Jump to content

graff

R.I.P.
 • Content Count

  1,846
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://katalog.stron.org

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

4,306 profile views
 1. Wystarczy mieć na uwadze, że ta potyczka jest tylko przejawem głębszego konfliktu. To raz. Dwa: sprawa "na oko" jest naciągana, ale zauważ, że wyrok musi mieć oparcie w prawodawstwie i nie ma powodu, by Google traktowało je jako podrzędne w stosunku do swoich priorytetów [nawet, jeżeli pojawi się argument, że prawo nie nadąża za rzeczywistością] - chociażby dlatego, że to właśnie ta firma ma skłonność do wydawania certyfikatów moralności, niech więc świeci przykładem.
 2. Jeżeli na europejskim podwórku tego typu wyrok miał zapaść, to własnie we Francji. Dyskusyjna, ale obiecująca - w kontekście innych problemów - interpretacja. O ile wyrok utrzyma się.
 3. Będe miał na uwadze. Jeżeli coś się urodzi, wrzucę na pw. Z drugiej strony - miałbyś ładną reklamę usługi, bo to nie jest takie hop [w tym przypadku]. Kilku magików połamało sobie na tym zęby ;-)
 4. Całkiem możliwe, chętnie się przekonam. Płacić nie będę, ponieważ nie mam niezbędnej motywacji ;-) Odbanuj i eksploatuj przez najbliższy rok. Jeżeli starocie mają takie względy niezależnie od whois, jak twierdzisz - powinno Ci się zwrócić z nawiązką. Potem zostaw w indeksie tylko główną. To była domena dosyć znanego wydawcnictwa. Podaj dns-y.
 5. Nie, to pod względem formalnym w żaden sposób nie ogranicza możliwości. Firma świetnie sobie radzi z regulacją i kontrolą rynku za pomocą środków, na które patentu nie ma, czyli chwytami poniżej pasa. Nie można przy tym nie doceniać siły zachowań stadnych Internautów, zaplecza kapitałowego, wobec którego tzw ośrodkom opiniotwóryczym miękną kolana, itd. W rzeczywistości, o realnym powodzeniu alternatywnego projektu - niezależnie od tego, jak bardzo Google będzie udawać, że takich nie ma - decydujecie Wy. W dokładnie taki sam sposób, w jaki swego czasu stworzyliście(śmy) tego globalnego potworka. Wystarczy więc, że konkurencyjna wyszukiwarka poza przyzwoitymi wynikami (a to raczej nie problem) zaoferuje przyzwoity system generowania zysków przez wydawców serwisów. W polskich warunkach, nawet jeżeli Google wytnie konkurencję w swoim indeksie do zera i skutecznie pozamyka buzie "ekspertom", nakładem 10 mln w skali roku, inwestując przez dwa-trzy lata można odzyskać 20% rynku. Potem z górki.
 6. No nie, nie wierzę... ale profilaktycznie wyjaśniam... trzeba chyba mieć talent Łysiaka, by bez zbędnej urazy zwerbalizować stosunek do drugiej strony medalu. Beer, wszelkie defekty formalne tego teksu i podobieństwa do osób były nieprzypadkowe i zamierzone, ale nijak nie adresowane do Ciebie. Mam nadzieję, że wyraziłem się tym razem jasno.
 7. Nie, ale chyba wykonaliśmy tzw "mijankę", więc odpuszczam.
 8. Ehhh... prostaczki. My, ludzie światli, dysponujący na dowód światłości fakultetami, ładujemy się korporacji w odbyt i tam żerujemy. Z obrzydzeniem i z zażenowaniem obserwujemy z tej ciepłej perspektywy Twoje żałosne poczynania, Beer.
 9. No, to utrudnię Ci zadanie, bo ta z 1996 to dla przedszkolaków, więc mam coś godnego zawodowca: rocznik 2001, od 2005 ban [wybitnie szkodliwy serwis, rzecz jasna - o ile pamiętam, newsy dla Polonusów, zero pozycjonowania], od 2007 na parkingu. Kategoria cudu: zaindeksuj 10 podstron + główna. Bez skomlenia pod ścianą płaczu - realizacja wyłącznie poprzez "wartości dodane" i "zdobycie zaufania" ;-) Czas realizacji: 60 dni. Potem ciesz się domeną, rób z nią co chcesz do końca stycznia 2010. Wchodzisz ?
 10. Dokładnie, reszta to pieprzenie kotka przy pomocy młotka. Sprawny marketing - sprawne tłumaczenie. Zgłaszając patent "obstawia się" wszystko, co potencjalnej konkurencji może przyjść do głowy. I do takiej asekuracji sprowadza sie idea tego i podobnych dokumentów. Jedyne, o co pokusiłbym się na dzisiaj, to statystyka ilustrująca odpowiedź na pytanie, czy segregacja isp jest już jawnie stosowana, czy jeszcze nie. To tak a'propos dobrych i "niegodnych zaufania" dns-ów. Xann, udostępnię Ci domenę z 1996, ale zachowamy moje dane whois. Jak sądzisz, ile czasu potrzebujesz na dokonanie cudu ;-) ?
 11. To może być dla wielu interesujące. Jeżeli było, sorry. http://wiadomosci.onet.pl/1882093,18,item.html
 12. Nie powiem, żebym był rozczarowany ;-) To są jeszcze jakieś poza jedynie słusznym ? Bluźnisz ;-)
 13. Odpowiem hurtem na wątpliwości, które pojawiły się do tej pory: 1. Co z domeną która ma brać udział w projekcie? Czy istnieje spore ryzyko jej trwałego uszkodzenia (ban)? Tak, uczulam na możliwość straty domeny. Nie mogę zagwarantować, że Google lub szperacze nie zlokalizują uczestników. Będzie to utrudnione, ale jednak możliwe. Kwestia zaangażowanych sił i środków. Z drugiej strony - nie będzie formalnych podstaw do nałożenia banów, choć jak praktyka wskazuje - może to nie mieć znaczenia. 2. Jakie warunki ma spełniać domena, unikalność zawartości, wiek, bl, tematyka? Proszę o szczegóły. Jedyny określiłem w ankiecie: PR >= 0. Reszta nie ma znaczenia. Będziemy symulować proces pozycjonowania na zlecenie z wykorzystaniem NSS. Należy więc stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do typowych. Typową sytuacją jest, że pozycjoner posiada w swoim portfolio domeny o różnym wieku, tematyce, stanie indeskacji, IP, itd. Sugeruję wybór domen o najmniejszej dla Was wartości. Równie dobrze można uruchomić domenkę teraz z przeznaczeniem na test i zgłosić ją za np. dwa tygodnie. Testy ruszą najwcześniej w pierwszej połowie stycznia. 3. Jeszcze pytanie o ten punkt: Gwarantujesz możliwość wymiany aktualnie dostępnej treści w pełnym lub częściowym zakresie, w terminie 72 godzin od chwili przekazania aktualizacji- co masz na myśli pisząc treści? Treść którą otrzymam z z systemu? Tak, w ramach testu praca zostanie wykonana za Was - tzn - przekażę kilka linijek skryptu php lub gotowy kod html do wklejenia. W ten sposób zachowam pełną kontrolę nad strategią, która jest równie istotna, jak sama mechanika. Podkreślam: to nie jest test systemu tylko test jego bazy ideowej. Wszelką automatyką zajmę się po uzyskaniu potwierdzenia skuteczności. Stąd konieczność wykonania ręcznych robótek. 4. "Proponowana domena TLD:" sugeruje że tylko 1 domena na osobę Jeżeli zgłoszenie kolejnej domeny wiąże się z udostępnieniem innego IP - to nie ma przeszkód, ale z drugiej strony - chyba też nie ma takiej potrzeby, by zgłaszać całe pule domen. Ostateczny wybór dokonany zostanie pod kątem optymalizacji warunków eksperymentu. Przypuszczam, że wykorzystanych zostanie nie więcej, niż 90-100 adresów.
 14. Zainteresowanych tematem zapraszam na stronę http://www.northrop.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy