RadekKw

Forumowicze
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O RadekKw

Ostatnie wizyty

263 wyświetleń profilu
 1. Cienie w fontach za pomocą css są obecnie często stosowane na stronach, chociażby fontawesome.io, więc myślałem, że to dobry pomysł. Jeśli chodzi o żółty kolor to kwestia gustu, ale widzę, że strona z Twojej stopki lh.pl ma dużo takiego samego żółtego koloru. Na obu tych stronach chyba ładnie współgra z niebieskim. Nr telefonu jest podany w sekcji kontakt a dodatkowo na pasku menu, więc jestem zdziwiony, że jest z tym problem. Sformułowanie "stworzymy" użyte zostało celowo przewrotnie i mam tu na myśli, że stworzę stronę razem z klientem. Bo sam deweloper strony nie stworzy, dużo pracy jest po stronie klienta: przygotowanie materiałów itd. Tak czy inaczej dzięki za opinię.
 2. A jak się sprawa ma z opacity: 0. Czy to jest tak samo traktowane?
 3. 8% to bardzo mało, zalecenia są znacznie większe. Joomla i ewentualnie szablon generuje pewnie sporo tagów html. Zakładam, że nie masz styli inline. Taka wada CMS'ów. To był jeden z powodów, przez który zrezygnowałem z Joomli. W przypadku prostych stron nie mam sensu korzystać z CMS'a. Notabene, teraz mam ok. 30%
 4. Zrobiłem sobie taką małą stronkę: fabryka-stron.net Jestem ciekawy Waszej oceny. Chciałem aby strona była mała, estetyczna, czytelna, responsywna, szybka. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę.
 5. Miałem strony na Joomli i miałem wiele razy włamania. Pytanie, czy rzeczywiście potrzebujesz dużego CMS. Do prostych stron nie jest potrzebne CMS. Z tego powodu zrezygnowałem z Joomli. Ciągłe ataki, aktualizacje, tysiące plików php. Obecnie robię proste strony w czystym html, css, js - żadnych problemów i aktualizacji i wbrew pozorom łatwiejsze do opanowania. Jeśli kiedyś będę potrzebował CMS, np. do bloga, możliwość edycji przez wielu użytkowników z różnymi uprawnieniami itd wtedy chyba zainteresuję się jednak WP. Ponoć jest bezpieczniejszy.
 6. Do sprawdzenie szybkości strony polecam darmowe narzędzie online: https://gtmetrix.com/
 7. Wg mnie strona jest piękna, profesjonalna, czytelna. Może służyć jako wzór. Brawo! Powinienem ją sobie zapisać aby czerpać z niej pomysły. Gratulacje.
 8. Ogólnie strona nie robi zbyt pozytywnego wrażenia. Dużo do poprawy w stylach. Strona wygląda jakby była stara. Niestety.
 9. To logiczne kolejny styl nadpisuje wcześniejszy. A jeśli chodzi o !important to im mniej tym lepiej. Poza tym masz drugą możliwość nie dodawać pliku tylko w tym pierwszym dopisywać nowe reguły css na końcu. W ten sposób strona będzie wczytywać o jeden css mniej a to oznacza lepszą wydajność. Jeszcze lepiej jak byś zmieniał istniejące reguły css w tym pierwszym pliku, bo to dodatkowo oznacza krótszy kod - czyli najlepiej. O ile oczywiście jest to możliwe.
 10. Spokojnie można łączyć i to najlepiej zminimalizowane czyli plik.min.js. Możesz użyć do tego narzędzi onlinowych. Zmniejszysz objętość plików i ilość zapytań. Skróci się czas wczytywania strony. Z css tak samo. I oczywiście kolejność ma znaczenie. Czyli jQuery pewnie powinno być gdzieś na początku. Po prostu jeśli js będzie wołał jakąś funkcję to ona musi być wcześniej zadeklarowana.
 11. Title jest szalenie ważne. Poczytaj na ten temat w necie. Jego długość max 65 znaków, najważniejsze słowa na początku. Z nazwy strony raczej bym zrezygnował. Może miejscowość lub inna fraza, na której Ci zależy. Do tego description oraz content w tym h1 boldy itd.
 12. Jam mam hosting w webd i zastanawiam się nad zmianą właśnie na biznes-host. Ktoś ma takie porównanie?
 13. Hej, ja też szukałem informacji o pozycjonowaniu i nie tylko
 14. Ponoć słowo witaj jest niepoprawne, ale witaj
 15. Dzięki za wszystkie opinie. @dracon Miniatury zdjęć zrobiłem celowo małe, żeby zmobilizować użytkownika do kliknięcia i oglądania zdjęć w pełne wielkości. Nad logo będę jeszcze pracował. Nad efektami też, zamierzam je trochę ograniczyć. @alex02 Nad wielkością i odstępami miedzy ikonami socjalnymi popracuję. Miniatury zdjęć chciałem aby wczytywały się dopiero podczas skrolowania strony. Szare tło i stopka mnie się podoba. Próbowałem różnych kolorów i zdjęć ale ten szary gradient sprawdza się najlepiej.