będę operował na konkretnych adresach (zarówno swojej strony, jak i konkurencji)?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy