Jump to content

OnRise

Forumowicze
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

OnRise last won the day on May 15 2020

OnRise had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

Profile Information

 • Location
  Polska

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Może to jest powód dla którego informatyk nie da nikomu dostępu do strony.
 2. Jeżeli podmieniasz stronę która ma kilkaset podstron na taką, która ma ich kilkanaście to i tak musisz się liczyć ze znaczącymi spadkami, szczególnie, że piszesz, że podstrony są zaindeksowane na wysokich pozycjach. Na Twoim miejscu nie zabierałbym się do tego samodzielnie. Poszukaj pomocy jakiegoś specjalisty ds. SEO. Bo tutaj też bez odpowiedniej analizy strony nikt nie przedstawi CI dokładnego planu jak to wykonać aby straty były jak najmniejsze. Zazwyczaj przy zmianie strony, która już jest na wysokich pozycjach zaleca się jak najmniejsze ingerowanie w jej strukturę. Uproszczenie struktury
 3. Ciężko powiedzieć bez szczegółowej znajomości strony, grupy docelowej, produktów itd. Najlepiej będzie jak porobisz testy. Ustaw odpowiednio Analitycsa i jak masz kilka takich inspiracji to w jednej daj na końcu banner sklepu i na przykład kod rabatowy, w innej inspiracji dodaj cta pod każdym zdjęciem. Testy, testy i jeszcze raz testy. Po tygodniu/miesiącu zobaczysz, która metoda generuje największą sprzedaż.
 4. Jeżeli strona jest świeża to zmiany tytułów i opisów w wyszukiwarce mogą trwać dłużej niż w przypadku stron z dłuższą historią i większą ilością odwiedzin Google bota. Co do Yoasta to warto go skonfigurować. W Google i na Yt znajdziesz sporo poradników na ten temat. Ja od siebie polecałbym Ci wykupić domenę .pl, bo nie kosztuje ona majątku a będziesz lepiej postrzegana i nie będziesz w przyszłości musiała bawić się w przekierowania. Ogólnie jeżeli sama chcesz się zająć SEO dla tej strony to poświęć przynajmniej tydzień na intensywne czytanie tego forum oraz czytanie wszystkich informacji, któr
 5. Poczytaj o podstawach seo, zadbaj o optymalizacje techniczną strony oraz optymalizację wpisów blogowych pod słowa kluczowe. Jeżeli chodzi o zdobywanie linków to zarejestruj się i udzielaj na forach branżowych, komentuj artykuły na innych blogach branżowych i postaraj się o napisanie przynajmniej jednego guest posta w miesiącu na innych blogach branżowych, tak aby gdzieś w tekście znalazł się link do Twojego bloga. Oczywiście nie spamuj, tylko udzielaj dobrych rad na forach, na blogach dodawaj swoim komentarzem wartość a guest posty traktuj tak jakbyś pisał artykuł na swojego bloga i chciał dać
 6. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego żebyś na prywatnym adresie Gmail dodał stronę do GSC, Analytics itd. Natomiast polecam oddzielać sprawy prywatne od firmowych żebyś nie miał w przyszłości bałaganu. Załóż najlepiej nowego Gmaila specjalnie pod biznes i używaj go właśnie w takich celach jakie wymieniłeś.
 7. Jeżeli jest to ja bym osobiście odpuścił, ale co pozycjoner to obyczaj. Każdy ma chyba swoją definicje zaspamowanej strony, na której nie zostawiłby linka i mimo użycia takiego uproszczenia powinieneś chyba zrozumieć jego znaczenie. W tym przypadku za zaspamowaną stronę uważam taką, która nie jest na bieżąco moderowana, każdy może na niej zamieścić link do dowolnej strony pod dowolnym anchorem i tych linków są tysiące, zawiera treści o dosyć nielubianej tematyce itd.
 8. Nie tyle z lenistwa co z budżetu jaki jest przeznaczony na pozycjonowanie takiej strony. Przy małym budżecie lepiej skupić się na optymalizacji i pozyskiwaniu linków do podstron kategorii niż podstron produktowych, które jak już mówiłem przy odpowiednim pozycjonowaniu całej strony oraz ich minimalnej optymalizacji powinny same wskoczyć w topy, bez dodatkowych linków czy pisania dla nich specjalnie treści pod SEO. Wszytko jest zależne od tego ile możesz poświęcić czasu na stronę, jaki masz budżet oraz indywidualnej sytuacji strony.
 9. Jeżeli nie masz w planach naprawy działania odwoływania do sekcji na mobile to na podstronach poszczególnych sekcji na mobile ustaw canonical na stronę główną i dla zabezpieczenia możesz dorzucić noindex i myślę, że będzie ok.
 10. Duplikacja treści w obrębie witryny bez ustawienia canonicala nigdy nie jest dobra. Masz stronę strona.pl/lp/ gdzie jest główny tekst, tak? I w menu masz linki do osobnych sekcji takich jak strona.pl/lp/#sekcja1, strona.pl/lp/#sekcja2 itd, tak? I to jest lp dla desktopu? Jak wygląda w takim razie lp dla mobile i na jakiej zasadzie działa to, że na mobile z menu użytkownik zostaje przeniesiony do osobnych podstron zamiast do sekcji?
 11. Jeżeli ruch, który pozyskasz dzięki temu przekierowaniu będzie wartościowy i może się przełożyć na nowych klientów to nawet jeżeli nie ma ona wartości w kwestii SEO to warto się nad nią zastanowić. Ale polecałbym CI najpierw przestudiować jej historię i upewnić się, że ruch, który dzięki temu pozyskasz będzie wartościowy.
 12. Jako zróżnicowanie profilu linkowego możesz stosować. Jako głównie źródło linków w profilu linkowym nie. Jeżeli masz w profilu linkowym 100 domen i dodasz do tego 2 domeny z których będzie kierował link site-wide to nic się nie powinno stać, oczywiście jeżeli domena z której kieruje link nie jest zaspamowana.
 13. Skup się na pozycjonowaniu kategorii. Odpowiedni title, treści, linkowanie wewnętrzne z artykułów blogowych, link building, ux i będzie git.. Produkty są zazwyczaj wyszukiwane po długim ogonie to znaczy: wąż techniczny model 5000 snake itp. A przez to, że pozyskasz kilka linków dla kategorii to przekaże ona moc Twoim produktom. Często jest też tak, że optymalizując kategorię pod słowo węże techniczne będzie się ona również pojawiać w wyszukiwarce po słowie wąż techniczny.
 14. Jeżeli pytanie odnosi się do podstron kategorii produktów to przenieś teksty do dolnej części podstrony, tak aby były pod produktami na wzór chociażby moreli czy x-komu.
 15. Kiedy był wdrażany SSL i kiedy były wykonywane przekierowania z http do https? Canonical jest z https?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy