Ariel_expired1

Oficjalne
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Gdańsk
 • Interests
  SEO, Link Building, Marketing.

Contact Methods

 • Skype
  Ariel Expired1.com
 1. Niesamowite.. domeny jak nieruchomości. Inwestycja potrafi się zwrócić a kwoty robią się coraz to większe :-) Domena yes.com poszła za 5,5 mln $ Więcje info tu: https://www.namepros.com/blog/yes-com-sells-for-a-seven-figure-fee.1068321/
 2. Szukanie wygasłych domen

  @adamman - ewidetnie trafiłeś na domeny zaspamowane, bez konkretnych linków, bez mocy albo nieumiejętnie zbudowane. Napisaliśmy poradnik o tym jak zbudować "poprawnie" PBNa: https://expired1.com/most-popular-pbn-footprints/ Dobra domena z prawdziwymi linkami daje super kopa dla strony. Czasami 1 link nie wystarczy a czasami strona jest "za słaba" na kopa :-)
 3. Szukanie wygasłych domen

  Cześć Janek, Podstawowy błąd "u nas" to szukanie perełek w PL. Większość "fajnych" domen przejmuje aftermarket albo ludzie zakładają opcje na nie przez aftermarket. W ciągu pierwszych 24h większość domen jest rejestrowana a w następnych 72h Ci którzy jednak widzą, coś co umknęło innym albo z jakiegoś powodu nie chcą inwestować nawet kilkudziesięciu złotych ( zazwyczaj zbyt słabe linki, spam, słaba widoczność ). Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest obserwowanie wygasających domen i zakładanie opcji tak aby na pewno przechwycić daną domenę bo pewnie już ktoś na nią się czai. Może to być użytkownik albo ( z moich obserwacji ) sam aftermarket który potem tymi domenami "handluje" u siebie na rynku. Co do parametrów to każdy ma swoje. Ludzie wybierają domeny wygasłe na podstawie: a) linków - im więcej jakościowych tym lepiej, nie zależnie od tematyki, b ) mniej linków ale za to stawiają na tematyczność, c ) fajna nazwa + trochę linków Sytuacja z tego tygodnia - rozmawiałem z właścicielem sklepu internetowego z butami sportowymi. Przechwycił domenę po innym sklepie o tematyce sportowej i przekierował domenę do siebie. Z tego co mówi - dużo fraz typu "sklep + fraza" poszło mu do góry. 301 nie działa tak jak kiedyś ale jak widać niekiedy przynosi nadal pozytywny skutek :-) Jeśli chodzi o mnie to uważam, że każdą domenę trzeba sprawdzić jeśli chodzi o Wayback Machine ( przeszłość, co tam stało ostatnio na niej ) + linki. Im fajniejsze linki ( takie które trudniej pozyskać ) tym lepiej. Dodatkowo warto sprawdzić historyczną widoczność np. Senuto/Semstorm (ale w aHrefsie też powinieneś widzieć widoczność z poprzedniego 1-2-3msc jeśli wygasła pare dni temu ). Jeśli domena rankowała to zapewne jest wolna od kary + jest wartościowa dla Googla który dał jej pozycje :-). Musisz sam sobie odpowiedzieć - czego szukasz ale też racjonalnie podchodzić do tematu. Praktycznie nie możliwe jest znalezienie perełki z 50+ RD po tygodniu lub dwóch od wygasnięcia bo już ktoś ją "upolował". Bądź szybszy i albo zakładaj opcje na domenę która wygaśnie jutro albo rejestruj domeny wygasłe z paroma fajnymi linkami w ciągu max 72h po wygaśnięciu. Powodzenia i jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na priv/skype lub Facebook!
 4. Hej PiO! Jesteśmy w trakcie beta testów dla wskrzeszania stron internetowych z WebBack Machine. Ale o tym więcej niedługo. Chce się podzielić z Wami opiniami od niektórych naszych użytkowników - za które serdecznie dziękuje. *Wole tłumaczenie z PL na ANG Dziękuje raz jeszcze za zaufanie i za chęć podzielenia się opinią :-)
 5. Pomysł ciekawy. Moglibyście w podpunktach wypisać co mogę zrobić z supermodułem. Znalazłem ( po przeskanowaniu na szybko ) - opcje zarządzania artykułami. Troche mało bo fajnie, że dodaliście dla kogo ale dodajcie jeszcze CO można zrobić z tym pluginem Powodzenia!
 6. Kiedy google grafika aktualizuje fotki?

  Hej, a) jak już Google bot wejdzie ponownie na stronę ( lub spróbuje wejść ) b ) podobnie jak z aktualizacją/wyindkesowaniem witryny od paru dni do nawet paru miesięcy :-) Wszystko zależy od tego jak popularna jest strona/podstrona oraz jaki humor ma dzisiaj pająk Googla :-) Cierpliwości ;-)
 7. Cześć SEOwcy Dodaliśmy pare usprawnień ale największą jest dodanie sprawdzania dostępności domen. W chwili obecnej możecie sprawdzić czy domena jest dostępna dla domen wygasłych - na ukończeniu jest odświeżanie daty wygasania + sprawdzenie statusu dla domen wygasających! Zapraszamy do testów a niedługo kolejne niespodzianki :-)
 8. Miło mi poinformować, że pare dni temu wrzuciliśmy SEMSTORM dla domen PL ( wygasające&wygasłe). Jest on w ostatniej fazie beta testów ale z tego co udało nam się przeklikać - zwraca te same dane co w panelu SEMSTORM. Wyrzucamy: TOP10 / TOP50 oraz Ruch. Przyjeliśmy zasadę iż pokazujemy łączny ruch za cały miesiąć. Widoczność podajemy dla domeny za 3 miesiące wstecz czyli dzisiaj zwracamy widoczność domeny w 09/2017. Na chwile obecną regułą objęte są domeny z liczbą domen dochodzących 10 lub więcej. Czyli nie sprawdzamy domen które mają RD poniżej 10.
 9. Jimmi, nie prowadziłem testów tak abym mógł wskazać jakieś konkretne dane. Głównym założeniem było serwowanie treści szybciej pod SEO. Dodatkowo, ale nie umniejszając znaczenia - serwowanie danych z aplikacji dla usera. W chwili obecnej czas oczekiwania na dane w aplikacji, po przeładowaniu tabeli to około 1-2 sec. - dla bazy z domenami globalnymi jest to troche więcej bo baza ma 865 170 domen. Znajduja się tam również domeny archiwalne - czyli dodane X czasu temu.
 10. Jasne. Napisz mi proszę na priv, maila albo skype swój e-mail :-)
 11. CF daje szybciej treści dla userów niezależnie czy USA czy PL lub inny kraj a dodatkowo z moich obserwacji wynika, że przekłada się to też fajniej na SEO. Robot dostaje szybciej treść i jest bardziej zadowolony :-)
 12. Dokładnie. CF powoduje tutaj problem i rozwiązujemy to z hostingodawcą. Zwiększyli zasoby ale nie pomogło. Ręczny reboot i wstał serwer znowu. Dziękuje za info
 13. Dziękuje. Start już był i wszystko działa. Jest również możliwość kupienia wersji płatnej. Chodzi o przetestowanie funkcjonalności, widać wszystkie dane oraz update bazy live. Płatny dostęp jest cały czas dostępny - brakowało zakładki do cennika w wersji PL. Poprawione z samego rana. Chwilowy downtime i po 5min. od tej wiadomości serwer już stał. Błąd po stronie serwera - zwiększona pamięć swap oraz dodatkowe optymalizacje. Wybaczcie, że dopiero teraz odpowiadam ale wczoraj miałem limit wiadomośći na forum. Obecnie Jimmy poprawił ( mega szybko ) i już powinno być OK. Zawsze jestem pod mailem lub na skype jeśli macie jakieś pytania :-) Dziękuje za fajny odzew i kilkadziesiąt nowych kont testowych. Szykujemy ofertę na Black Friday - jesteście zainteresowani ? :-)
 14. Dzięki bardzo Jimmi! Zapraszam do testów i zgłaszania uwag - na feedbacku nam najbardziej zależy :-)
 15. Dzięki Kamil! Zachęcam do przetestowania oraz zgłaszania uwag na priv, skype lub mailowo :-) Jeśli czegoś nie ma a chciałbyś aby było to również będe wdzięczny :-)