Nocturne

Forumowicze
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nocturne last won the day on January 19

Nocturne had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest możliwość przesunięcia tekstów odesłanych do poprawy do osobnej rubryki? W przypadku wymiany wiadomości ze zlecającymi (a często odpowiadają oni po kilku godzinach) uniemożliwiają one realizacje innych zleceń.
 2. No właśnie przydałyby się te dane, tak jak średnia ocen była podana.
 3. @GoodContent.pl Aktualny procent odrzuconych jest gdzieś wyświetlany, bo mam napisane tylko, że mogę realizować najlepiej płatne zlecenia?
 4. Skoro pisał Pan, że problemem są nowi copywriterzy, który mają tylko kilka zaakceptowanych tekstów, to zmiany powinny dotyczyć tylko ich. Taki okres próbny, żeby udowodnili, że są solidni. Odpowiedzialność zbiorowa i karanie wszystkich ograniczeniami jest nieuczciwe. Sytuacja wygląda obecnie tak, że stawki za teksty i tak są niskie (co jest poniekąd zrozumiałe, bo portal służy głównie do zlecania dość prostych tekstów), a kolejne zmiany jeszcze pogarszają pozycje piszących: podwyższenie prowizji, wprowadzenie ocen, a teraz zmuszanie do szybszego pisania. Nie sądzę, żeby przesadzanie z ograniczeniami bez podwyższenia stawek miało zachęcić copywriterów piszących lepszej jakości teksty i chcących się rozwijać do większej aktywności na portalu. Bardziej prawdopodobna jest sytuacja jak na stanowiskach za płacę minimalną, czyli duża rotacja. Przychodzą nowi, popracują kilka miesięcy i odchodzą. Co nie sprzyja poprawie poziomu pisanych tekstów (a od tego zaczęła się cała dyskusja - wprowadzenie ocenie miało być lekiem na niski poziom).
 5. Przy tych warunkach i uznaniowej drodze powrotu przydałby się dla równowagi obowiązek 1 odesłania do poprawy przed odrzuceniem. Wtedy po wiadomości od zlecającego copywriter mógłby ocenić, czy jego wymagania są adekwatne do ceny, jaką płaci i do tego, co było w opisie zlecenia (jak kilka osób wskazywało, niektórzy zlecający wymagają czytania w myślach) i anulować pisanie tekstu.
 6. Przy 11 odrzuconych ma 10,9% ( 11/101=10,89 ), czyli potrzebowałby 9 zaakceptowanych tekstów za 9 zł/1000 zzs ( 11/110 = 1,10 ). Gdyby teksty za 6-8,99 zł/1000 zzs liczyły się jako połowa tekstu za 9 zł/1000 zzs to potrzebowałby 18 zaakceptowanych, aby odblokować ponownie.
 7. @GoodContent.pl Teraz rozumiem, ale niestety aż tak dokładnie tego nie analizowałem. Rzeczywiście powinien być jakiś przelicznik ile są "warte" te tańsze teksty.
 8. Tak, liczone od momentu zablokowania dostępu. Nowi użytkownicy bez historii też mogliby w ten sposób odblokowywać najdroższe teksty. Napisanie kilku średnio-drogich zaakceptowanych tekstów nie jest bardzo dokuczliwe, a odsieje tych, którzy chcieliby wskoczyć z zapleczowych od razu na specjalistyczne. Bo zgaduje, że oni są największym problemem.
 9. To byłoby najlepsze rozwiązanie, tylko potrzebna jest droga powrotu po ewentualnym spadku. Na przykład jak stracisz dostęp, to musisz mieć X zaakceptowanych trochę tańszych tekstów, powiedzmy z przedziału 6-8,99 zł brutto/1000 zzs.
 10. Zdecydowana większość tekstów ma poniżej 6000 znaków, więc ta zmiana skróci dostępny czas, zamiast go wydłużyć. Obecnie jest w sam raz.
 11. Tamten system się nie sprawdził, bo był zrobiony na odwal się. 25 tekstów to było za mało, aby odsiać kogokolwiek. Poza tym najważniejsze czego zabrakło to kryterium jakościowe. Powinny się liczyć zaakceptowane teksty, ale tylko te droższe bez precli i zapleczowych. Wtedy rzeczywiście odsieje się osoby, które nie potrafią pisać droższych tekstów. Moja sytuacja wygląda teraz tak, że mam napisane około 300 tekstów, z czego prawie wszystkie były wycenione na więcej niż 8,00 zł brutto/1000 zzs. Teraz dostępu do droższych tekstów nie mam i wszystko wskazuje na to, że nie będę miał, bo jak pisałem przy poprzedniej zmianie, dostawałem 4 nawet od osób, które wysyłały i nadal wysyłają zaproszenia prywatne. Brzmi to absurdalnie, ale tak wygląda ocenianie przez klientów w rzeczywistości.
 12. Przydałaby się jeszcze opcja ukrywająca zlecenia z tekstem próbnym.
 13. Te najkrótsze poniżej 1500 zzs się nie powinny liczyć do tego, bo to rzeczywiście bez sensu.
 14. Oczywiście to dużo lepszy pomysł i to zarówno dla copywriterów, jak i dla strony. Copywriterzy będą mogli awansować nawet, jak na początku powinie im się noga, ale jednocześnie będą mogli spaść, jak nie będą się przykładać. Dzięki temu nie będzie sytuacji, że ktoś ma pecha, albo szczęście w pierwszych 10 tekstach i to zdecyduje o wszystkim.