RadekKw

Forumowicze
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

632 wyświetleń profilu
 1. Proszę o ocenę strony i logo.

  Dzięki za opinię. Chyba rzeczywiście jest w tym dużo racji. Chociaż mam nadzieję, że jednak strona będzie się podobać młodym parom. Faktycznie jest dużo informacji. Chciałem po prostu, aby klienci mogli poza samym portfolio przeczytać o produktach i sprawdzić ceny oraz referencje.
 2. Proszę o ocenę strony i logo.

  Masz a myśli to pierwsze zdjęcie z Rhododendron Park, czy więcej zdjęć?
 3. Proszę o ocenę strony i logo.

  Zdjęcie wykonałem w Rhododendron Park - Kromlau i jest oczywiście prawdziwe, nawet obróbka była niewielka. Nie umieściłbym tego zdjęcia jako pierwsze, ale kilka osób mówiło mi, że jest przepiękne i powinienem wstawić je jako pierwsze, dlatego tak zrobiłem. Osobiście wybrałbym inne zdjęcie z mojego portfolio. Teraz widzę, że ta fotografia może się jednak nie podobać. Pomyślę nad zmianą. Dzięki za opinię.
 4. Proszę o ocenę strony i logo.

  Dzięki za opinię. Wezmę te wskazówki pod uwagę.
 5. Zrobiłem samodzielnie stronę oraz zaprojektowałem logo. Strona ma przedstawiać moje portfolio i ofertę fotografii ślubnej. Czy jest czytelna? Czy zachęca do skorzystania z usługi? Proszę o ocenę. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi, również te krytyczne. Z góry dziękuję.
 6. Strona do oceny

  Cienie w fontach za pomocą css są obecnie często stosowane na stronach, chociażby fontawesome.io, więc myślałem, że to dobry pomysł. Jeśli chodzi o żółty kolor to kwestia gustu, ale widzę, że strona z Twojej stopki lh.pl ma dużo takiego samego żółtego koloru. Na obu tych stronach chyba ładnie współgra z niebieskim. Nr telefonu jest podany w sekcji kontakt a dodatkowo na pasku menu, więc jestem zdziwiony, że jest z tym problem. Sformułowanie "stworzymy" użyte zostało celowo przewrotnie i mam tu na myśli, że stworzę stronę razem z klientem. Bo sam deweloper strony nie stworzy, dużo pracy jest po stronie klienta: przygotowanie materiałów itd. Tak czy inaczej dzięki za opinię.
 7. display:none

  A jak się sprawa ma z opacity: 0. Czy to jest tak samo traktowane?
 8. stosunek treści do kodu

  8% to bardzo mało, zalecenia są znacznie większe. Joomla i ewentualnie szablon generuje pewnie sporo tagów html. Zakładam, że nie masz styli inline. Taka wada CMS'ów. To był jeden z powodów, przez który zrezygnowałem z Joomli. W przypadku prostych stron nie mam sensu korzystać z CMS'a. Notabene, teraz mam ok. 30%
 9. Strona do oceny

  Zrobiłem sobie taką małą stronkę: fabryka-stron.net Jestem ciekawy Waszej oceny. Chciałem aby strona była mała, estetyczna, czytelna, responsywna, szybka. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę.
 10. Włam na stronę opartą na joomli

  Miałem strony na Joomli i miałem wiele razy włamania. Pytanie, czy rzeczywiście potrzebujesz dużego CMS. Do prostych stron nie jest potrzebne CMS. Z tego powodu zrezygnowałem z Joomli. Ciągłe ataki, aktualizacje, tysiące plików php. Obecnie robię proste strony w czystym html, css, js - żadnych problemów i aktualizacji i wbrew pozorom łatwiejsze do opanowania. Jeśli kiedyś będę potrzebował CMS, np. do bloga, możliwość edycji przez wielu użytkowników z różnymi uprawnieniami itd wtedy chyba zainteresuję się jednak WP. Ponoć jest bezpieczniejszy.
 11. Do sprawdzenie szybkości strony polecam darmowe narzędzie online: https://gtmetrix.com/
 12. Strona do oceny

  Wg mnie strona jest piękna, profesjonalna, czytelna. Może służyć jako wzór. Brawo! Powinienem ją sobie zapisać aby czerpać z niej pomysły. Gratulacje.
 13. Strona do oceny

  Ogólnie strona nie robi zbyt pozytywnego wrażenia. Dużo do poprawy w stylach. Strona wygląda jakby była stara. Niestety.
 14. Dodanie nowego pliku css

  To logiczne kolejny styl nadpisuje wcześniejszy. A jeśli chodzi o !important to im mniej tym lepiej. Poza tym masz drugą możliwość nie dodawać pliku tylko w tym pierwszym dopisywać nowe reguły css na końcu. W ten sposób strona będzie wczytywać o jeden css mniej a to oznacza lepszą wydajność. Jeszcze lepiej jak byś zmieniał istniejące reguły css w tym pierwszym pliku, bo to dodatkowo oznacza krótszy kod - czyli najlepiej. O ile oczywiście jest to możliwe.
 15. Spokojnie można łączyć i to najlepiej zminimalizowane czyli plik.min.js. Możesz użyć do tego narzędzi onlinowych. Zmniejszysz objętość plików i ilość zapytań. Skróci się czas wczytywania strony. Z css tak samo. I oczywiście kolejność ma znaczenie. Czyli jQuery pewnie powinno być gdzieś na początku. Po prostu jeśli js będzie wołał jakąś funkcję to ona musi być wcześniej zadeklarowana.