Jump to content

slacko84

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie! Chciałbym postawić dwa blogi u siebie na VPS-ie. Co polecacie bardziej pod postawienie dwóch blogów - Django czy WordPress? Czy napisanie bloga od podstaw w Django nauczy mnie czegoś nowego z zakresu programowania?
 2. Jeszcze pytanie - gdzie lepiej zarejestrować domenę .net lub .pl - w kei.pl czy Aruba Cloud? Potrzebuję jak najtaniej mieć dwie domeny pod dwa blogi, tak aby nie przekroczyć 123 zł brutto / rok.
 3. Chciałbym zmienić domenę, która wskazuje na moją stronę z hubot.pl na jakąś inną. Nie wiem, może sprzedać hubot.pl i zakupić dwie nowe domeny, z czego jedną bym postawił pod to co miało być na hubot.pl a drugą pod to co miało być na dev.hubot.pl. Mam dwa pytania: - gdzie mogę kupić dwie domeny tanio najlepiej .net do 60 zł brutto / mc w jakiejś uczciwej firmie, - czy warto brać domeny w tej samej firmie, w której mam wykupionego VPS-a (Aruba Cloud)?
 4. Czy napisze mi ktoś jak wygląda procedura zmiany nazwy domeny? Mam domenę hubot.pl zarejestrowaną w kei.pl i chciałbym ją zmienić na np. example.com. Co muszę wykonać, jakie kroki aby z powodzeniem zmienić nazwę domeny? Nigdy tego nie robiłem, więc pytam. Czy muszę wykonać transfer domeny, sprzedać hubot.pl i zakupić example.com, napisać maila do kei.pl czy jak?
 5. Potrzebuję sobie skonfigurować na jakimś serwerze z najlepiej zagranicznym IP anonimowy serwer proxy i VPN. Potrzebuję anonimowego serwera proxy głównie do użytku w szkole czy publicznych hotspotach, gdzie łącze jest monitorowane i są wprowadzane na łączu różne blokady oraz do ukrycia w publicznych sieciach swojego ruchu. Mam postawionego własnego VPN-a na wykupionym serwerze Aruba Cloud z czeskim IP przy użyciu aplikacji OpenVPN idącego po UDP bez hasła. Mój plan jest taki: 1) vpn-a mam postawionego, więc nic już nie muszę przy nim kombinować, 2) postawić anonimowy serwer proxy pr
 6. Zaszyfrowałem Raspbiana używając algorytmu aes-cbc-essiv:sha256 z 256-bitowym kluczem używając LUKS i skonfigurowałem go do zdalnego odblokowywania.S ugerowałem się następującymi poradnikami: - https://learn.adafruit.com/resizing-raspberry-pi-boot-partition/edit-partitions (żeby się dowiedzieć jak rozszerzyć partycję boot), - https://robpol86.com/raspberry_pi_luks.html (żeby się dowiedzieć jak przygotować zaszyfrowanego Raspbiana), - http://paxswill.com/blog/2013/11/04/encrypted-raspberry-pi/ (żeby się dowiedzieć jak skonfigurować Dropbear i przygotować klucze ssh), - https://sowhatist
 7. Chciałbym abyście ocenili mojego bloga dev::hubot.pl pod adresem: https://dev.hubot.pl pod kątem treści oraz strony technicznej i wizualnej.
 8. http://whatismyipaddress.com/blacklist-check, Czeskie IP, 81.2.239.96. Przy takim ruchu jaki mam nie ma problemu.
 9. Można też kupić najtańszy serwer VPS na Aruba Cloud, postawić na nim squid + privoxy + havp + tor, skonfigurować i będzie się mieć funkcjonalne, anonimowe proxy?
 10. Mam wykupiony serwer VPS za 4 zł za miesiąc i nie spotkałem się z tym aby moje IP było zblacklistowane.
 11. Jakie macie opinie o Aruba Cloud? Co sądzicie o ich serwerze VPS za 4 zł?
 12. slacko84

  Hej

  Hej! Trafiłem na to forum poprzez książkę Bartosza Danowskiego "Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW Jak to się robi". Chcę zwiększyć popularność bloga o informatyce dev.hubot.pl i zacząć za dwa lata zarabiać na reklamach, dlatego mam nadzieję że będę mógł się was o porady dotyczące SEO spytać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy