maleficent

Forumowicze
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

182 wyświetleń profilu
 1. Można by na ten temat długo debatować, np. skąd to się wzięło u dzieci, czy my też tak mieliśmy, czy winny temu jest zbyt szybki internet lub złe użytkowanie internetu (czyt. social media zamiast poszerzania wiedzy)? Ale na coś takiego to potrzebny nam jest inny temat o bardziej filozoficznym tytule ;). Myślę, że bot nie będzie w stanie napisać mocno wciągającego tekstu lub o złożonej/głębokiej strukturze. Komunikaty prasowe ok, ale artykuł, felieton, książka - nie ma szans. Zorientujemy się, że tego testu nie pisał człowiek i być może bardziej docenimy tych, którzy bardzo różnią się od botów.
 2. @M0drzew Szczerze mówiąc to wszystkie te problemy, które opisałeś biorą się z 1 rzeczy. Czasu. Młodzi chcą wszystko na szybko. Im dłużej coś trwa tym mniejsze ich zaangażowanie i więcej problemów. Jednak da się z niektórymi współpracować.
 3. Na jednej ze strony na WP używam: Anti-Malware Security and Brute-Force Firewall, na innej Themes Security. Ta druga wtyczka przysyła mi raz na czas e-maile: Site Lockout Notification "too many bad login attempts". Czyli coś się dzieje, coś działa.
 4. Używam tylko e-web. Kiedyś próbowałem czegoś innego, ale były to gorsze linki. Jednak w e-web strasznie wkurza mnie to, że nie działają pewne funkcje na koncie PRO i nikt nie odpowiada na zgłoszenia/nie rozwiązuje problemu
 5. maleficent

  Wyklikiwanie reklam Adwords

  Robię dokładnie to samo i też mocno spadają odrzucenia. Czasami dostaję zwrot od AdWords - domyślam się, że to za "nieuzasadnione kliknięcia". Kwoty idą w kilkanaście, czasami kilkadziesiąt złotych, co stanowi może z 1-2% ogólnego budżetu kampanii.
 6. Czy warto robić do naturalnych linków drugi poziom? Czy np. drugi poziom z SWL nie zaszkodzi temu linkowi docelowemu?
 7. maleficent

  Fachowcy.pl

  Dodałbym jeszcze do tego brak wiedzy na temat działalności spółki w którą inwestują/branży. Dziwi mnie tylko, że nie było reakcji/ostrzeżeń ze strony New Connect albo GPW.
 8. maleficent

  Fachowcy.pl

  Oficjalnie tak. Jeśli spółka upadła/została zlikwidowana to nie brzmi to najlepiej. Jednak jak dodamy do tego "sieć powiązań", "umorzenie długu jednej spółki wobec drugiej", "spółka na Cyprze", "sportowe Porsche" to wygląda to inaczej.
 9. maleficent

  Fachowcy.pl

  Myślę, że tym wejściem na giełdę ktoś zarobił kupę kasy. Zapewne rozeszła się dość szybko.
 10. Polecam WP Partner Watcher Wszystko zależy od tego z jakimi stronami się wymieniasz, ile ich jest i jaka jest ich rotacja. Umiar we wszystkim jest wskazany.
 11. ^To zdanie świetnie dopełnia tytuł artykułu. Załóżmy Facebooka, Twittera, Instagram, Pinterest, bo inni mają. To nic, że nie mamy co tam wrzucać. Albo wrzućmy jedno zdjęcie i ten sam content wszędzie, a co!
 12. maleficent

  Cześć wszystkim

  Witaj!
 13. maleficent

  Dziwny email o płatnościach z adsense

  Wczoraj dostałem. Nerwowo sprawdzam konto od rana
 14. Ten proces dotyczy większości branży na Allegro tylko stopień zaawansowania tego procesu jest inny (mniejszy, większy).
 15. Finan, dla mnie i dla Ciebie regulamin nie jest problemem. Rejestracja i instalacja wtyczki do płatności też nie. Jednak dla mojego Taty, który prowadzi sprzedaż stacjonarną od X lat jest to bardzo duży problem. Szczególnie wynika to z kompletnej nieznajomości tematu. Pierwszy krok już często jest czarną magią. Ludzi, którzy mają z tym taki lub zdecydowanie mniejszy problem jest sporo. Natomiast jeśli chodzi o konkurencję to mam tu na myśli sprzedaż identycznego towaru przez 9 sklepów i Twój jest tym 10. Są przypadki, kiedy ten 10 może w tej samej lub wyższej cenie dołożyć coś extra, co przekona klienta (np. serwis na miejscu, doradztwo). Jednak w większości przypadków klient wybierze niższą cenę. I jeśli chcesz by wybrał Ciebie to musisz obniżyć swoją marżę, do granic możliwości (chyba, że jesteś dużym graczem). Mam klienta, który wszedł na rynek z nową (tzn. z nieobecną na PL rynku) marką budżetowego HIFI do samochodu. Firma była mi kompletnie nieznana, ale klient miał łeb na karku i wiedział w którą stronę chce iść. Po kilku miesiącach na Allegro przeszedł na swój sklep, zbudował społeczność wokół marki. Dał radę na trudnym gruncie. Jednak, gdyby zrobił to samo w przypadku Sony to moim zdaniem nie dałby rady. Jeśli 3 sieciówki sprzedają to za 600zł, a Ty możesz zejść do maksimum 579 i zostać na minimalnej marży to sklep nie ma sensu. Allegro może jeszcze wychodzić na mały +. Niestety, większość przedsiębiorców, która szuka innych możliwości poza Allegro, szuka ich z powodu wychodzenia na mały + lub bycia na minusie. W takim wypadku większość inwestycji to wielki wydatek na który ich nie stać. A jeśli branża to GSM, elektronika czy coś w ten deseń to wydatek związany z własnym sklepem jest niestety dość spory.