slacko84

Nowi Forumowicze
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O slacko84

 1. Aruba Cloud - opinie

  Jeszcze pytanie - gdzie lepiej zarejestrować domenę .net lub .pl - w kei.pl czy Aruba Cloud? Potrzebuję jak najtaniej mieć dwie domeny pod dwa blogi, tak aby nie przekroczyć 123 zł brutto / rok.
 2. Zmiana nazwy domeny

  Chciałbym zmienić domenę, która wskazuje na moją stronę z hubot.pl na jakąś inną. Nie wiem, może sprzedać hubot.pl i zakupić dwie nowe domeny, z czego jedną bym postawił pod to co miało być na hubot.pl a drugą pod to co miało być na dev.hubot.pl. Mam dwa pytania: - gdzie mogę kupić dwie domeny tanio najlepiej .net do 60 zł brutto / mc w jakiejś uczciwej firmie, - czy warto brać domeny w tej samej firmie, w której mam wykupionego VPS-a (Aruba Cloud)?
 3. Zmiana nazwy domeny

  Czy napisze mi ktoś jak wygląda procedura zmiany nazwy domeny? Mam domenę hubot.pl zarejestrowaną w kei.pl i chciałbym ją zmienić na np. example.com. Co muszę wykonać, jakie kroki aby z powodzeniem zmienić nazwę domeny? Nigdy tego nie robiłem, więc pytam. Czy muszę wykonać transfer domeny, sprzedać hubot.pl i zakupić example.com, napisać maila do kei.pl czy jak?
 4. Potrzebuję sobie skonfigurować na jakimś serwerze z najlepiej zagranicznym IP anonimowy serwer proxy i VPN. Potrzebuję anonimowego serwera proxy głównie do użytku w szkole czy publicznych hotspotach, gdzie łącze jest monitorowane i są wprowadzane na łączu różne blokady oraz do ukrycia w publicznych sieciach swojego ruchu. Mam postawionego własnego VPN-a na wykupionym serwerze Aruba Cloud z czeskim IP przy użyciu aplikacji OpenVPN idącego po UDP bez hasła. Mój plan jest taki: 1) vpn-a mam postawionego, więc nic już nie muszę przy nim kombinować, 2) postawić anonimowy serwer proxy przy użyciu squida jako serwera, privoxy do filtrowania treści pod kątem chociażby reklam czy cookies i tora po to, aby zanonimizować cały ruch przychodzący na serwer proxy, 3) będąc połączonym z vpn-em zestawić sobie tunel ssh i przekierować porty 443, 80, 21 z ip-serwera:8118. Czy zagwarantuje mi to pełną anonimowość? Potrzebuję tego zestawu po to, aby móc sobie zapewnić filtrowanie treści po drodze pakietów i przekierować przy okazji cały ruch z komputera przez Tora.
 5. Zaszyfrowałem Raspbiana używając algorytmu aes-cbc-essiv:sha256 z 256-bitowym kluczem używając LUKS i skonfigurowałem go do zdalnego odblokowywania.S ugerowałem się następującymi poradnikami: - https://learn.adafruit.com/resizing-raspberry-pi-boot-partition/edit-partitions (żeby się dowiedzieć jak rozszerzyć partycję boot), - https://robpol86.com/raspberry_pi_luks.html (żeby się dowiedzieć jak przygotować zaszyfrowanego Raspbiana), - http://paxswill.com/blog/2013/11/04/encrypted-raspberry-pi/ (żeby się dowiedzieć jak skonfigurować Dropbear i przygotować klucze ssh), - https://sowhatisthesolution.wordpress.com/2016/03/20/unlock-luks-via-ssh-in-debian/ (żeby się dowiedzieć jak nawiązać połączenie z internetem podczas rozruchu initramfs), - https://stinkyparkia.wordpress.com/2014/10/14/remote-unlocking-luks-encrypted-lvm-using-dropbear-ssh-in-ubuntu-server-14-04-1-with-static-ipst/ (aby skopiować i wkleić skrypt crypt_unlock.sh). Kiedy próbowałem nawiązać połączenie ssh z zaszyfrowanym urządzeniem, zostałem przeniesiony do konsoli BusyBox i wszystko jak na razie działa: hubot@debian:~$ ssh -i ~/.ssh/id_rsa_rpi_dropbear root@192.168.1.3 To unlock root-partition run unlock BusyBox v1.22.1 (Raspbian 1:1.22.0-9+deb8u1) built-in shell (ash) Enter 'help' for a list of built-in commands. ~ # unlock Please unlock disk /dev/mmcblk0p2 (sdcard): cryptsetup: sdcard set up successfully Connection to 192.168.1.3 closed. Jednak, jeśli spróbowałem połączyć się zdalnie przez ssh z odblokowanym urządzeniem na kliencie, dostałem następujący błąd: hubot@debian:~$ ssh pi@raspberrypi ssh: connect to host raspberrypi port 22: Connection refused Na serwerze, kiedy Raspbian się uruchamia po odblokowaniu mogę zobaczyć następujący błąd: Error: unexpectedly disconnected from boot status daemon Pod linkiem https://stinkyparkia.wordpress.com/2014/10/14/remote-unlocking-luks-encrypted-lvm-using-dropbear-ssh-in-ubuntu-server-14-04-1-with-static-ipst/ autor napisał: ale jednak chcę pomimo tego co on napisał mieć możliwość zdalnego logowania się przez ssh na odblokowywany system Raspbian. Czy może ktoś mi pomóc?
 6. Blog informatyczny

  Chciałbym abyście ocenili mojego bloga dev::hubot.pl pod adresem: https://dev.hubot.pl pod kątem treści oraz strony technicznej i wizualnej.
 7. Aruba Cloud - opinie

  http://whatismyipaddress.com/blacklist-check, Czeskie IP, 81.2.239.96. Przy takim ruchu jaki mam nie ma problemu.
 8. Można też kupić najtańszy serwer VPS na Aruba Cloud, postawić na nim squid + privoxy + havp + tor, skonfigurować i będzie się mieć funkcjonalne, anonimowe proxy?
 9. Aruba Cloud - opinie

  Mam wykupiony serwer VPS za 4 zł za miesiąc i nie spotkałem się z tym aby moje IP było zblacklistowane.
 10. Aruba Cloud - opinie

  Jakie macie opinie o Aruba Cloud? Co sądzicie o ich serwerze VPS za 4 zł?
 11. Hej

  Hej! Trafiłem na to forum poprzez książkę Bartosza Danowskiego "Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW Jak to się robi". Chcę zwiększyć popularność bloga o informatyce dev.hubot.pl i zacząć za dwa lata zarabiać na reklamach, dlatego mam nadzieję że będę mógł się was o porady dotyczące SEO spytać.