cashmajster

Forumowicze
 • Zawartość

  705
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez cashmajster

 1. cashmajster

  Budowanie zaplecza

  Od pewnego czasu pojawiają się oferty kupna / sprzedaży zaplecza. Sam nawet dałem ofertę kupna. Szczególnie pozycjonerzy bez wielkiego zaplecza muszą kiedyś stanąć porządnie na nogach i pokazać, że są godni konkurować z firmami liczącymi na dzisiejszym rynku. Początki- budowanie zaplecza jest trudne. Wymaga wiele czasu albo nakładów finansowych. Postanowiłem stworzyć ten temat, aby pokazać metody budowania zaplecza od początku (punktem startowym niech będzie 1 strona z zaindeksowanymi 100 podstronami, widniejąca w Google już od 3 miesięcy- katalogowana do 300 katalogów). Jak najlepiej rozwinąć swoje zaplecze, nie tylko, aby wypozycjonować tę stronę, ale mieć całą sieć gotową do pozycjonowania innych stron? Załóżmy, że budujemy strony różno tematyczne. Oczywiście katalogowanie (czasochłonny proces), który jednak zawsze może dać trochę siły. Dla poczatkujących jest on bardzo ważnym czynnikiem. Zwykle katalogi to pierwsze linki prowadzące do stron adeptów. Jak już pisałem katalogowanie wymaga niestety czasu, a katalogując 20-30 serwisów dziennie jest go coraz mniej. Zlecenie katalogowania dla poczatkujących może być zadużym wydatkiem finansowym. Nie mają oni dochodów od klientów, jedynie własną gotówkę Przyjmijmy jednak, że ktoś nie ma pieniędzy. Katalogowanie, wymiana wiele nie dadzą. Moim zdaniem na takim etapie warto sporządzić mądry projekt. Może jakieś skrypty z wymaganiem linka zwrotnego. Można stworzyć ciekawe strony, aby ludzie sami linkowali do nich (wydaje się to nam trudne, ale np. wikipedia moim zdaniem właśnie w ten sposób zdobyła "wartość"). Zwykle początkujący natrafiaja się na system wymiany linkowej. Czy jest to dobrym rozwiązaniem? Wątpię, ponieważ ich strony z mała ilością podstron i jadących tylko na katalogach dostaną małą sumę punktów. Coprawda może to dać jakieś efekty, ale moim zdaniem systemy wymiany linkowej NIGDY nie były i nie będą pewne (patrz np. l-v, który możliwe w niedlugim czasie straci olbrzymią ilość użytkowników- powód: wyindeksowanie ich z G). Proszę stwarzajmy tutaj takie scenariusze. Może będzie wam miło wspomnieć jak Wy zaczynaliście tworzyć swoje małe strony, rozbudowując je do dzisiejszej postaci. Jestem trochę zmęczony, więc przepraszam Was jakbym wypisał zadużo głupot.
 2. Jak obecnie wygląda skuteczność tego narzędzia? Czy pojawiły się na rynku lepsze alternatywy? Dodajecie strony pozycjonowane do precli czy raczej zaplecze?
 3. cashmajster

  Dlaczego nie robić zaplecza?

  Dobre spojrzenie. Większe zyski => więcej kasy na pozycjonowanie => lepsze pozycje => więcej wejść => większe zyski Dodałbym jeszcze czynnik optymalizacji strony (sprzedaży), co również przekłada się na większe zyski. Podejrzewam jednak, że analiza ruchu i zachowań szukających, będzie wypierała z czasem siłę linków, ale narazie jest to w większości propaganda Google.
 4. Bo np. kopiują płatne treści i wklejają je do sieci.
 5. @mj_2000, Która wersja jest aktualnie? Czy przewidziane są zniżki dla forumowiczów?
 6. cashmajster

  Skarpetki na koniec lata

  Jakie skarpetki polecanie na koniec lata / początek zimy? Muszą być antypoślizgowe i w dużych rozmiarach. Nowe czy stare- nie ma znaczenia. Prośbę swą motywuję poceniem się moich nóg w zagrubych skarpetach. Pamiętajcie, abym też się nie odmroził. Może jakieś bajeranckie z ocieplaczem?
 7. cashmajster

  Google robi porządki?

  Chyba że... ma sie monopol?
 8. cashmajster

  FacePlus, Nowy Lay + Rebranding (konkurs)

  Jeżu, masz zapchaną skrzynkę i nie mogę się zgłosić do Ciebie po punkty do FacePlusa.
 9. cashmajster

  Referendum ws. wieku emerytalnego

  Patrzycie jedynie na stan budżetu państwa i wnioskujecie, że potrzeba tej reformy, by ratować się przed bankructwem. Ludzie protestują? Chyba nie rozumieją podstaw ekonomii skoro nie czają, że trzeba zaciskać pasa... Otóż nie! Ludzie doskonale wiedzą jak wygląda sprawa i są tymbardziej niezadowoleni. Przymykali oko na rozprowadzanie majątku państwa i myśleli, że jakoś to będzie, ale nie spodziewali się, że śruba będzie coraz mocniej przykręcana. Jak możemy mówić o oszczędnościach, gdy rząd, który chce je wprowadzić zadłużył polskę prawie dwukrotnie w ciągu 4 lat rządu? Jak możemy mówić o nich, skoro dalej (budżet na rok 2012) ustalony jest z deficytem? Jak możemy mówić o oszczędzaniu, skoro widzimy tłuste ryje, które żyją za naszą kasę i wydają kolosalne (dla ponad 50% społeczeństa) wynagrodzenia czy premie? I teraz pomyślmy o umowie. Ludzie pod przymusem oddawali swoją pensje. Zgodzili się na rozkradanie w ZUSie itd., w przetargach, byli wytrzymali na wielu frontach, póki jakoś było. Dochodzi okres rozliczenia (wiek emerytalny) i przychodzą kolesie, którym oddałeś wszystkie "oszczędności" i mówią, że nie przejedli 30%, nie przejedli 50%, nawet nie przejedli 100%, ale zaciągnęli takie długi, że musisz jeszcze trochę popracować, by "coś z tego było". Jasne, że trzeba samemu o siebie zadbać i ludzie właśnie zaczynają to robić. Krok pierwszy to postawienie się tym, którzy plują im od kilkunastu lat w twarz.
 10. cashmajster

  Seopilot.pl

  Czekam tydzień na ocenę stron. Rozumiem, że już nie przyjmujecie nowych? ID podałem wcześniej na tym forum.
 11. cashmajster

  Seopilot.pl

  Ile się czeka na akceptację stron i ich wycenę? 6275, 6277 i 6278
 12. cashmajster

  Przyjaciele

  Hej. Akcja kretyn została już dawno unicestwiona czy jak to tam nazwać. Ostatnio pewien gość, który linkował w cudzych katalogach stronę prezydent.pl na frazę "ku**s" miał "nieprzyjemności" . Polecam wywalić ten link
 13. cashmajster

  Porównywarki wypadły?

  A propos dywagacji na temat monopolu: http://www.wykop.pl/ramka/1029955/google-m...-ze-sa-darmowe/
 14. cashmajster

  Porównywarki wypadły?

  Facebook może ukrócić trochę nosa Googlowi, ale ciężko będzie zrobić jakąś nową wyszukiwarkę, bo aby ją wypromować przyda się reklama i to na szeroką skalę, a każdy będzie się bał promować konkurencję, żeby samemu nie wypaść.
 15. cashmajster

  FacePlus, Nowy Lay + Rebranding (konkurs)

  A mi się nie podoba. Nie czytałem wcześniejszych komentarzy, więc jeśli powielam uwagi to przepraszam. Jak dla mnie mało czytelne: aktualności w takiej samej ramce co pozostałe 2 tabelki mylą! Szczególnie że jest to ta sama wysokość. Uważam, że niepotrzebnie ściągają uwagę. Spłaszczenie tabelek (wąskie) też jest niewygodne i męczące dla oczu. Jak dla mnie powinny być oddzielne podstrony, a nie wszystko w jednym hurcie bez ładu i składu.
 16. cashmajster

  Google zmienia algorytm - lajki zamiast linków!

  Ja też w to wątpię. Ponieważ prawdziwy SPAM zacznie się dopiero wtedy
 17. Witajcie Po dwóch latach życie zawiodło mnie spowrotem do światka SEO (czy tak się jeszcze mówi?). Przez ten czas przyznam się bez bicia, że nie śledziłem specjalnie tego, co dzieje się ani na forum ani w google, bo nie mam wątpliwości, że w Polsce google rośnie w siłę coraz bardziej. Jeśli ktoś chciałby odpowiedzieć mi na pytanie: Co się zmieniło przez ten czas? A mniemam, że dużo. 1) W jakim kierunku poszły precle? Jest większy nacisk na tematyczność czy dalej jest dużo śmiecia? Jak mają się do obecnego pozycjonowania? 2) Co z katalogowaniem? Z różnych wątków wynika, że odeszło w niepamięć, a Google karze za to pozycjonerów? Źle mówię? 3) O co chodzi z Leniwcami i innymi tego typu programami? Podejrzewam, że służą do precli, ale jaka jest ich przydatność? 4) Czy zaplecze tematyczne teraz większość stawia na QuickCMS a nie na Wordpressie? 5) Jak zmieniła sie wartość Contentu? Queen? King? Maid? 6) Czy są jakieś inne współczynniki, jakie bierze teraz Google pod uwagę? 7) Jak teraz analizować siłę konkurencji? Chyba Yahoo już do tego nie służy odkąd połączyło się z Bingiem? Jakieś linki do dobrych blogów SEO lub wątków, dzięki którym mógłbym się łatwiej wgryźć na nowo? Dziękuję za pomoc Ach, jeszcze zapomniałem: Jak potoczyły się systemy wymiany linków i jaki mają wpływ na SEO? Jakieś nowe zasady / słowa / skróty czy zwyczaje panujące na forum?
 18. cashmajster

  Zmiany przez ostatnie 2 lata

  Kontrowersyjny, tylko czy wiarygodny?
 19. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  - Osłabienie RP jako odwiecznego wroga oraz kraju, który usiłuje dowieść Rosji, iż zbrodnia katyńska była ludobójstwem. Ludobójstwo nie ulega przedawnieniu, więc Rosja zostałaby obarczona wysoką karą pieniężną. - Spowolnienie działań w konkurencji sprzedaży gazu krajom Europy. Czyli motyw czysto finansowy. Walka o grube pieniądze. - Przez tragedię Rosja może zbliżyć się do Polski, co może zaowocować nawet sojuszem. Wiadomo, że Rosja nie ma sojuszników w Europie. Dla Polski byłaby to szansa stworzenia więzi z wszystkimi krajami europejskimi, natomiast Rosjanie nie czuliby zagrożenia ze strategicznego* miejsca w Europie. W przypadku ewentualnego konfliktu z USA, Polska nie zgodziłaby się wtedy na stacjonowanie wojsk w naszym kraju. - Karta przetargowa w rozmowach "pokojowych" z Donaldem Tuskiem
 20. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  Dla pytających o motywy i to jak to jest możliwe: http://www.wolnapolska.pl/index.php/Artyku...-wtpliwoci.html
 21. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  Kotłujące się tony złomu i nienaruszony wieniec Lecha Kaczyńskiego oraz flaga Polski?
 22. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  Polski montażysta, który był na miejscu wypadku mówił, że nie było słychać żadnego wielkiego wybuchu, więc nie wiem na ile prawdziwe są informacje niemałej petardzie. Nocny_Świat, a myślisz, że jaka zostanie podana oficjalna wersja wydarzeń i kto ją poda? Polecam poniższą lekturę: http://jos.pl/smolenskie-artykuly
 23. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  Salek_Art, skąd wiesz, że jest mało prawdopodobne by ludzie przeżyli taką katastrofę? Z informacji znalezionych w sieci, a nawet dzisiaj z National Geographic można się dowiedzieć, że przeżywalność jest. I to wcale nie taka mała. To nic, że było 300 czy 500 km prędkości - samoloty inaczej przeżywają katastrofy niż samochody.
 24. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  Tą chustkę polecam oglądać w 4 razy spowolnionej wersji. Tuż po niej, w oddali przy wraku widać ewidentnie, że ktoś biegnie. Nie byłem przekonany do żadnych ludzi (do chustki też średnio jestem), ale ta przebiegająca w oddali osoba jest widoczna. Pytanie kto to? EDIT: Spowolniona wersja http://www.youtube.com/watch?v=QtNSqC3cBQ8
 25. cashmajster

  Wypadek Prezydenckiego Samolotu

  A analizował ktoś już z tego forum zamieszczone w sieci amatorskie nagranie?