skorpionek

Forumowicze
 • Zawartość

  198
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral
 1. @Grzegorz Cz. oczywiście, że zrobiłem na poziomie virtualhostów apacha. Są 301 z http://, http://www oraz https://www na czyste https://. Redirecty jeszcze na wszelki wypadek sprawdzone narzędziami online i jest ok. Przypuszczam, że wcześniej problemem mógł byc brak SSLa na wersję "https://www" i wejście na stronę było zablokowane (komunikat o złym certyfikacie) ale naprawiłem to już ze 2 tygodnie temu i już jest SSL na obie wersje PS. Dobrze, że napisałeś bo zapomniałem Ci dać lajka pod poprzednim postem, który rozwiazałe problem z tytułem na głównej //Edit: Raport z redirect checkera: >>> https://www.kalendarion.pl/cennik > -------------------------------------------- > 301 Moved Permanently > -------------------------------------------- Status: 301 Moved Permanently Code: 301 Date: Mon, 14 Aug 2017 14:24:23 GMT Server: Apache/2.4.10 (Debian) Location: https://kalendarion.pl/cennik Content-Length: 322 Connection: close Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1 >>> https://kalendarion.pl/cennik > -------------------------------------------- > 200 OK > -------------------------------------------- Status: 200 OK Code: 200 Date: Mon, 14 Aug 2017 14:24:25 GMT Server: Apache/2.4.10 (Debian) Cache-Control: max-age=0, no-cache, must-revalidate pragma: no-cache Set-Cookie: laravel_session=eyJpdiI6Ik1cL3JsbGRqVEdQUFwvV2F3ZHJkQU9iUT09IiwidmFsdWUiOiJxOXVlUkxaS2d5bGR5MXRLSlNGc1NRM2lQUlJaTnBhNU9zbkowSDE5ZU5LNEU1akJJRDRYS0p6WnhoRHR1XC9YSEoxQnplamtaWTFBVmpZNk5nRVVNRHc9PSIsIm1hYyI6IjczZjBmMDIyYzk4ZjVjNGNlNzlmMGYyZjBlYThiNmZiNTIyYzYyMjUxN2UyM2VhOTRhMmZkNDQ5ZmMzMzMyNjEifQ%3D%3D; expires=Mon, 14-Aug-2017 16:24:26 GMT; Max-Age=7200; path=/; HttpOnly Vary: Accept-Encoding X-Mod-Pagespeed: 1.12.34.1-0 Content-Length: 10187 Connection: close Content-Type: text/html; charset=UTF-8
 2. No i pomogło Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Ale ciągle został link do strony głównej podwojony (drugi bez opisu) i zdublowana podstrona cennika (www i bez www). Miałby ktoś jakiś pomysł jak się tego jeszcze pozbyc?
 3. Dziękuję za odpowiedź. Usunąłem z końca nazwę strony i zgłosiłem do ponownego przejrzenia w search console. Zobaczymy jaki będzie efekt
 4. @skream mógłbyś rozwinąć temat z tym przedrostkiem? Bo bardzo chętnie bym się go pozbył ale niestety nie wiem jak. W znaznikach title go nie ma.
 5. @Grzegorz Cz. ok dzięki za odpowiedź. Za dużo się chyba naczytałem o zgubnym wpływie linków site-wide W takim razie biorę opcję pierwszą.
 6. @Młynek dziękuję bardzo za odpowiedź! Co do pierwszej sprawy to nie za bardzo mam jak pomieszać anchory bo to są 2 wordpressowe sidebary (jeden na głównej i drugi na pozostałych podstronach) i będzie to link w formie banneru. Moge co najwyżej dać 2 różne alty w tych 2 sidebarach. Uważasz że tak duża liczba linków dla świeżej strony nie jest zagrożeniem? Co do tych linków z "www" to faktycznie usunęło widocznie chwilę po napisania posta (mimo, ze obserwuję od początku index i wisiało przynajmniej 3 dni). Skoro mówisz że ten dziwny link bez opisu powinien sam zniknąć to super. Ten opis w pierwszym linku też się powienien sam unormować? Mówię o tym dziwnym przedrostku w tytule w google ("Kalendarion.pl: "). Pozdrawiam
 7. Witam. Mam 2 pytania związane z pozycjonowaniem mojej strony. Strona jest nowa (około tygodnia w indeksie). 1. Robiłem kiedyś znajomemu stronę po kosztach i w zamian za to mogę sobie wrzucić do sidebarui reklamę. Mam pytanie jak to zrobić żeby odbiło się to pozytywnie na pozycji mojej strony. Mam 4 opcje: link dofollow w sidebarze na wszystkich podstronach (około 500 podstron aktualnie i wciąż rośnie - blog tematyczny prowadzony przez 3 osoby) link nofollow w sidebarze na wszystkich podstronach link dofollow tylko na stronie głównej, na pozostałych nofollow link dofollow wyłacznie na głównej, brak linków na pozostałych podstronach Główie mam pytanie o pierwszą opcję bo strona jest nowa, ma na razie tylko 3 linki (starałem się z dobrych źródeł typu katalog wp) i czy nie jest to trochę niebezpieczne żeby nagle przywalić kiloma setkami linków? Którą opcję byście polecili? 2. Stronę mam dodaną do google search console (we wszystkich wariantach), mam ustawione preferencje na "bez www" a mimo to niektóre podstrony są zaindeksowane z www oraz bez, a strona główna ma dodatkowy link bez opisu (chyba po http), a tytuł poprawnnej strony jest zły. Google dodało na początku adres strony ("Kalendarion.pl") mimo, że tytuł strony w tagu title zaczyna się od "Fotokalendarze........" a URL strony jest dopiero na końcu. Link do komendy "site:" w google. Dla bardziej leniwych screen: Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 8. Witam. Od wczoraj nie mogę sobie poradzić z pewnym problemem. W momencie kiedy wpis ma kilka kategorii to jako główna (znajdująca się w linku oraz znaczniku rel="canonical" w headzie) ustawia się ta kategoria, która ma najniższe ID (czyli dodana najwcześniej). Bardziej obrazowo: Posiadam wpis w kategorii "garnitury" (to nie jest woocommerce, normalne wpisy, tylko taki przykład "sklepowy" mi przyszedł do głowy) i wyświetla się on pod linkiem: http://example.com/garnitury/garnitur-szary W tym momencie wszystko jest ok. Ale jeżeli chcę chwilowo dodać go również do kategorii "wyprzedaż" (która została dodana wcześniej niż kategoria "garnitury") to linki do tego postu w całym serwisie oraz w znaczniku canonical zmienia się na: http://example.com/wyprzedaz/garnitur-szary Tu następuje moje pytanie. Co zrobić, abym mógł sobie wybrać jaka będzie główna kategoria wyświetlająca się w pemalinkach? Albo jak zmienić ID kategorii tak, aby te specjalne jak "wyprzedaż" czy "promocje" miały bardzo wysokie ID żeby na pewno wszystkie kategorie podstawowe były wcześniej? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 9. skorpionek

  301 z bloga wordpress.com - jaka strata?

  Mówisz o katalogach? Nie tylko ale również. Jest kilka katalogów, które potrafią dać kopa, Kolega, który odpowiedział jako pierwszy napisał, że nie zauważył straty po takiej operacji. O efektach napiszę w odpowiednim dziale za jakiś czas. Może się komuś przyda. Pozdrawiam
 10. skorpionek

  301 z bloga wordpress.com - jaka strata?

  A jak dawno temu to było? Zmieniałeś coś na tej przeniesionej stronie (układ, motyw, widgety itp) czy przeniosłeś w 100% identycznie? Da się. Ale do tego czasu trochę minie i zdążę nową domenę podlinkować z miejscówek nieosiągalnych dla strony na subdomenie wordpress.com.
 11. Witam. Jakiś rok temu rozbudowywałem swoje zaplecze na darmowych blogach i staram się je w miarę często aktualizować (tzn. na każdym mam napisane i zaplanowane do publikacji arty na około pół roku do przodu) i tak się stało, że kilka blogów stało się dosyć popularne jak na zapleczówki (najlepsza ma między 30-80 UU dziennie). Chciałbym przenieść chociaż ten najlepszy na własną domenę i zrobić przekierowanie 301 z tego bloga na wordpress.com żeby wrzucić jakieś reklamy i uzyskać większe możliwości rozbudowy. Pytanie do tych co takie rzeczy robili. Jaką zaobserwowaliście stratę (zarówno UU jak i spadek w SERPach) po takim działaniu? Bo jeżeli strata jest znaczna to nawet tego nie będę ruszał, gdyż blog służy głównie jako zaplecze i to jest jego główna funkcja, szczególnie że jest bardzo bliski tematycznie stronie linkowanej i około 10% UU z bloga przechodzi potem na stronę linkowaną więc pośrednio też zarabia. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 12. skorpionek

  Co zrobić z odziedziczonymi linkami?

  Dziękuję kolegom za odpowiedzi. A co może wskazywać na filtr algorytmiczny? Stronka stoi około miesiąca, jest już trochę unikalnej treści, a nie wskoczyła na główne frazy nawet do TOP 300 chociaż wydaje mi się, że powinna skoro ma trochę linków (tych odziedziczonych) i już dosyć sporo unikalnego contentu (cały czas nad tym pracuję). Ja nie rozpocząłem jeszcze własnego linkowania bo stwierdziłem, że nie chcę dodawać linków do strony, która nie jest przynajmniej w 50% skończona, zacznę gdzieś za tydzień linkować z artelisa itp. Chodziło nawet nie o miejsca, w których są linki ale o fakt, że jest mnóstwo anchorów typu "konto", "bank" itp oraz kilka typu "出会い系サイト 即会い 直アド交" oraz, że wszystkie są do strony głównej. No nic, zacznę linkowanie to się zobaczy czy wskoczy w miarę szybko na jakieś TOP 100 i wtedy ocenię. Pozdrawiam
 13. Witam. Ostatnio założyłem stronę, udało mi się zarezerwować fajną domenę, dodałem do GWT itd i okazało się, że strona ma sporo starych linków (wg GWT koło 50, wg ahrefsa ponad 200) z różnychy stron, głównie katalogów. Jak patrzyłem w katalogach to były one dodawane w okolicach 2007-2008 roku. Na szczęście mało jest katalogów zagranicznych (chociaż mam pierwszy raz w życiu link z tajwanu ). Nie wiem co z nimi za bardzo zrobić. Linki są dosyć słabej jakości dlatego mam 2 pomysły: 1. Zgłosić te najgorsze do disavow 2. Nic nie zgłaszać ale przez jakiś czas dorzucać tylko mocne linki aby się w miare proporcja linków dobrych do słabych wyrównała. PS. Czy jeśli GWT podaje, że "W witrynie nie znaleziono ręcznych działań przeciwspamowych." to znaczy, że na stronie nie ma filtra czy, że może być filtr algorytmiczny? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
 14. Witam. Ostatnio kilkukrotnie zdażyło się, że chciałem zostawić na jakiejś stronie/forum link do swojej strony ze względu na możliwość wygenerowania ruchu bezpośrednio z tej strony, a nie ze względu na pozycjonowanie. Niestety czasami były to strony "wątpliwej jakości" i to nawet nie merytorycznej a jakościowej (mocno spamerskie linki prowadzące itp). Zastanawiam się czy używanie w takich wypadkach stron do skracania linktów typu "tnij" czy "tiny" może niejako zabezpieczyć stronę przed ewentualnym filtrem czy nie ma to znaczenia? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 15. Witam. Dostałem stronę firmową do kompletnej reorganizacji i pozycjonowania, dodałem ją do GWT i okazało się, że do strony prowadzi niecały tysiąc linków (pomijając ponad 26k linków z panoramy firm) z czego większość to typowe śmieci. Strona istnieje od 2005 roku i do poprzedniego tygodnia nie były w niej prowadzane żadne zmiany, jak ją firma stworzyła w 2005 tak stała. Na frazę "drukarnia miasto" (oczywiście tutaj nazwa miasta. niecałe 250k mieszkańców) strona stała na 79 miejscu. Po kompletnej wymianie wszystkiego (łącznie z tekstami bo było mnóstwo DC w opisach katalogów itp) strona wskoczyła na 20 miejsce. Ale po przejrzeniu linków z GWT okazało się, że na 126 linkujących domen, 35 z nich to katalogi zagraniczne typu: 53searchengines.com 99searchengines.com 32searchengines.com i jeszcze ponad 30 identycznych (zmienia sie tylko liczba na początku). Niestety nie mam nawet dostępu do tych stron Jednak w cachach tych katalogów widać, że wyglądają one identycznie (ułożenie kolumn, kategorie, nawet kolor ten sam) przykładowa strona w cachach Poza tym, co najmniej drugie tyle stron linkujących to zagraniczne katalogi tylko o mniej chamskie (zróżnicowane linki, inne motywy itp). Jak się dowiedziałem od właściciela firmy, strona nie jest pozycjonowana od prawie 5 lat i zdecydowanie widać tutaj starą szkołę pozycjonowania (napierdzielamy linkami gdzie się da). A że po przyjściu pingwina oberwało się nawet stronom, które długi czas nie były pozycjonowane to zastanawiam się co robić, usuwać syf czy nie robić nic z tymi linkami dopóki się coś nie zdarzy (np. kolejny uciekinier z ZOO). Opcje są 3: 1. Nic nie robić dopóki jest dobrze 2. Zgłosić do disavow tylko te domeny ze zmieniającą się liczbą na początku 3. Zgłosić wszystkie domeny, które uważam za słabe jakościowo, typu zagraniczne katalogi, marne zagraniczne precle itp. Jestem bardzo ciekawy co zrobilibyście na moim miejscu. Ja najbardziej w tym momencie skłaniam się w kierunku opcji nr.2 czyli wywaleniu tego najbardziej ostentacyjnego syfu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowidź.