Jump to content

ladyskylar

Nowi Forumowicze
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ladyskylar

 1. Mam pod moje konto na facebooka podłączone kilka stron firmowych. Do jednej z nich założyłam kiedyś menadżer firmy, że tworzyć płatne reklamy. Mam teraz założyć kolejnej firmy, ale jak to zrobić skoro jak wchodzę to automatycznie mam konto tej pierwszej firmy. Jak mogę dodać kolejne osobne konta? Dodam że sama nie mam firmy. Każda z tych firm ma innego właściciela.
 2. To jest początek, utwórz konto, więc nie mam jeszcze ikony narzędzi. W kązdym koncie google pod "Jaki jest Twoj cel reklamowy?" mam Jesteś profesjonalnym marketerem? Przełącz na tryb eksperta Tylko na tym jednym koncie nie mam
 3. Hej, Zalogowałam się do Google Ads i od razu mam - Jaki chcesz wybrać cel reklamowy? nie mam nigdzie opcji Przejść na tryb eksperta. Nie mogę wybrać żadnych ustawień. Co mogę zrobić?
 4. A profesjonalnie to nie będzie tak, że to pracodawca powinien założyć konto pod siebie na google ads, a potem mnie dodać jako administrator dodatkowo, żebym mogła robić kampanie? Bo jednak są tam dane podatnika itd.
 5. Tak zrobiłam, ale on teraz jest przypisany jako administrator do mojego konta. A jak będę chciała robić reklamy innym firmom, to jak to rozdzielić?
 6. Hej, Mam zrobić reklamę w google ads dla pracodawcy. Pracodawca dodał moje konto mailowe do jego konta firmowego na Google. Teraz z pozycji jego firmy przechodzę do Google ads, ale ono jest jakby pod moje konto mailowe. Google ads nie przypisuje się do firmy? Jak mam to rozwiązać aby pracodawca dodawał płatności, a ja żebym mogła robić kampanie, w jaki sposób to rozdzielić, bo się trochę pogubiłam?
 7. Ze względów osobistych nie podaję strony, a strony, które podałam są identyczne pod względem umiejscowienia kodu, więc możemy przyjąć że dotyczy to właśnie tej strony. Ale pomijając to, zapytam ogólnie: czy kod może być w innym miejscu niż <head>? Dziwne jest to, że nigdzie nie ma takiego tematu. Shoper to dość spora platforma, wszystkie sklepy mają umieszczony kod GA poza <head> i GTA wyświetla błąd. Nikt o to nie pyta, nikt nie zgłasza do Shopera. Dlatego może to umiejscowienie jest ok. Nie wiem, nie znam się, dlatego podałam inne strony, gdzie wygląda to tak samo.
 8. Nie chcę podawać swojej strony. Ale podaje przykładowe, które mają ten sam błąd, kod w tym miejscu co u mnie, zrobione na platformie Shoper: https://www.spodiglyinitki.pl/ https://gemlord.pl/ Dodam że GA pokazuje mi inne przychody niż są w rzeczywistości. Czy przyczyną może być złe umieszczenie kodu?
 9. No właśnie jak wklejałam tekst to wyglądało ok, a dopiero jak opublikowałam to wyszło takie coś, chciałam edytować, ale nie widzę takiej opcji. Kod jest w <div class="modal-overlay"></div><!-- overlay for modal lightbox--> <script type="text/javascript"> a ten div jest bezpośrednio w body, prawie na samym końcu kodu źródłowego strony. Przed kontaktem z nimi miałam dwa błędy GTA: "No HTTP response detected " i " Code found outside of <head> tag " Teraz jest tylko ten drugi. Sprawdziłam inne strony, które są na tej platformie i wszystkie mają kod umieszczony w tym samym miejscu, co ja, poza <head> i ten sam błąd w GTA. I jak to powiedzieli w Shoper, nie mieli żadnych zgłoszeń jeśli chodzi o integrację z GA. Może być tak, że jest to ok i powinnam zignorować fakt, że kod jest poza <head>?
 10. Mam sklep na pewnej znanej platformie e-commerce. Jest tam specjalne miejsce do wpisania kodu z GA. Jednak zarówno Google Search Console jak i Googole Tag Assistant informuję, że kod jest błędnie umieszczony na stronie, jest on poza sekcją <head>. Sprawdziłam w źródle strony i faktycznie ten kod jest w innym miejscu. Skontaktowałam się w tej sprawie z obsługą tej platformy, pokazałam jaki błąd wyświetla mi się gdy próbuje zrobić weryfikację w GSC. Dostałam odpowiedź, że kod został przeniesiony i instrukcję w jaki sposób mam zweryfikować GCS. OK weryfikacja udana, ale kod nadal nie jest w sekcji <head>, wciąż GTA wyświetla błąd. Powiedzieli mi, że Google czasem wyświetla takie błędy mimo że ich nie ma, a oni nie mają zgłaszanych problemów z tą integracją z Analytics na ich platformie. Miałam wcześniej wpisany ten kod również ręcznie w sekcji head, ale wtedy również były pokazywane błedy, ponieważ miałam kod wpisany dwa razy. Poradziliście mi tutaj, żeby zostawić kod wpisany w miejscu do tego przeznaczonym. Co może być przyczyną tego błędu, jeśli obsługa platformy twierdzi, że błąd nie jest po ich stronie?
 11. Już nieaktualne. Podobno konta nie ma. Natomiast stworzyłam nowe konto. Jednak żeby w nie wejść loguję się do mojego prywatnego konta na facebooku. Chciałabym aby tak nie było, żeby pracodawczyni (która nie ma konta na facebooku) sama mogła się zalogować do Menadżera firmy i ustalić płatności. Natomiast swoje konto dodam tylko do zarządzania reklamami. Jak mogę takie coś zrobić? Czy mam usunąć jakoś menadżera firmy, którego utworzyłam? Czy mogę to po prostu odpiąć od mojego konta prywatnego?
 12. Mam utworzyć kampanię reklamową na facebooku, firmy która już kilka lat ma swoje konto na facebooku. Chciałam zacząć od utworzenia menadżera reklam dla tej strony, ale może ten menadżer jest już utworzony. Mogę to jakoś sprawdzić czy ten menadżer już jest z pozycji samego konta na facebooku?
 13. Jeśli w sklepie jest dużo podkategorii to lepiej umieścić je wszystkie w url czy pominąć, żeby był krótszy? Podam wymyślony przykład. Jest kategoria produkty spożywcze w niej kategoria słodycze, dalej np. chrupki, a nim jeszcze chrupki kukurydziane. To czy najlepszy url byłby taki, który dokładnie nam mówi o umiejscowieniu podstrony jak tutaj: sklep/produkty-spożywcze/słodycze/chrupki/chrupki-kukurydziane czy lepiej go skrócić?
 14. Cześć, Właściwie to zajmuje się bardziej grafiką i social media, ale pracodawczyni zrezygnowała jakiś czas temu z firmy seo i ja mam zająć się teraz pozycjonowaniem sklepu internetowego pod dane słowa kluczowe. Dodam, że firma ta nie zmieniała żadnych treści na stronie. Przeanalizowałam podstrony pod kątem słów kluczowych i po przeczytaniu różnych artykułów z tego roku o tym jak to powinno wyglądać, wychodzi na to, że nie ma tam co zmieniać. Na tyle na ile jest to możliwe linkuję stronę na jakiś forach tematycznych, ale jest to niewielka ilość linków dopasowana pod temat. Po tym jak zrezygnowali z usług firmy pozycjonującej, strona spadła w pozycjach Google na dane słowa kluczowe. Może to trochę głupie pytanie, ale co tak na prawdę mogła robić ta firma? Mam dostęp od dłuższego czasu do GA i nie było tam wejść z żadnych wartościowych linków (jedynie jakieś dziwne linki do których źródła nie mogę dotrzeć, z których współczynnik odrzuceń wynosił 100%). Przeczytałam wiele aktualnych artykułów o pozycjonowaniu słów kluczowych i tak na prawdę nie wiem co mam robić. Nie będę przecież chodzić po forach i spamować linkami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy