maleficent

Forumowicze
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Używam tylko e-web. Kiedyś próbowałem czegoś innego, ale były to gorsze linki. Jednak w e-web strasznie wkurza mnie to, że nie działają pewne funkcje na koncie PRO i nikt nie odpowiada na zgłoszenia/nie rozwiązuje problemu
 2. maleficent

  Wyklikiwanie reklam Adwords

  Robię dokładnie to samo i też mocno spadają odrzucenia. Czasami dostaję zwrot od AdWords - domyślam się, że to za "nieuzasadnione kliknięcia". Kwoty idą w kilkanaście, czasami kilkadziesiąt złotych, co stanowi może z 1-2% ogólnego budżetu kampanii.
 3. Czy warto robić do naturalnych linków drugi poziom? Czy np. drugi poziom z SWL nie zaszkodzi temu linkowi docelowemu?
 4. maleficent

  Fachowcy.pl

  Dodałbym jeszcze do tego brak wiedzy na temat działalności spółki w którą inwestują/branży. Dziwi mnie tylko, że nie było reakcji/ostrzeżeń ze strony New Connect albo GPW.
 5. maleficent

  Fachowcy.pl

  Oficjalnie tak. Jeśli spółka upadła/została zlikwidowana to nie brzmi to najlepiej. Jednak jak dodamy do tego "sieć powiązań", "umorzenie długu jednej spółki wobec drugiej", "spółka na Cyprze", "sportowe Porsche" to wygląda to inaczej.
 6. maleficent

  Fachowcy.pl

  Myślę, że tym wejściem na giełdę ktoś zarobił kupę kasy. Zapewne rozeszła się dość szybko.
 7. Polecam WP Partner Watcher Wszystko zależy od tego z jakimi stronami się wymieniasz, ile ich jest i jaka jest ich rotacja. Umiar we wszystkim jest wskazany.
 8. ^To zdanie świetnie dopełnia tytuł artykułu. Załóżmy Facebooka, Twittera, Instagram, Pinterest, bo inni mają. To nic, że nie mamy co tam wrzucać. Albo wrzućmy jedno zdjęcie i ten sam content wszędzie, a co!
 9. maleficent

  Cześć wszystkim

  Witaj!
 10. maleficent

  Dziwny email o płatnościach z adsense

  Wczoraj dostałem. Nerwowo sprawdzam konto od rana
 11. Ten proces dotyczy większości branży na Allegro tylko stopień zaawansowania tego procesu jest inny (mniejszy, większy).
 12. Finan, dla mnie i dla Ciebie regulamin nie jest problemem. Rejestracja i instalacja wtyczki do płatności też nie. Jednak dla mojego Taty, który prowadzi sprzedaż stacjonarną od X lat jest to bardzo duży problem. Szczególnie wynika to z kompletnej nieznajomości tematu. Pierwszy krok już często jest czarną magią. Ludzi, którzy mają z tym taki lub zdecydowanie mniejszy problem jest sporo. Natomiast jeśli chodzi o konkurencję to mam tu na myśli sprzedaż identycznego towaru przez 9 sklepów i Twój jest tym 10. Są przypadki, kiedy ten 10 może w tej samej lub wyższej cenie dołożyć coś extra, co przekona klienta (np. serwis na miejscu, doradztwo). Jednak w większości przypadków klient wybierze niższą cenę. I jeśli chcesz by wybrał Ciebie to musisz obniżyć swoją marżę, do granic możliwości (chyba, że jesteś dużym graczem). Mam klienta, który wszedł na rynek z nową (tzn. z nieobecną na PL rynku) marką budżetowego HIFI do samochodu. Firma była mi kompletnie nieznana, ale klient miał łeb na karku i wiedział w którą stronę chce iść. Po kilku miesiącach na Allegro przeszedł na swój sklep, zbudował społeczność wokół marki. Dał radę na trudnym gruncie. Jednak, gdyby zrobił to samo w przypadku Sony to moim zdaniem nie dałby rady. Jeśli 3 sieciówki sprzedają to za 600zł, a Ty możesz zejść do maksimum 579 i zostać na minimalnej marży to sklep nie ma sensu. Allegro może jeszcze wychodzić na mały +. Niestety, większość przedsiębiorców, która szuka innych możliwości poza Allegro, szuka ich z powodu wychodzenia na mały + lub bycia na minusie. W takim wypadku większość inwestycji to wielki wydatek na który ich nie stać. A jeśli branża to GSM, elektronika czy coś w ten deseń to wydatek związany z własnym sklepem jest niestety dość spory.
 13. To też zależy od tego jaka jest branża, jakiej wielkości sklep i jaką ma konkurencje. Jeśli produkty są te same jak większych sklepów, np. sieciówek, to własny sklep nie ma sensu, handel na allegro może mieć minimalny sens ("kiedyś było lepiej, ale może wrócą dobre czasy"). Allegro ma duży sens na starcie działalności, szczególnie z nowym produktem, bo "daje" regulamin, platformę płatności, oprogramowanie. Dzięki temu można skupić się na sprzedaży i obrocie, a sklep rozwijać w późniejszym czasie. Warto też zauważyć jak zmieniło się Allegro na przestrzeni lat: jakiego typu firmy były tam 10 lat temu, a jakie dominują teraz oraz jak namnożyły się sklepy sprzedające ten sam produkt (wszyscy kupują to samo u chińczyka).
 14. maleficent

  format zdjęć w Wordpress

  Tylko pytanie dlaczego raz przycina, a raz nie. Spróbuj może wrzucać zdjęcia w różnych rozmiarach i zobaczyć w jaki sposób przycinane są zdjęcia. Czy bardziej szerokość czy wysokość. Zobaczysz jaki format Betheme uważa za poprawny i go nie przycina. Potem próby z dokładnie odwrotnymi formatami i sprawdzenie czy przytnie każdy, czy raz tak raz nie. To nam powie czy przycina tylko w konkretnych wypadkach czy jest to zupełnie losowe.
 15. Często mam do czynienia z klientami, którzy chcą przenieść sprzedaż z Allegro na własny, nowo powstały sklep internetowy. Często jednak koszty utworzenia i wypromowania sklepu są przeszkodą i sprzedaż na Allegro 'jednak się opłaca'.