Ka_sia33

Forumowicze
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Ka_sia33

 1. Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłam w SC, że do mojej witryny prowadzi ponad 1000 linków z jednej domeny. Po sprawdzeniu okazało się, że linki mimo, że wyglądają inaczej, prowadzą do tej samej podstrony (screen w załączniku) w danej domenie. Nie wiem czy to jakiś błąd, czy o co chodzi. I owszem w jednym wątku, tym do którego prowadzą linki, był link do mojej witryny, jednak usunęłam go od razu jak to zauważyłam. Kiedy dane w SC się zaktualizują? O co w ogóle chodzi? Dlaczego generuje tak dużą liczbę linków do mojej witryny?
 2. Poszerzanie contentu na samej stronie jeśli to możliwe?
 3. Jak przeanalizować szybkość wczytywania się strony w historycznym okresie? Wiem, że w Google Analytics zbierane są w tym przypadku dane tylko dla 1% użytkowników i skoro nie modyfikowałam kodu to obecnie nic mi z takich danych. Chciałabym sprawdzić jak działa strona w czasie, gdy prowadzone są na niej prace, dodawane zdjęcia, opisy, produkty, itd. a jak się zachowuje, gdy jest pozostawiona, że tak powiem: sama sobie. Chciałabym porównać grudzień do stycznia, ale tak jak mówię dane z Analyticsa nie pomogą mi w tym przypadku. W jaki inny sposób mogłabym to przeanalizować? Logi serwera?
 4. Zastanawiam się, czy lepiej systematycznie zdobywać po jednym linku z różnych stron (lepszych i gorszych pod względem TF i CF, bo z czasem tych lepszych coraz bardziej brakuje), tym samym powiększać liczbę stron, które linkują do naszej witryny, czy lepszym rozwiązaniem jest zdobywaniu kilku linków tylko z tych lepszych jakościowo stron (o wysokim TF i CF). Pytam ponieważ mam coraz większy problem ze znalezieniem mocnych stron, na których można zdobyć linka i nie wiem czy nie lepiej byłoby skupić się na tych stronach na których link już do mojej strony jest, ale pozyskać na nich jeszcze kilka linków. Bo czy nie lepiej działa na pozycje to że Google zauważy że mocne strony do nas systematycznie linkują, niż to że linkują do nas nowe strony, ale byle jakie?
 5. Hej, Zastanawiam się na czym można lepiej wyjść jeśli chodzi o pozycjonowanie i ściąganie ruchu na stronę. Lepiej napisać jeden długi artykuł np. poradnik: obszerny, poruszający wiele kwestii, dostępny pod jednym linkiem i na niego próbować ściągać ruch, czy lepiej podzielić tą treść na części i publikować jako kilka artykułów, w którym każda kwestia zostanie poruszona osobno (wiadomo, będzie mniej treści) i próbować ściągać ruch na kilka podstron? Oczywiste jest, że kilka artykułów ma przewagę jeśli chodzi o liczbę odnośników wyświetlanych w Google.
 6. Jak wrzucić kod remarketingowy przy pomocy tag managera? Kod Analyticsa udało mi się wrzucić, ale nie wiem kompletnie jak sobie poradzić z kodem remarketingowym.
 7. Ta strona to nie sklep. To najzwyklejsza witryna informacyjna Nie oczekuje pomocy, a o nią proszę. Przecież jeśli uważasz, że Twoja pomoc w tej kwestii jest zbyt cenna to nie musisz odpowiadać. Problem rozwiązany
 8. Z tego co widzę nie masz zielonego pojęcia. Dlatego piszę na forum "Dla początkujących" i pytam Was - specjalistów. Nie rozumiem sensu Twojej uwagi.
 9. @jimmi, strona główna działa, jednak nadal podstrony są przekierowane na www.strona.pl/index.php Wydaje mi się, że wynika to z obecności tej części w .htaccessie: RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-f RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-d RewriteRule !head\.php|\.(js|ico|gif|jp?g|png|css)$ index.php [NC,L] RewriteCond %{REQUEST_URI} public/upload/thumb/ [OR] RewriteCond %{REQUEST_URI} file/index/index/ RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-f RewriteRule .* index.php [NC,L]
 10. Haha Nie, nie, w tym przypadku chodzi o zupełnie inną stronę Tak czy siak, ja tutaj staram się te rzeczy naprawiać, które niestety ludzie przede mną stworzyli i tak zostawili.
 11. Dziękuje Ci bardzo, zaraz przetestuje A z jakiego powodu ten kod: RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^strona.pl [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.strona.pl/$1[R=301,L] nie przekierowuje podstron? Na wielu forach czytałam, że to powinno wystarczyć do prawidłowego przekierowania. Skąd to przekierowanie na strona.pl/index.php? W .htaccessie znajduje się już to: RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-f RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-d RewriteRule !head\.php|\.(js|ico|gif|jp?g|png|css)$ index.php [NC,L] RewriteCond %{REQUEST_URI} public/upload/thumb/ [OR] RewriteCond %{REQUEST_URI} file/index/index/ RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-f RewriteRule .* index.php [NC,L] Widzę, że bardzo podobna składnia do tego co wysłałeś
 12. Czyli wystarczy że dodam to: RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d RewriteRule ^.*$ - [NC,L] RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L] i powinno zadziałać?
 13. Robię przekierowanie ze strony bez www na www. Użyłam tego kodu: Options +FollowSymlinks RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^strona.pl [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.strona.pl/$1[R=301,L] Strona główna została przekierowana, podstrony jednak są przekierowywane na www.strona.pl/index.php czy jakoś tak. Co robię nie tak?
 14. Muszę wykonać przekierowanie z bez www na stronę z www. Wiem jakiej składni użyć, ale mam problem gdzie ją umieścić. Na serwerze znajduje się tylko jeden katalog nazwany w taki sposób stronax-html, nie ma katalogu do wersji z www, typu: www.stronax-html (spotkałam się z tym w przypadku innych witryn). Dodając np. plik robots do katalogu stronax-html dodał się zarówno do wersji bez www jak i z www. Dodam, że nie ja tworzyłam tą stronę. Czy dodanie składni do pliku .htaccess znajdującego się w katalogu stronax-html nie zepsuje czegoś? Czytałam, że powinno się to przekierowanie dodać do katalogu domeny, jeśli chce się ją przekierować.
 15. To sklep z wyposażeniem kuchni wszelkiego rodzaju. Więc jest masa podziałów w stylu kategoria "szkło", a to rozdzielone na: "szklanki", "kieliszki", "kufle", itd. itd.