Jump to content

Ensis

Forumowicze
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Platforma w domyślnym opisie zamówienia dla precla podaje charakterystykę artykuły preclowego:
 2. A gdybyście mieli wskazać, jaka jest Waszym zdaniem różnica między tekstem średniej i wysokiej jakości, to co byście napisali?
 3. Ja na razie zlecam bez zmian. Zobaczymy, jak te teksty będą się pisały. Dla mnie pojęcia średniej - wysokiej jakości są po prostu enigmatyczne.
 4. Wiadomo Ale oprócz tych minimalnych zasugerowane są stawki standardowe (skorelowane z sugerowaną długością), odpowiednio 15 i 7 ziko.
 5. Pewnie będzie jakaś informacja. Za tekst najwyższej jakości wprowadzono np. min 12 zł za 1000 zzs, za tekst średniej jakości min. 5 zł za 1000 zzs.
 6. plusem (dla piszących) jest za to to, że do każdej kategorii przypisano minimalną stawkę
 7. Już chyba działa. Widzę, że wprowadzono kilka zmian dla zlecających, ale wciąż wyświetlają się jakieś błędy.
 8. @Baba Jaga, skoro było to w wytycznych, należało się tego trzymać. Być może zleceniodawca będzie publikował tekst, gdzie artykuły muszą mieć określoną długość, by portal je tam puścił. Inną kwestią jest to, że niekiedy teksty dopasowuje się do szablonu i wtedy też długość tekstu ma znaczenie.
 9. @pawig, to czasem jest jak z zakupem ubrań. Niby wszystko ok, ale nie do końca coś się podoba . Wiele zależy też od tematu - jeden komuś leży, drugi nie. Ja zawsze najbardziej cenię sobie teksty proste, przejrzyste i, oczywiście, językowo poprawne.
 10. @pawig, trudno wskazać katalog błędów. Zwykle podaję przykład lub kilka przykładów. Postaram się ze swej strony pisać bardziej obszerne wyjaśnienia przy ocenianiu, ale czasami jest to bardzo trudne, jak w ciągu dnia muszę xyz tych tekstów przeczytać.
 11. Jeśli chodzi o Worda, to sporo błędów ortograficznych może puścić, zwłaszcza tych związanych z pisownią łączną i rozdzielną. Inne typowe, to np. "ponad to", "pokarze" zamiast "pokaże" itd. Sam jestem zdziwiony, że takie błędy się zdarzają (zdarzać też już dostałem przez "ż"). Może zlecający miał na myśli błędy składniowe, tylko nie potrafił tego odpowiednio nazwać. Tych Word już nie podkreśli.
 12. Każdy zleceniodawca widzi sugerowane kwoty dla copy odpowiadające oczekiwanej jakości tekstu. Dla mnie jest to jakimś wyznacznikiem i tak staram się zlecać (choć nie widzę wielkiej różnicy w jakości między tekstami średniej a wysokiej jakości). A z drugiej strony skoro copy podejmują się pisania tekstów za niższe kwoty, to chyba jest to dla nich opłacalne.
 13. Większe zarobki, to - kwotowo - większa prowizja dla platformy. Czekajmy, jak to się rozwinie. Zobaczymy, czy zaproponowane rozwiązania będą korzystne dla copy i dla zleceniodawców.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy