Asia_

New members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Asia_

  narzędzie do monitorowania pozycji

  Obecnie są narzędzia, które nie kosztują dużo. Do 10 zł miesięcznie za 25 fraz lub 13 za 50 np asps.
 2. Asia_

  Logo do oceny

  W pierwszej wersji słowo biznes nie jest widoczne gdy logo jest małe.
 3. Asia_

  Proszę o ocenę strony i logo.

  Podzielam uwagi przedmówców. Logo ma za dużo rodzajów czcionek i jest niewidoczne na tle zdjęć. Zdjęcie z parą faktycznie wygląda jakby ich ktoś wkleił na chama Na dole jest sekcja Referencje i przycisk Dodaj opinię - jest on niewidoczny i przydałaby się pod nim mała przestrzeń.
 4. Asia_

  Sklep internetowy do oceny

  Czy na kolejnych stronach z produktami ten sam opis co na pierwszej jest konieczny? https://www.forhim.pl/36-gentlemens-hardware#/page-3 Idąc dalej na tej przykładowej podstronie u góry jest napis Gentelmen's Hardware a poniżej taki sam napis w H1. Lepiej ustawić ten pierwszy jako H1. Opisy są w niektórych miejscach za długie: https://www.forhim.pl/50-etui-na-koszule Trzeba scrollować żeby zobaczyć produkty.
 5. Asia_

  Test linków 80 linków w artykułach za 304zł.

  Jeśli masz na myśli blokowanie dostępu dla Ahrefsa i Majestica to tak. Jeśli coś innego to nie
 6. Tylko, że subdomena to osobny byt i wszystko od nowa trzeba robić. A jak jest Wordpress to tylko Woocomerce trzeba wdrożyć. Jeśli nie będzie wielu produktów to chyba nie ma co się silić na nową stronę. Zadbać tylko o obszerne, unikalne opisy produktów.
 7. Wszystko zależy od tego czy dana domena była w prawidłowy sposób optymalizowana i czy w ogóle jest widoczne w wyszukiwarce? Jeśli nie świeci się obecnie na nic to jaki sens jest stawiać sklep w katalogu czy subdomenie? Ok, mamy info, że blog jest w katalogu, więc domniemamy, że strona rankuje na jakieś sensowne pozycje? A jak to wygląda w praktyce? Radzę sprawdzić w popularnych dostępnych narzędziach jakie pozycje są obecnie. Sklep wymaga od początku wdrożenia ssl'a i odpowiedniego cmsa o czym nie było wspomniane. Wybór odpowiedniego rozwiązania w mojej ocenie, zależy od zbyt wielu czynników aby w prosty sposób odpowiedzieć na takie pytanie.
 8. Jeśli przekierowania są ok, to wróci wszystko do normy. W bardzo dużych serwisach są widoczne spadki po przejściu na https'a, ale wraca wszystko na ten sam poziom. Z doświadczenia przy moich, mniejszych, same korzyści.
 9. Zdjęcie i długi opis I oczywiście odpowiednie alty.
 10. Asia_

  Test linków 80 linków w artykułach za 304zł.

  Ciekawe jest to, że jeszcze ktoś korzysta z takich ofert na Allegro. Owszem, sama korzystałam dla sprawdzenia. Nie wyszło mi to na dobre. Byłam w top 3 na mega konkurencyjną frazę, nie chcę tu mówić o jaką chodzi, bo nie w tym cel. Pozycjonowałam się na Warszawę, więc i konkurencja większa. Chciałam zdobyć lepsze frazy, bardziej przychodowe, a mniej powodujące, że co chwila jakiś podwykonawca czy bank się zgłaszał ze swoją ofertą. Weszłam w Allegro z tymi linkami, nie było spadków ani wzrostów. Wzięłam agencję, bo uznałam, że nie mam zaplecza, mówili z sensem, może coś zrobią. W search console zaczął pojawiać się sh..t w postaci bardzo kiepskich zapleczówek. Będąc w top 3 na moją nieprzychodową, ale fajną frazę wyleciałam totalnie z wyników. Z racji pracy w korpo temat zostawiłam. Zaaplikowałam dwa miechy temu ssl'a na stronie i już zaczęła się znowu indeksować, bo z tych super topów przestała się nawet pojawiać jak się site:.. wpisało. Moim zdaniem te mierne, tajemnicze jakościowe blogi są bardzo ryzykowne, chyba, że ktoś chce osiągnąć topy na szybko i dostać filtr. Może wtedy to działa, nie próbowałam. Często z tego co wiem, pożyczki, chwilówki tak działają. Coś tam wskoczy, wylatuje i cześć. Ja teraz ostrożnie podchodzę do wyboru miejsc pod linki. Sprawdzam w ahrefsie, majesticu jak sytuacja wygląda. Na tych z Allegro nie sprawdzisz tego. Temat dobrego link buildingu bardzo mnie nurtuje, bo sporo firm, jak wlasnie sprawdzicie w ahrefs czy innych narzędziach korzysta z Link House'a czy Whitepresaa. Niby spoko opcja, ale czy w końcu nie będzie takiej samej sytuacji za jakiś czas jak z katalogami? Widzę strony w topach, które jedyne co mają to linki z profili zagranicznych. I dają radę.
 11. Asia_

  White press - test mocy linków z portali

  Cześć wszystkim, stała czytelniczka, ale dopiero dziś zarejestrowana wita. Piszecie tutaj o zakupie artykułów na średniej jakości portalach typu di.com.pl itp. Chciałam się zapytać czy macie doświadczenie w zakupie takich artykułów na lepszych portalach typu Interia, Wp, Rp.pl i inne? Takie od 500 zł wzwyż? Czy ktoś pokusił się o takie zakupy w celach seo? Chciałabym spróbować, oczywiście treści wysokiej jakości, dywersyfikacja anchorów i także czyste url'e. Wiadomo, nie byłyby to jedyne źródła linków. Prócz tego różnego rodzaju fora, trochę dobrych katalogów. Bez żadnych swl'i itp. Strona docelowa zoptymalizowana, posiadająca również wysokiej jakości treści na blogu (długie i nie pisane pod wyszukiwarki). Czy zauważył ktoś jakiegoś kopa po dodaniu np artykułu z linkiem do takiej Wp? Na niektórych portalach można dodać exact matche, więc łatwo taki wzrost zauważyć jeśli nastąpi. Może źle to ujęłam, bo napisałam, że chciałabym spróbować, a już jestem w trakcie. Bardziej pasuje: chciałabym kontynuować. Wzrosty są, bo pojawiają się nowe słowa w long tailu, fraza główna jednak jeszcze nie weszła zbyt wysoko. Powoli coś rusza, ale może to też wynik tego, że dodaję ok 2 zoptymalizowanych artykułów w tygodniu na średnio 12 tys znaków. Nie wiem czy ktoś będzie się chciał dzielić wiedzą w tym temacie. Jak nie to można usunąć tego posta