RadekKw

Forumowicze
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

586 wyświetleń profilu
 1. Proszę o ocenę strony i logo.

  Masz a myśli to pierwsze zdjęcie z Rhododendron Park, czy więcej zdjęć?
 2. Proszę o ocenę strony i logo.

  Zdjęcie wykonałem w Rhododendron Park - Kromlau i jest oczywiście prawdziwe, nawet obróbka była niewielka. Nie umieściłbym tego zdjęcia jako pierwsze, ale kilka osób mówiło mi, że jest przepiękne i powinienem wstawić je jako pierwsze, dlatego tak zrobiłem. Osobiście wybrałbym inne zdjęcie z mojego portfolio. Teraz widzę, że ta fotografia może się jednak nie podobać. Pomyślę nad zmianą. Dzięki za opinię.
 3. Proszę o ocenę strony i logo.

  Dzięki za opinię. Wezmę te wskazówki pod uwagę.
 4. Zrobiłem samodzielnie stronę oraz zaprojektowałem logo. Strona ma przedstawiać moje portfolio i ofertę fotografii ślubnej. Czy jest czytelna? Czy zachęca do skorzystania z usługi? Proszę o ocenę. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi, również te krytyczne. Z góry dziękuję.
 5. Strona do oceny

  Cienie w fontach za pomocą css są obecnie często stosowane na stronach, chociażby fontawesome.io, więc myślałem, że to dobry pomysł. Jeśli chodzi o żółty kolor to kwestia gustu, ale widzę, że strona z Twojej stopki lh.pl ma dużo takiego samego żółtego koloru. Na obu tych stronach chyba ładnie współgra z niebieskim. Nr telefonu jest podany w sekcji kontakt a dodatkowo na pasku menu, więc jestem zdziwiony, że jest z tym problem. Sformułowanie "stworzymy" użyte zostało celowo przewrotnie i mam tu na myśli, że stworzę stronę razem z klientem. Bo sam deweloper strony nie stworzy, dużo pracy jest po stronie klienta: przygotowanie materiałów itd. Tak czy inaczej dzięki za opinię.
 6. display:none

  A jak się sprawa ma z opacity: 0. Czy to jest tak samo traktowane?
 7. stosunek treści do kodu

  8% to bardzo mało, zalecenia są znacznie większe. Joomla i ewentualnie szablon generuje pewnie sporo tagów html. Zakładam, że nie masz styli inline. Taka wada CMS'ów. To był jeden z powodów, przez który zrezygnowałem z Joomli. W przypadku prostych stron nie mam sensu korzystać z CMS'a. Notabene, teraz mam ok. 30%
 8. Strona do oceny

  Zrobiłem sobie taką małą stronkę: fabryka-stron.net Jestem ciekawy Waszej oceny. Chciałem aby strona była mała, estetyczna, czytelna, responsywna, szybka. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę.
 9. Włam na stronę opartą na joomli

  Miałem strony na Joomli i miałem wiele razy włamania. Pytanie, czy rzeczywiście potrzebujesz dużego CMS. Do prostych stron nie jest potrzebne CMS. Z tego powodu zrezygnowałem z Joomli. Ciągłe ataki, aktualizacje, tysiące plików php. Obecnie robię proste strony w czystym html, css, js - żadnych problemów i aktualizacji i wbrew pozorom łatwiejsze do opanowania. Jeśli kiedyś będę potrzebował CMS, np. do bloga, możliwość edycji przez wielu użytkowników z różnymi uprawnieniami itd wtedy chyba zainteresuję się jednak WP. Ponoć jest bezpieczniejszy.
 10. Jak poprawić szybkość działania strony?

  Do sprawdzenie szybkości strony polecam darmowe narzędzie online: https://gtmetrix.com/
 11. Strona do oceny

  Wg mnie strona jest piękna, profesjonalna, czytelna. Może służyć jako wzór. Brawo! Powinienem ją sobie zapisać aby czerpać z niej pomysły. Gratulacje.
 12. Strona do oceny

  Ogólnie strona nie robi zbyt pozytywnego wrażenia. Dużo do poprawy w stylach. Strona wygląda jakby była stara. Niestety.
 13. Dodanie nowego pliku css

  To logiczne kolejny styl nadpisuje wcześniejszy. A jeśli chodzi o !important to im mniej tym lepiej. Poza tym masz drugą możliwość nie dodawać pliku tylko w tym pierwszym dopisywać nowe reguły css na końcu. W ten sposób strona będzie wczytywać o jeden css mniej a to oznacza lepszą wydajność. Jeszcze lepiej jak byś zmieniał istniejące reguły css w tym pierwszym pliku, bo to dodatkowo oznacza krótszy kod - czyli najlepiej. O ile oczywiście jest to możliwe.
 14. Połączenie kulku plików JS w jeden ?

  Spokojnie można łączyć i to najlepiej zminimalizowane czyli plik.min.js. Możesz użyć do tego narzędzi onlinowych. Zmniejszysz objętość plików i ilość zapytań. Skróci się czas wczytywania strony. Z css tak samo. I oczywiście kolejność ma znaczenie. Czyli jQuery pewnie powinno być gdzieś na początku. Po prostu jeśli js będzie wołał jakąś funkcję to ona musi być wcześniej zadeklarowana.
 15. Title jest szalenie ważne. Poczytaj na ten temat w necie. Jego długość max 65 znaków, najważniejsze słowa na początku. Z nazwy strony raczej bym zrezygnował. Może miejscowość lub inna fraza, na której Ci zależy. Do tego description oraz content w tym h1 boldy itd.