Jump to content

enova

Forumowicze
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://vaks.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kraków, Nowy Sącz
 • Interests
  Zajmuję się wdrożeniami systemów klasy ERP. W porywach dłubię coś na mojej stronce firmowej.
 1. Cześć. Wspominaliście tu o Majesticseo. To chyba jedno z najbardziej znanych narzędzi do oceny linków. Ostatnio trochę się nim bawiłem i zastanowiła mnie rażąca rozbiezność wyników w stosunku do Google przy analizowaniu konkretnych fraz (nie domen lub url). Czy myślicie, że może to wynikać z tego, że Majestic analizuje jedynie linki nie biorąc pod uwagę contentu i optymalizacji?
 2. Dziękuję Wam bardzo za obie podpowiedzi. Strukturę bloga chcę zachować dokładnie taką samą.
 3. Witajcie. Mam bardo ograniczony dostęp do bloga pod Wordpresssem w domenie staradomena.pl. Blog ma jednak pozycje w Google, których nie chcę utracić. Chcę całą treść przenieść ręcznie (nie mam możliwości nawet zainstalowania wtyczki aby zrobić eksport) na nową domenę nowadomena.pl gdzie mam już postawionego Wordpressa i pełne uprawnienia. Jak przekierować stronę staradomena.pl na nowadomena.pl aby nie stracić pozycji? Wiem, że takie rzeczy robi się przekierowaniem 301, ale nie mam dostępu do .htaccess na staradomena.pl.
 4. Chcialem uruchomić Drupala na starym hostingu, ale miałem z tym problemy i dlatego wykupiłem calkiem nowy hosting. Oczywiście w temacie przekierowania sam hosting nie ma żadnego znaczenia. CMS Drupal do którego przenoszę wszystkie treści z obecnej strony jest pod innym adresem i na nowym hostingu. Strona w Drupalu jest trakcie budowy. Przy okazji robię porządki z tymi końcowkami adresów.
 5. Adres będzie oczywiscie ten sam. http://vaks.pl Domena zostanie przeniesiona na na calkiem nowy hosting. Nowa strona na którą przenoszę treści ze starej jest tymczasowo pod innym adresem (całkiem nowa domena). Tej domeny nie ma w indeksie Google i ma nie być. To celowo, bo proces przenosin jeszcze potrwa, a nie chcę aby Google potraktowało nową stronę jako duplikat treści. Sprawdziłem to co napisalem dla tej nowej domeny i przekierowanie działa. Jak już wszystko będzie gotowe, to przeniosę domenę na nowy hosting i tam domena zostanie przekierowana na folder z nowym CMS-em. Mam nadzieję,
 6. Niestety nie mam dostepu do .htaccess na starym hostingu i nie ustawię tego sam. Poproszę o to admina Jak bedzie ustawione to dam znać.
 7. Dziala, to był tylko przykład na starym adresie, gdzie jeszcze tego nie ustawiłem. Zaraz to spróbuję zrobić. Testuję to na nowej stronie, której nie ma jeszcze w indeksie Google i tam jest ok. Dlatego napisałem, ze działa.
 8. Oszualem się strasznie, ale odnalazłem w końcu tutaj - wpis uzytkownika ebinx. Działa!! Może się komuś przyda: RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /([^.]+\.)+html\ HTTP RewriteRule ^(.+)\.html$ http://vaks.pl/$1 [R=301,L]
 9. Dzięki za polecenie kompetentnej osoby.
 10. Dzięki serdeczne:) A jest możliwa taka postać wpisu, która pozwoli wszystkie URL-e z .html zamienic na URL-e bez? Nieprecyzyjnie się wyraziłem w poście, a taki "globalny" miałem zamysł.
 11. Dziękuję Wam za te odpowiedzi. Przypuszczałem, że konieczne będzie wykorzystanie 301. Na razie w .htaccess mam ustawione przekierowanie na wyświetlanie adresu bez WWW RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.+)$ [NC] RewriteRule ^ http%{ENV:protossl}://%1%{REQUEST_URI} [L,R=301] I oczywiście to działa, bo skorzystalem z gotowca. Szukalem na tym forum i w Google - jest masa informacji o tym przekierowaniu - ale nie udało mi się znaleźć gotowca dla mojego przypadku. Postać tego zapisu jest dla mnie niezrozumiala, a boję się eksperymentować. Zapytam więc wprost: Możecie podesłać gotowca na usunięci
 12. Witajcie. Jestem w trakcie przenoszenia strony na nowy hosting i do nowego CMS-a. Staram się uniknąć utraty pozycji związanych z planowaną operacją. Napisalem już kilka postów z tym związanych. Uzmyslowiłem sobie kolejny potencjalny mym zdaniem problem. Na starej stronie niezaleznie od sposobu wpisania adresu: 1. http://vaks.pl/enova 2. http://vaks.pl/enova.html strona wyświetlała się poprawnie. Na nowej wyświetla się poprwnie tylko w 1 przypadku, w 2 generowany jest bląd (404). W indeksie Google wiekszość zaindeksowanych URL-i ma końcówkę .html, to samo jest w mapie witryny. Sporo link
 13. Hej. Przywitanie to nie post:) Popatrz na swój profil...
 14. Przy okazji tego wątku pojawiają się calkiem ciekawe informacje na zupelnie inne tematy. Nie spodziewalem się tego:) Jeszcze raz dziękuję wszystkim.
 15. Oczywiście masz rację. Strona jest przede wszystkim dla użytkownika. Dlatego dużo juz na nowej zmieniłem. Jest wyszukiwarka, tagi i inna koncepcja aktualności, które w krytykowany przez Was sposób pchałem na pierwszą stronę. Bardzo wszystkim dziekuję za te uwagi Dzięki Finan za tą informację o Rzetelnej Firmie. Przemyślę wycofanie się z tego przedsiewzięcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy